Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правове регулювання контрактації сільськогосподарської продукції

Контрактація сільськогосподарської продукції — це держав­на закупка зазначеної продукції, що здійснюється за догово­рами контрактації, які укладаються на основі державних за­мовлень на поставку державі сільськогосподарської продукції.

Сільськогосподарська продукція — це будь-яка продукція тваринного і рослинного походження, що підпадає під визначення першої — двадцять четвертої груп Української класи­фікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

 

 

За договором контрактації виробник сільськогосподарської продукції (далі — виробник) зобов'язується передати заготі­вельному (закупівельному) або переробному підприємству чи організації (далі — контрактанту) вироблену ним продукцію у строки, кількості, асортименті, що передбачені договором, а контрактант зобов'язується сприяти виробникові у виробництві зазначеної продукції, прийняти і оплатити її (ч. 2 ст. 272 ГК).

Згідно з ч. З ст. 272 ГК у договорах контрактації повинні передбачатися:

- види продукції (асортимент), номер державного стандарту або технічних умов, гранично допустимий вміст у продукції шкідливих речовин;

- кількість продукції, яку контрактант приймає безпосеред­ньо у виробника;

- ціна за одиницю, загальна сума договору, порядок і умо­ви доставки, строки здавання-приймання продукції;

- обов'язки контрактанта щодо подання допомоги в органі­зації виробництва сільськогосподарської продукції та її транс­портування на приймальні пункти і підприємства;

- взаємна майнова відповідальність сторін у разі невико­нання ними умов договору;

- інші умови, передбачені Типовим договором контрактації сільськогосподарської продукції, затвердженим у порядку, вста­новленому Кабінетом Міністрів України.

Виробник повинен не пізніш як за п'ятнадцять днів до по­чатку заготівлі продукції повідомити контрактанта про кількість і строки здачі сільськогосподарської продукції, що пропонуєть­ся до продажу, та погодити календарний графік її здачі.

Контрактант зобов'язаний прийняти від виробника всю пред'явлену ним продукцію на умовах, передбачених у дого­ворі. Нестандартну продукцію, яка швидко псується, придат­ну для використання у свіжому або переробленому вигляді, та стандартну продукцію, яка швидко псується, що здається по­над обсяги, передбачені договором, контрактант приймає за цінами і на умовах, що погоджені сторонами.

У договорі контрактації можуть передбачатися обсяги сільсько­господарської продукції, приймання якої контрактант здійснює безпосередньо у виробника, та продукції, яка доставляється безпо­середньо виробником торговельним підприємствам. Решта про­дукції приймається контрактантом на визначених договором

приймальних пунктах, розташованих у межах адміністратив­ного району за місцезнаходженням виробника.

Забезпечення виробників тарою та необхідними матеріала­ми для пакування продукції здійснюється у кількості, порядку та строки, передбачені договором.

Інші особливості виконання договорів контрактації встанов­люються Положенням про контрактацію сільськогосподарської продукції, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

Господарський кодекс (ст. 274) встановлює відповідальність за порушення умов договору контрактації. Так, за нездачу сіль­ськогосподарської продукції у строки, передбачені договором контрактації, виробник сплачує контрактанту неустойку в розмірі, встановленому договором, якщо інший розмір не передбачений законом.

За невиконання зобов'язання щодо приймання сільсько­господарської продукції безпосередньо у виробника, а також у разі відмови від приймання продукції, пред'явленої виробни­ком у строки і в порядку, що погоджені сторонами, контрак­тант сплачує виробнику штраф у розмірі п'яти відсотків вар­тості неприйнятої продукції, враховуючи надбавки і знижки, а також відшкодовує завдані виробникові збитки, а щодо про­дукції, яка швидко псується, — повну її вартість.

У разі якщо продукцію не було своєчасно підготовлено до здавання-приймання і про це не було попереджено контрактан­та, виробник відшкодовує контрактанту завдані цим збитки.

У договорі контрактації можуть бути передбачені також інші санкції за невиконання або неналежне виконання зобов'язань відповідно до вимог ГК.

 


Читайте також:

  1. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  2. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  4. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  5. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  6. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  7. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  8. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  9. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  10. Автоматичне регулювання.
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи державного регулювання природоохоронної діяльності




Переглядів: 507

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правове регулювання матеріально-технічного постачання та збуту | Правове регулювання енергопостачання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.