Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Деякі визначення, потрібні під час моделювання СМО

Основи дискретно-подійного моделювання систем масового обслуговування

Вивчаючи роботу СМО та розглядаючи алгоритми їх моделювання, можна визначити, як побудовані базові конструкції дискретно-подійних мов моделювання, наприклад такі, як генератори вимог, пристрої для обслуговування, термінатори вимог і хронологічні списки подій. Усі програмні засоби імітаційного моделювання дискретних систем включають засоби моделювання СМО будь-якої складності. Одна з перших мов імітаційного моделювання GPSS спочатку також розроблялась як мова моделювання СМО.

Під час моделювання СМО необхідно відтворити її роботу в модельному часі та організувати збір статистичних даних, потрібних для обчислення показників ефективності системи. Алгоритми моделювання можна побудувати, використовуючи формальні моделі, тобто шляхом імітації станів модельованої системи. Дискретно-подійне моделювання ґрунтується на принципі просування модельного часу від події до події, якщо ці події упорядковані у модельному часі. Для реалізації цього принципу використовуються списки подій, де кожній події відповідає підпрограма обробки події, яка викликається в разі її настання.

Визначимо основні поняття і терміни, які використовуються під час моделювання СМО.

Об'єкт — будь-який елемент або компонент СМО, який має бути заданим явно в моделі СМО (наприклад, пристрій для обслуговування, клієнт, машина).

Список — множина (постійна або тимчасова) пов'язаних між собою об'єктів, упорядкована згідно з певним логічним правилом (наприклад, усі вимоги, які знаходяться в певний час у черзі, упорядковані за принципом «перший прийшов — першим обслужили» або за пріоритетами).

Подія — миттєва зміна стану системи, наприклад прибуття нової вимоги, або закінчення обслуговування вимоги в системі.

Повідомлення про подію – інформація про подію, яка сталась або станеться, і дані, необхідні для обробки події (запис про подію має включати інформацію про тип і час події).

Список подій — перелік намічених майбутніх подій, упорядкованих за часом їх виникнення, відомий також як список майбутніх подій (СМП).

Дія — операція, яка виконується протягом зазначеного проміжку часу (наприклад, час обслуговування або час між надходженнями вимог), для якої відомі час початку і закінчення (хоча цей час може бути визначено в термінах статистичного розподілу).

Затримка — тривалість невизначеного проміжку часу, для якого невідомо заздалегідь, коли він закінчується (наприклад, затримка вимоги в черзі за правилом «останній прийшов - першим обслужили», для якого початок обслуговування залежить від майбутніх надходжень).

Модельний час — позитивна зростаюча величина, яка відображає перебіг часу в імітаційній моделі.

Годинник — змінна, яка відображає зміну модельного часу, у прикладах — годинник (CLOCK).

Дискретно-подійне моделювання — це моделювання роботи системи в дискретні моменти часу, коли настають певні події, які відображають послідовність змін станів системи в часі. Розглянуті системи є динамічними, тобто змінюються в часі. Тому стан системи, властивості об'єкта і число активних об'єктів, параметрів, дій і затримок — функції часу, які постійно змінюються в процесі моделювання.

Для СМО з одним пристроєм для обслуговування події відбуваються в момент надходження вимоги до системи і в кінці її обслуговування пристроєм. Початок обслуговування — це умовна подія, яка залежить від стану пристрою (зайнятий або вільний) і числа вимог, що знаходяться в черзі. Затримку іноді називають умовним очікуванням, а дію — безумовним. Дії в такій системі характеризуються часом між надходженнями вимог і часом їх обслуговування пристроєм. Завершення дії — первинна подія, для керування якою в СМП уміщується повідомлення. Керування затримкою пов'язане з уміщенням об'єкта в інший список, який, можливо, відтворює чергу, де має місце затримка до того часу, коли умови, що склались у системі, дають змогу обробити вимоги. Закінчення затримки іноді називають умовною або вторинною подією, але такі події не зазначаються у відповідних повідомленнях про події та не з'являються в СМП.


Читайте також:

  1. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  2. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  3. Аналiз ризику методами iмiтацiйного моделювання
  4. Аналіз ризику через моделювання.
  5. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  6. Виберіть відповідне визначення поняття: Моделювання – це
  7. Визначення, визнання і оцінка необоротних активів. Класифікація необоротних активів
  8. Визначення, визнання та класифікація нематеріальних активів
  9. Визначення, властивості ІТН.
  10. Визначення, задачі та принципи екологічного права
  11. Визначення, класифікація і правила побудови індексів
  12. Визначення, класифікація та оцінка основних засобів




Переглядів: 1296

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклад 2.1 | Простір станів системи масового обслуговування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.