Методика складання проектів формування (зміни) меж населених пунктів
Проекти встановлення меж сільських населених пунктів складають з метою забезпечення реалізації прав територіальних громад з регулювання земельних відносин на своїй території.
При формуванні меж території населеного пункту слід керуватися Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування» та іншими чинними нормативно-технічними документами з цих питань.
Проекти містять техніко-економічне обґрунтування розмірів населених пунктів з урахуванням перспектив їх розвитку та проектів планування й забудови.
Проекти встановлення меж населених пунктів розробляють на підставі завдання на проектування (дод. 4), яке складається відповідною радою одночасно по всіх населених пунктах, розташованих на території цієї ради.
Проекти розглядає місцева рада, погоджує районна рада, затверджує обласна рада.
На основі затверджених проектів установлюють межі населених пунктів у натурі.
9.3.1. Підготовчі роботи
Підготовчі роботи передбачають збирання, вивчення та аналіз планово-картографічних матеріалів, земельно-облікової документації, матеріалів відведення земель у межах селища, села, проекту планування та забудови, проектів внутрішньогосподарського землеустрою, матеріалів інвентаризації земель, даних про склад та чисельність населення.
Під час підготовчих робіт здійснюють:
♦ обстеження території сільського населеного пункту;
♦ вибір опорного планово-картографічного матеріалу;
♦ визначення обсягів польових вимірювальних робіт з метою приведення планово-картографічного матеріалу у відповідність з натурою;
♦ нанесення на планову основу меж усіх землеволодінь і земле-користувань, що знаходяться на території сільського населеного пункту;
♦ проведення польового обстеження й погодження меж сільських населених пунктів (дод. 5).