Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТРИВИМІРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

 

Створення тривимірних моделей — більш трудомісткий процес, ніж побудова їх проекцій на площині, але при цьому тривимірне моделювання володіє рядом переваг, серед яких:

· можливість розгляду моделі з будь-якої точки;

· автоматична генерація основних і додаткових видів на плоскості;

· побудова перетинів на плоскості;

· придушення прихованих ліній і реалістичне тонування;

· перевірка взаємодій;

· експорт моделі в анімаційні застосування;

· інженерний аналіз;

· витягання характеристик, необхідних для виробництва.

AutoCAD 2011 підтримує три типи тривимірних моделей: каркасні, поверхневі і твердотілі. Кожен з них володіє певними перевагами і недоліками. Для моделей кожного типа існує своя технологія створення і редагування. Оскільки перерахованим типам моделювання властиві власні методи створення просторових моделей і способи редагування, не рекомендується змішувати декілька типів в одному малюнку.

AutoCAD надає обмежені можливості перетворення тіл в поверхні і поверхонь в каркасні моделі, проте зворотні перетворення недопустимі. Каркасна модель є скелетним описом тривимірного об'єкту. Вона не має граней і складається лише з точок, відрізків і кривих, що описують ребра об'єкту. AutoCAD 2011 дає можливість створювати каркасні моделі шляхом розміщення плоских об'єктів в будь-якому місці тривимірного простору. Є декілька способів такого розміщення:

· введення значень тривимірних крапок (з координатами X, Y і Z) в ході побудови об'єкту;

· вказівка площині побудов (тобто площина XY) для малювання двовимірного об'єкту шляхом установки призначеної для користувача системи координат;

· переміщення і визначення просторової орієнтації створеного раніше плоского об'єкту.

Крім того, AutoCAD дозволяє безпосередньо будувати деякі види тривимірних об'єктів типа каркасних моделей, наприклад тривимірні полілінії і сплайни. Оскільки кожен об'єкт, що становить таку модель, повинен малюватися і розміщуватися незалежно від інших, моделювання часто займає дуже багато часу.

AutoCAD 2011 дозволяє виконувати тривимірне моделювання наступним чином:

- моделювання за допомогою поверхонь — складніший процес, ніж формування каркасних моделей, оскільки в ньому описуються не лише ребра тривимірного об'єкту, але і його грані.

AutoCAD будує поверхні на базі багатокутних мереж. Оскільки грані мережі плоскі, представлення криволінійних поверхонь виконується шляхом їх апроксимації. Щоб було простіше розрізняти два згаданих типів поверхонь, під терміном «мережі» розумітимемо ті з них, які складені з плоских ділянок. Мережа є моделлю поверхні об'єкту, що складається з плоских граней. Щільність мережі (тобто кількість її граней) задається матрицею M х N подібно до сітки, що складається з M рядів і N стовпців. Для мережі значення M і N визначають відповідно ряд і стовпець кожної вершини. Мережі можна створювати як на плоскості, так і в просторі, проте на практиці останнє зустрічається частіше;

- моделювання об'єктів за допомогою мереж застосовують у випадках, коли можна ігнорувати їх фізичні властивості, такі як маса, вага, центр мас і тому подібне (вони зберігаються лише в твердотілих моделях). Але бажано мати можливість придушення прихованих ліній, розфарбовування і тонування (ці засоби неможна використовувати до каркасних моделей). Мережі має сенс використовувати також при створенні нестандартних мережоподібних моделей, наприклад, тривимірні топографічні моделі горбистої місцевості;

- моделювання за допомогою тіл — це найпростіший спосіб тривимірного моделювання. Засоби AutoCAD 2011 дозволяють створювати тривимірні об'єкти на основі базових просторових форм: паралелепіпедів, конусів, циліндрів, сфер, клінов і торів (кілець). З цих форм шляхом їх об'єднання, віднімання і перетину будуються складніші просторові тіла. Крім того, тіла можна будувати, зрушуючи плоский об'єкт уздовж заданого вектора або обертаючи його довкола осі.

Твердотілий об'єкт, або тіло, є зображення об'єкту, що зберігає, окрім всього іншого, інформацію про його об'ємні властивості. Тіла якнайповніше зі всіх типів тривимірних моделей відображають модельовані об'єкти. Крім того, не дивлячись на складність тіл, що здається, їх легко будувати і редагувати, ніж каркасні моделі і мережі. Модифікація тіл здійснюється шляхом сполучення їх граней і зняття фасок.

У AutoCAD 2011 є також команди, за допомогою яких тіло можна розрізати на дві частини або отримати його двовимірний перетин. Як і мережі, тіла виглядають аналогічно дротяним моделям, до тих пір, поки до них не застосовані операції придушення прихованих ліній, розфарбовування і тонування. На відміну від всіх інших моделей, в тілі можна аналізувати масові властивості: об'єм, момент інерції, центр мас і тому подібне.

Дані про тело можуть експортуватися в такі застосування, як системи числового програмного управління (ЧПУ) і аналізу методом кінцевих елементів (МКЕ). Тіла можуть бути перетворені в простіші типи моделей — мережі і каркасні моделі. Щільність ліній викривлення, використовуваних для візуалізації криволінійних елементів моделі, визначається системній змінній Isolines. Системна змінна Facetres задає міру згладжування тонованих об'єктів з пригніченими прихованими лініями.

 


Читайте також:

  1. D – моделювання в графічній системі КОМПАС
  2. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  3. Аналiз ризику методами iмiтацiйного моделювання
  4. Аналіз ризику через моделювання.
  5. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  6. Виберіть відповідне визначення поняття: Моделювання – це
  7. Відображення і моделювання процесів
  8. ВІЛЬНИЙ ПОШУК (у тому числі ВАЛІДАЦІЯ) ® ПРОГНОСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ® АНАЛІЗ ВИКЛЮЧЕНЬ
  9. Властивості економічної системи як об’єкту моделювання
  10. Деякі визначення, потрібні під час моделювання СМО
  11. Деякі підходи до моделювання в комбінованих інтелектуальних системах
  12. Економіко-математичне моделювання в науковій роботі




Переглядів: 3361

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВВІД КООРДИНАТ | ЛАБОРАТОРНІ РОБОТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.