Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Звукова плата (звуковий адаптер, аудіоадаптер)

Лекція 1. Основні периферійні пристрої. Мультимедійні пристрої.

 

План

1. Пристрої мультимедіа

2. Звукова плата (звуковий адаптер, аудіоадаптер)

3. Мультимедійний проектор

 

Ще кілька десятиліть тому, в комп'ютерах не було підтримки якісного звуку, анімації, відео. Поштовхом до розвитку мультимедійних систем було винахід та впровадження компакт-дисків CD, що мали великий об’єм і містили збірки пісень, ігор, зображень. Відтоді, а тим більше з поширенням легкого доступу до Інтернету, мультимедійні системи розвиваються стрімкими темпами.

Мультимедія- це комплексне поняття об'єднання зображення, звуку та руху.

Поняття мультимедії містить в собі:

· Мультимедійні документи. Це файли, що містять звукові та відео дані, анімаційну графіку. Наприклад, song.mp3, animation.swf, movie.avi.

· Мультимедійне програмне забезпечення. Це програми, що призначені для створення або відтворення мультимедійних документів. Наприклад, Adobe Flash – для створення анімацій, Media Player, Win Amp, Quick Time – програвачі для музики та відео.

· Мультимедійне апаратне забезпечення. Це обладнання, що призначене для створення або відтворення мультимедійних документів. Наприклад, мікрофон, колонки.

Мультимедійних пристроїв на сьогодні є багато, але існує базовий мультимедійний комплект, який має бути встановлено на комп’ютері користувача:

· Звукова плата.

· Колонки/навушники.

1. Пристрої мультимедіа:

1. звукова плата (карта) - пристрій для виводу, введення і оцифрування звуку.

2. Динамік- пристрій для відтворення звуку;

3. Колонки- динамік, розміщений в спеціальних корпусах;

4. Мікрофон- пристрій для запису звуку, гарнітура - головні телефони з прикріпленим до нього мікрофоном.

5. Відеоплата (відеокарта) - пристрій ПК для роботи з відеоінформацією. Основні характеристики відеокарт: режим роботи (текстовий, графічний); відтворення кольорів (монохромний, кольоровий); роздільна здатність; ємкість буферної пам'яті.

Разом з традиційними відеокартами широко використовуються пристрої комп'ютерної обробки відеосигналу:

5.1. графічні акселератори (прискорювачі) - спеціалізовані графічні співпроцесори, які звільняють центральний процесор від великого об'єму операцій з відеоданими

5.2 фрейм-граббери- дозволяють відображати на екрані ПК відеосигнал від відеомагнітофона, відеокамери з тим, щоб скопіювати потрібний кадр в пам'ять і надалі зберегти його у вигляді файлу;

6. ТВ-тюнери- пристрої, що дозволяють здійснювати прийом і перегляд телепередач за допомогою комп'ютера, можуть бути вбудовані у відеокарту або реалізовані на окремій платі. ТВ-тюнери дозволяють вибрати будь-який канал телетрансляції і відображати відеосигнал на екрані в масштабованому вікні із звуковим супроводом.

Системи тривимірного зображення:

Фірми - виробники: Crystaleyes РС; 3d Max; Cyber Maxx 3d; i-glasses.

Способи виведення 3d зображень:

1) формування зображення по черзі для лівого і правого ока; розділення зображення виконується за допомогою спеціальних швидкісних затворів; пристрій виконаний у вигляді окулярів;

2) для кожного ока власний пристрій вмонтований в шолом.

Системи тривимірного звуку:

1) Dolby Sorround Sound - система звукового кодування, використовує аналоговий запис звуку, розкладеного після 4-го каналам.

2) Dolby Digital - використовує цифровий запис звуку, розкладений по 6-ти каналах, - 5 широкосмугових і 1 низькочастотний (subwoofer), застосовуються ефективні способи шумопониження.

Звукова плата (звуковий адаптер, аудіоадаптер)

Звукова плата – це зазвичай, внутрішній пристрій, що призначений для відтворення та запису звуку. Пристрій буває або у вигляді окремої плати, що вставляється у внутрішній слот материнської плати (PCI чи PCI Express) або у вигляді мікросхеми, що вже міститься на материнській платі (інтегрована звукова плата).

Основними складовими є аналого-цифровий та цифро-аналоговий перетворювачі для перетворення неперервного (аналогового) звукового сигналу у цифровий двійковий код.

 


Читайте також:

 1. Cплата єдиного соціального внеску - 2013
 2. А) Заробітна плата її форми та системи.
 3. А) Заробітна плата, її форми та системи.
 4. Ануїтети з виплатами в середині періодів
 5. Вартість і плата за водовикористання.
 6. Вартість робочої сили. Заробітна плата, її форми і функції.
 7. Винагорода за працю. Заробітна плата: суть, форми і системи
 8. Виписка з номера готелю й оплата рахунку
 9. Виплата відсотків (доходу) за зобов’язаннями (код 1200)
 10. Виплата готівкової іноземної валюти за дорожніми чеками.
 11. Виплата дивідендів.
 12. Відповідно, за першооснову джерел погашення кредиту, безумовно, повинні прийматися стабільні доходи клієнта — заробітна плата, надходження від акцій та інше.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Основні характеристики звукових плат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.