Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВВІД КООРДИНАТ

 

У AutoCAD 2011 місце розташування об'єктів і їх основні параметри задаються шляхом вказівки координат і характерних точек. Характерні точки – це точки, за якими можна однозначно побудувати об'єкт на кресленні. Наприклад, для відрізка характерними точками є його початок і кінець, тому при побудові відрізка необхідно вказати координати початкової і кінцевої точок.

Введення координат в AutoCAD може здійснюватися двома способами: безпосередньо з клавіатури, шляхом вказівки чисельних значень та з використанням графічного маркера (курсора). При введенні координат в рядку стану відображаються поточні значення координат. Існує три режими відображення координат:

· динамічний, при якому оновлення координат відбувається постійно у міру переміщення покажчика миші;

· статичний, при якому координати оновлюються лише після вказівки точки;

· режим відносних координат (формат відстань<кут), при якому оновлення значень відбувається по мірі переміщення покажчика миші під час прорисовки об'єкту.

Включення відображення координат в рядку стану здійснюється за допомогою системної змінної Coords. Значення 0 відповідає статичному відображенню, 1 — динамічному, 2 — відносному. Для визначення координат точок існуючих об'єктів (наприклад, точки перетину або середини відрізка) можна скористатися командою Id. При цьому слід застосовувати об'єктну прив'язку, інакше отримані координати можуть виявитися неточними.

Для визначення координат відразу всіх характерних точок об'єкту зручно використовувати команду List. Ще один метод здобуття координат характерних точок — вибір об'єкту за допомогою ручок. Ручками є маленькі прямокутники, розташовані в характерних точках об'єктів, наприклад, кінцевих точках і середині відрізка. При прив'язці курсора до однієї з ручок в полі координат рядка стану відображуються її координати.

Значення координат незалежно від способу введення завжди пов'язані з деякою системою координат. За умовчанням в AutoCAD 2011 використовується світова система координат WCS. Вона визначена так, що вісь OX направлена зліва направо, вісь OY — від низу до верху, вісь OZ — перпендикулярно екрану, зовні. Як правило, для виконання конкретного проекту зручніше визначити призначену для користувача систему координат, яку можна змістити відносно світової і обернути під будь-яким кутом. Допускається існування декількох призначених для користувача систем координат, і у будь-який момент можливий перехід від однієї до іншої. Жодні зміни ССК не допускаються. AutoCAD 2011дозволяє одночасно використовувати і координати, пов'язані з поточною КСК, і координати, пов'язані з ССК. При цьому для ССК при введенні з клавіатури значенню координат повинен передувати символ «зірочка» (*).

 

4.1 Динамічне введення координат

За допомогою функції динамічного введення значення координат можна вводити не в командному рядку, а в полі спливаючої підказки, яка відображується поряд з курсором і динамічно оновлюється по мірі переміщення курсора. Функція динамічного введення включається і відключається в рядку стану піктограмою - Динамічне введення (Dynamic Input). Існує два типи динамічного введення: введення значень координат за допомогою миші та введення розмірів для лінійних і кутових значень.

Налаштування динамічного введення здійснюється в діалоговому вікні режимів малювання (рис.21)

 

Рисунок 21 - Діалогове вікно налаштування динамічного введення

 

4.2 Типи координат

В двовимірному просторі точка визначається в плоскості XY, яка називається також плоскістю побудов. Введення координат з клавіатури можливе у вигляді абсолютних і відносних координат.

Введення абсолютних координат виконується в наступних форматах:

-декартові (прямокутні) координати. При цьому для визначення двовимірних і тривимірних координат застосовуються три взаємно перпендикулярні осі: X, Y і Z.

Для введення координат вказується відстань від точки до початку координат по кожній з цих осей, а також напрям (+ або -). При початку нового креслення поточною системою завжди є світова система координат World Coordinate System, отже, вісь X направлена горизонтально, вісь Y — вертикально, а вісь Z перпендикулярна плоскості XY;

- полярні координати. При введенні координат вказується відстань, на якій розташовується точка від початку координат, а також величина кута, утвореного полярною віссю і відрізком, в думках проведеним через дану крапку і початок координат. Кут задається в градусах проти годинникової стрілки. Значення 0 відповідає позитивному напряму осі OX.

