Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Внутрішні сили при плоскому згині.

При плоскому поперечному згині у загальному випадку в довільних точках перерізів балки виникають нормальні ( ) та дотичні ( ) складові напруження, які зводяться до двох внутрішніх силових факторів (зусиль): згинаючого моменту і поперечної сили .

Поперечна сила ( ) є рівнодійною усіх дотичних складових внутрішніх сил у поперечному перерізі балки. Поперечна сила вважається додатною, якщо вона намагається повернути розглядувану частину балки за ходом годинникової стрілки, і від‘ємною, якщо намагається повернути розглядувану частину балки проти ходу годинникової стрілки (рис. 4.2,а).

Згинаючий момент ( ) є моментом усіх нормальних складових внутрішніх сил у поперечному перерізі балки відносно нейтральної лінії (осі ). Згинаючий момент вважається додатним, якщо він спричинює розтягання нижніх волокон розглядуваної частини балки, і від’ємним, якщо спричинює розтягання верхніх волокон (рис. 4.2,б).

 

 

а) б)

Рис. 4.2.

У загальному випадку плоского згину в перерізах балки виникають як згинаючі моменти, так і поперечні сили. Такий згин називають плоским поперечним.

Якщо на якійсь частині балки поперечні сили відсутні ( =0), то згинаючий момент не цій частині буде постійним ( ). Такий згин називають чистим плоским.

Для визначення поперечних сил і згинаючих моментів, як і для визначення любих внутрішніх сил, застосовується метод перерізів. На основі цього методу маємо такі правила для визначення і :

1. Поперечна сила ( ) у поперечному перерізі балки дорівнює алгебраїчній сумі проекцій на нормаль до осі балки усіх зовнішніх сил, розташованих по один бік від розглядуваного перерізу. При цьому у виразі для визначення додатними вважаються ті зовнішні сили, які намагаються повернути розглядувану частину балки відносно перерізу за ходом годинникової стрілки.

2. Згинаючий момент у поперечному перерізі балки дорівнює алгебраїчній сумі моментів від усіх зовнішніх сил, розташованих по один бік від розглядуваного перерізу, взятих відносно головної центральної осі (нейтральної лінії). При цьому додатними у виразі для вважаються моменти від зовнішніх сил, які викликають розтягання нижніх волокон балки.

Між згинаючим моментом ( ), поперечною силою ( ) та інтенсивністю розподіленого навантаження ( ) існують наступні диференціальні залежності (теореми Д.І. Журавського):

теорема 1: ;

теорема 2: ; (4.1)

теорема 3: .

Розподілене навантаження інтенсивності вважається додатним при дії зверху вниз.

Для визначення положення небезпечних перерізів балки будують епюри згинаючих моментів і поперечних сил.

Епюрами і називаються графіки, що зображують закони змінювання і уздовж балки.

 

Порядок побудови епюр Q і М

1. Визначають опорні реакції балки (для консолі їх можна аналітично не визначати, складаючи вирази для Q і М, як це вже відмічалося раніше, з боку вільного кінця консолі).

2. Балку розділяють на ділянки. Межами ділянок є кінцеві та опорні перерізи балки, а також перерізи, в яких прикладені зовнішні активні зосереджені сили та моменти, або починаються чи закінчуються розподілені навантаження.

3. Для кожної ділянки балки складають аналітичні вирази для визначення Q і М.

4. На основі аналітичних виразів отримують значення Q і М в характерних перерізах балки (межі ділянок, екстремальні значення М, а при необхідності й інші перерізи).

5. Від базових ліній, які паралельні осі балки, відкладають отримані значення Q і М (ординати епюр) у характерних перерізах і орієнтуючись на аналітичні вирази для Q, М будують епюри.

Додатні значення ординат Q відкладаються вверх від базової лінії, а від’ємні – вниз. На епюрах Q завжди необхідно ставити знаки.

Додатні значення ординат М відкладаються вниз, а від’ємні – вверх від базової лінії, тобто епюра М будується з боку розтягнутих волокон. На епюрах М знаки можна не ставити.

 

Правила контролю правильності побудови епюр Q і М

Правила контролю витікають з теорем Д.І. Журавського (4.1).

1). Якщо на ділянці балки немає розподіленого навантаження (інтенсивність q = 0), то на цій ділянці поперечна сила стала (Q = const), а згинаючий момент М змінюється за законом прямої лінії (епюра Q обмежена прямою лінією, паралельною базовій лінії, а епюра М обмежена похилою прямою).

2). Якщо на ділянці балки діє рівномірно розподілене навантаження (інтенсивність q=const), то на цій ділянці Q змінюється за законом прямої лінії (епюра Q обмежена похилою прямою), а М змінюється за законом квадратної параболи, опуклість якої звернена в бік діючого навантаження.

3). Якщо на ділянці балки діє розподілене навантаження, то в перерізі балки, де Q=0, згинаючий момент М має екстремальне значення. Причому, якщо Q (розглядаючи епюру зліва направо) плавно змінює знак з “+” на “–“, то в згаданому перерізі реалізується в алгебраїчному розумінні Мmax, якщо ж Q змінює знак з “–“ на “+”, то реалізується - Мmin.

4). Початок та кінець розподіленого навантаження на епюрі Q реалізується у вигляді зламу, а на епюрі М – у вигляді плавного переходу від прямої до кривої лінії або від кривої лінії до кривої.

Наступні правила (5-7) дійсні при розгляді епюр Q і M зліва направо.

5). Якщо на ділянці балки Q має додатне значення (Q > 0), то М зростає (в алгебраїчному розумінні), якщо ж Q < 0, то М зменшується.

6). У точці, яка відповідає прикладанню зосередженої сили, на епюрі Q буде стрибок на величину та в напрямі дії сили, а на епюрі М буде перелом, вістря якого направлене в бік діючої сили.

7). У точці, яка відповідає прикладанню зосередженого моменту, на епюрі М буде стрибок на величину прикладеного моменту, згідно з його напрямком, а на епюрі Q ніяких змін не буде.


Читайте також:

  1. Аналіз внутрішніх ризиків
  2. В.Винниченко – голова і генеральний секретар з внутрішніх
  3. Валовий внутрішній продукт
  4. Валовий внутрішній продукт та інші макроекономічні показники
  5. Валовий внутрішній продукт — це сукупна ринкова вартість кінцевої продукції та послуг, що вироблені резиден­тами країни за рік.
  6. Взаємодія органів публічної влади з органами внутрішніх справ
  7. Взаємодія психолога з посадовими особами військової частини внутрішніх військ
  8. Взаємозв’язок та взаємозалежність внутрішніх елементів організації та факторів зовнішнього середовища.
  9. Види і структура внутрішніх правовідносин у приватних аграрних підприємствах кооперативного і корпоративного типів.
  10. Визначення внутрішніх зусиль
  11. Визначення зовнішніх і внутрішніх надлишкових тисків
  12. ВИЗНАЧЕННЯ МІНІМАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ НА ВНУТРІШНІЙ ПОВЕРХНІ




Переглядів: 1594

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗРАХУНОК СТАТИЧНО ВИЗНАЧЕНИХ БАЛОК НА МІЦНІСТЬ ПРИ ПЛОСКОМУ ЗГИНІ | Небезпечні перерізи балки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.