Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ISO9000. Як працює система управління якістю

 

Схема роботи системи управління якістю представлена на малюнку. Об'єктом управління є «виробнича лінійка»: Вимоги замовника - Створення продукції (надання послуги) - Випуск продукції (надання послуги). забезпечення якості складає елемент загальної стратегії організації, спирається на необхідні для цього ресурси та адекватне управління, організованими в відповідності зі стандартом ISO9001.2000. Відповідно до цього стандарту, адекватне управління включає:

Продукція, що випускається контролюється на задоволення вимог замовника. Цей контроль проводиться шляхом вимірювань кількісних показників, на основі чого проводиться аналіз і даються рекомендації щодо поліпшення процесів виробництва. · Для виконання цих рекомендацій підключається керівництво, яке досягає результату шляхом управління відповідними ресурсами. Все це разом сприяє підвищенню іміджу організації та сертифікації на відповідність стандарту. Головним у цій схемі є те, що вона працює постійно і безперервно. Діє принцип CPI: Continuous Process Improvement - Постійне Поліпшення Процесів.

 

Питання для контролю знань

 

1. Поняття якості програмного продукту

2. Прнципи TQM

3. Стандарти якості

4. Управління якісттю

5. Стандарт ISO 9000

 


 

Лекція №19, 20

Тема: ISO 12207: процеси якості життєвого циклу ПЗ.

Мета: Ознайомлення зі стандартом ISO12207.

Перелік питань, що розглядаються на лекції:

1. Процес забезпечення якісттю

2. Процес удосконалення

3. CMM, зрілість організацій та процесів

4. Модель технологічної зрілості

5. Рівні зрілості організації

6. Визначення моделі зрілості

7. Групи ключових процесів.

 

У стандарті ISO12207 «Процеси життєвого циклу програмного забезпечення» представлені два процеси, які стосуються управлінню якістю ПЗ: процес забезпечення якості та процес удосконалення. Пов'язано це з тим, що стандарт ISO 12207 розроблявся услід за стандартом ISO 9000 і по забезпеченню якості містить посилання на стандарт ISO 9000.

Процес забезпечення якості ISO12207 має на меті забезпечення гарантій того, що програмні продукти і процеси в життєвому циклі проекту відповідають встановленим вимогам і затвердженим планам. При забезпеченні якості можуть використовуватися результати інших допоміжних процесів, таких як верифікація, атестація, спільні аналізи, аудит і рішення проблем. Процес складається з наступних робіт: підготовка процесу, забезпечення продукту, забезпечення процесу і забезпечення систем якості, які повинні бути виконані відповідно до розділами ГОСТ Р ІСО 9001, зазначеними у договорі.

Процес удосконалення є процесом встановлення, оцінки, вимірювання, контролю та поліпшення будь-якого процесу життєвого циклу програмних засобів. Процес складається з наступних робіт: створення процесу удосконалення, оцінка нового процесу та удосконалення процесу.

При створенні процесу удосконалення визначається набір організаційних процесів для всіх процесів життєвого циклу відповідно до наявного практичним досвідом. Ці організаційні процеси та їх застосування в конкретних ситуаціях повинні бути задокументовані і визначено механізм управління процесом удосконалення при розробці, контролі, управлінні та покращенні що поліпшуються процесів.

Для оцінки що поліпшується процесу повинна бути розроблена, документально оформлена і застосована процедура оцінки процесу. Повинні зберігатися і оновлюватися звіти про виконані оцінках процесу. Оцінка і аналіз що поліпшуються процесів повинні плануватися і виконуватися у встановлені терміни.

Для удосконалення (виконуваних) процесів необхідно:

· Внести (за результатами аналізу та оцінки) відповідні поліпшення в виконуваний процес, при цьому повинні бути внесені відповідні зміни в документацію виконуваного процесу.

· Для виявлення сильних і слабких сторін виконуваних процесів повинні бути зібрані і проаналізовані архівні, технічні та оціночні дані. Результати аналізів повинні бути використані для удосконалення даних процесів, вироблення рекомендацій по внесенню змін до реалізовані або плановані проекти та визначення потреби в передових технологіях.

· Для удосконалення організаційних процесів адміністративної діяльності повинні бути зібрані, оновлені і використані дані про витратах. Ці дані повинні бути використані при визначенні вартості робіт із запобігання і вирішенню виявлених проблем і невідповідностей в програмних продуктах і послугах.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  3. ERP і управління можливостями бізнесу
  4. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  7. III. центральная нервная система
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  10. Oracle Управління преміальними
  11. The educational system of Great Britain (Система освіти Великобританії)




Переглядів: 2392

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система менеджменту якості. | CMM: зрілість організацій і процесів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.