Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види транспорту в Україні. Єдина транспортна система України

Транспорт є однією з найважливіших галузей суспільного виробництва. Він покликаний задовольняти потреби населен­ня та суспільного виробництва в перевезеннях.

Розвиток і вдосконалення транспорту здійснюється відпо­відно до національної програми з урахуванням його пріорите­ту та на основі досягнень науково-технічного прогресу і забез­печується державою.

Єдину транспортну систему України становлять:

- транспорт загального користування (залізничний, морсь­кий, річковий, автомобільний і авіаційний, а також міський електротранспорт, у тому числі метрополітен);

- промисловий залізничний транспорт;

- відомчий транспорт;

- трубопровідний транспорт;

- шляхи сполучення загального користування.

Єдина транспортна система повинна відповідати вимогам суспільного виробництва та національної безпеки, мати розга­лужену інфраструктуру для надання всього комплексу транс­портних послуг, у тому числі для складування і технологічної підготовки вантажів до транспортування, забезпечувати зовніш­ньоекономічні зв'язки України.

Залізничний транспорт є однією з важливих базових галу­зей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв'язки і потреби населення у переве­зеннях. Діяльність залізничного транспорту як частини єдиної транспортної системи країни сприяє нормальному функціону­ванню всіх галузей суспільного виробництва, соціальному і економічному розвитку та зміцненню обороноздатності держа­ви, міжнародному співробітництву України.

 

Залізниці у взаємодії з іншими видами транспорту своєчас­но і якісно здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, за­безпечують безпеку руху, розвивають сферу транспортного обслуговування народного господарства та населення.

До складу залізничного транспорту входять підприємства залізничного транспорту, що здійснюють перевезення паса­жирів і вантажів, рухомий склад залізничного транспорту, за­лізничні шляхи сполучення, а також промислові, будівельні, торговельні й постачальницькі підприємства, навчальні закла­ди, технічні школи, дитячі дошкільні заклади, заклади охоро­ни здоров'я, фізичної культури та спорту, культури, науково-дослідні, проектно-конструкторські організації, підприємства промислового залізничного транспорту та інші підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, що за­безпечують його діяльність і розвиток.

До складу морського транспорту входять підприємства морсь­кого транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і ван­тажів, порти і пристані, судна, судноремонтні заводи, морські шляхи сполучення, а також підприємства зв'язку, промислові, торговельні, будівельні і постачальницькі підприємства, на­вчальні заклади, заклади охорони здоров'я, фізичної культури, науково-дослідні, проектно-конструкторські організації та інші підприємства, установи та організації незалежно від форм влас­ності, що забезпечують роботу морського транспорту.

До складу річкового транспорту входять підприємства річко­вого транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і ван­тажів, порти і пристані, судна, суднобудівно-судноремонтні заводи, ремонтно-експлуатаційні бази, підприємства шляхо­вого господарства, а також підприємства зв'язку, промислові, торговельні, будівельні та постачальницькі підприємства, на­вчальні заклади, заклади охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, культури, проектно-конструкторські організації та інші підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, що забезпечують роботу річкового транспорту.

До складу автомобільного транспорту входять підприєм­ства автомобільного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, авторемонтні і шиноремонтні підприєм­ства, рухомий склад автомобільного транспорту, транспортно-експедиційні підприємства, а також автовокзали і автостанції, навчальні заклади, ремонтно-будівельні організації та соціально-побутові заклади, інші підприємства, установи та органі­зації незалежно від форм власності, що забезпечують роботу автомобільного транспорту.

 

До складу авіаційного транспорту входять підприємства повітряного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, аерофотозйомки, сільськогосподарські роботи, а також аеропорти, аеродроми, аероклуби, транспортні засоби, системи управління повітряним рухом, навчальні заклади, ре­монтні заводи цивільної авіації та інші підприємства, устано­ви та організації незалежно від форм власності, що забезпечу­ють роботу авіаційного транспорту.

До складу міського електротранспорту входять підприєм­ства міського електротранспорту, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів, рухомий склад, трамвайні і тролейбусні лінії, ремонтно-експлуатаційні депо, службові приміщення, фунікулери, канатні дороги, ескалатори, заводи по ремонту рухомого складу і виготовленню запасних частин, споруди енер­гетичного господарства та зв'язку, промислові, ремонтно-бу­дівельні, торговельні та постачальницькі організації, навчальні заклади, науково-дослідні та проектно-конструкторські уста­нови, заклади охорони здоров'я, відпочинку, фізичної культу­ри і спорту та інші культурно-побутові заклади і підприєм­ства, установи та організації незалежно від форм власності, що забезпечують роботу міського електротранспорту.

Складовою частиною єдиної транспортної системи України є відомчий транспорт. До його складу входять транспортні засоби підприємств, установ та організацій.

Підприємства та організації, які мають відомчий транспорт, повинні забезпечувати його розвиток і утримання на рівні, що відповідає вимогам безпеки при наданні транспортних послуг.

Відносини підприємств, які мають відомчий транспорт, з підприємствами, установами, організаціями та громадянами, яким вони надають транспортні послуги, та підприємствами транспорту загального користування регулюються кодексами (статутами) окремих видів транспорту.

Окреме місце в єдиній транспортній системі України посідає трубопровідний транспорт. Особливостями його організації і діяль­ності (систему трубопровідного транспорту в України станов­лять: магістральний трубопровідний транспорт і промисловий трубопровідний транспорт; специфічний спосіб транспортуван­ня, відсутність договорів перевезення) зумовлене і спеціальне правове регулювання діяльності цього виду транспорту.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  3. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  4. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  5. III. центральная нервная система
  6. ISO9000. Як працює система управління якістю
  7. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  8. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  9. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  10. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  11. L2.T4. Транспортування рідких, твердих та газоподібних речовин.
  12. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.




Переглядів: 868

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГЛАВА 22 | Законодавство про транспорт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.