Відносні координати задають зсув від останньої введеної точки. При введенні точок у відносних координатах можна використовувати наступні формати запису координат: @dx,dy — для декартових, @r<A — для полярних. Відносні декартові координати зручно застосовувати в тому випадку, якщо відомий переміщення точки відносно попередньої.

 

4.3 Формування точок методом «напрям — відстань»

Замість введення координат допускається використання прямого запису відстані, що особливо зручно для швидкого введення довжини лінії. Таке введення може вироблятися у всіх командах, окрім тих, які передбачають вказівку просто дійсного значення, наприклад в командах побудови масиву Array, розмітки Measure і ділення об'єкту Divide.

При використанні прямого запису відстані у відповідь на запит точки досить перемістити мишу в потрібному напрямі і ввести числове значення в командному рядку. Наприклад, якщо в такий спосіб задається відрізок, то він будується шляхом вказівки числового значення довжини і напряму під певним кутом. При включеному ортогональному режимі цим способом дуже зручно малювати перпендикулярні відрізки.

 

4.4 Визначення тривимірних координат

Тривимірні координати задаються аналогічно двовимірним, але до двох складовим по осях X і Y додається третя величина — по осі Z. У тривимірному просторі аналогічно двовимірному моделюванню можна використовувати абсолютні і відносні координати, а також циліндрові і сферичні, які схожі з полярними в двовимірному просторі. Значення координат незалежно від способу введення завжди пов'язані з деякою системою координат.

При роботі в тривимірному просторі значення X, Y і Z вказують або в світовій системі координат WCS або в призначеній для користувача UCS.

При роботі в тривимірному просторі в AutoCAD 2011 всі системи координат формуються за правилом правої руки. Воно визначає позитивний напрям осі Z тривимірної системи координат при відомих напрямах осей X і Y, а також позитивний напрям обертання довкола будь-якої з осей тривимірних координат. Для визначення позитивних напрямів осей необхідно піднести тильну сторону грона правої руки до екрану монітора і направити великий палець паралельно осі X, а вказівний — по осі Y. Якщо зігнути середній палець перпендикулярно долоні, як показано на рис.22 справа, то він вказуватиме позитивний напрям осі Z.

Рисунок 22 - Правило правої руки

 

Для визначення позитивного напряму обертання слід зорієнтувати великий палець правої руки в позитивному напрямі осі і зігнути останні пальці, як показано на рис.22 зліва. Позитивний напрям обертання збігається з напрямом, що вказується зігнутими пальцями.

 

4.5 Введення тривимірних декартових координат

Тривимірні декартові координати (X, Y і Z) вводяться аналогічно двовимірним (X, Y). Додатково до координат по осях X і Y необхідно ввести ще і значення по осі Z. Насправді в AutoCAD не існує двовимірних координат, і якщо введені значення лише X, Y, це означає, що відсутня координата Z береться за умовчанням рівною нулю (системна змінна Thickness). При вказівці декартових тривимірних координат з клавіатури вводяться три числа через кому, наприклад: 3,5,2

У тривимірному просторі, так само як і в двовимірному, широко використовуються і абсолютні координати (які відлічуються від початку координат), і відносні (які відлічуються від останньої вказаної точки). Ознака відносних координат — символ @ перед координатами точки, що вводиться, яка в цьому випадку береться відносно останньої введеної крапки.

 


Читайте також:

  1. Вантажообіг і координати магазинів, які обслуговуються
  2. Вектори. Лінійні дії над векторами. Властивості. Довжина вектора. Кут між векторами. Відстань між 2-ма точками. Проекція вектора на вісь. Координати вектора.
  3. Визначення прямокутних зональних координат X та Y точки N на карті
  4. Визначення прямокутних координат точок.
  5. Визначення скалярного добутку через координати.
  6. Вираження мішаного добутку через координати векторів.
  7. Відомість обчислення координат точок полігону
  8. Відомість обчислення площі ділянки за координатами
  9. Географічні координати
  10. Глава II. Метод координат
  11. Декартів добуток двох множин. Зображення декартового добутку двох числових множин на координатній площині




Переглядів: 1869

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УПРАВЛІННЯ ЕКРАННИМ ЗОБРАЖЕННЯМ | ТРИВИМІРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.