Розрахунки на міцність виконують для найбільш відповідальних деталей вузла проблемної машини. Крім геометричних параметрів студент повинен обґрунтувати вибір відповідних матеріалів для деталей машини. Якщо вузли включають підшипники, то необхідно провести їх розрахунок, і довести відповідність їх типу та параметрів довідковим матеріалам. Студент, повинен знати, що міцність це один з основних критеріїв в роботоздатності. В розрахунках деталей вузла вона визначає опір деталей проти зруйнування або виникнення пластичних деформацій під дією навантажень які прикладені до них.
Міцність деталі чи елементу конструкції визначають розрахунком небезпечного перерізу, в якому виникають найбільші нормальні , або дотичні напруження.
Методи розрахунку на міцність та їх практичного використання, вивчаються в курсах опору матеріалів та деталей машин, надійності сільськогосподарських машин.
В цьому розділі студент повинен описати і відобразити конструкцію вузла з елементом, який підлягає розрахунку. Далі зобразити розрахункову схему навантажень, на якій повинні бути вказані вектори всіх прикладених сил, а також геометричні, а при необхідності - кінематичні параметри. Для подальших розрахунків міцності, в залежності від схеми навантажень, побудувати опори навантажень згинальних чи крутних моментів, величини яких повинні бути відображені у характерних точках чи перерізах. Використання значень напружень дозволяють визначитись з розмірами проблемної деталі, чи елементу конструкції.