1) Облік пам'яток історії та культури, які зберігаються в музеях, проводиться в порядку, визначеному в нормативних документах Міністерства культури і мистецтв України.
2) Зібраний матеріал складає фонди музею й обліковується в інвентарній книзі, яка скріплюється печаткою та завіряється підписом керівника закладу освіти.
3) Фонди музею поділяються на основні (оригінальні пам'ятки історії, культури та природи) і допоміжні (схеми, діаграми, копії, муляжі тощо).
4) Унікальні пам'ятки Музейного фонду України, а також ті, що мають виняткове наукове, історичне, художнє чи інше культурне значення, заносяться Міністерством культури і мистецтв України до Державного реєстру національного культурного надбання.
5) Пам'ятки історії та культури (в тому числі нагороди з коштовних металів), яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з музею згідно із чинним законодавством.
6) У разі припинення діяльності музею оригінальні пам'ятки історії та культури передаються до державних та інших музеїв на умовах, що не суперечать чинному законодавству.
7) Безпосередня відповідальність за збереження музейних зібрань покладається на керівника закладу освіти та керівника музею.
8) Особи, винні у порушенні законодавства України про музеї та музейну справу, несуть відповідальність згідно із чинним законодавством.
Фінансування
1) Витрати, пов'язані з пошуковою роботою, придбанням інвентаря, обладнання, технічних засобів та оформлення музею, проводяться за рахунок коштів базового навчального закладу, органів освіти, а також залучених коштів.