До складу Конституційного Суду входять дев'ять суддів, котрі займають посаду на строк дев'ять років без права на повторне призначення. Судді Конституційного Суду призначаються нарівно (по троє) Палатою Депутатів, Сенатом і Президентом.
ТЕМА 23. ОСНОВИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УГОРЩИНИ.
План
Парламент Угорщини.
Президент та уряд Угорщини.
Конституційний Суд Угорщини.
Парламент Угорщини.
Органом законодавчої влади є парламент — Державні Збори, — що їх визначено як «верховний орган державної влади і представницький орган народу» (ст. 19). До його складу входить 386 депутатів, обраних строком на чотири роки за змішаною системою. Віковий ценз для активного і пасивного виборчого права однаковий і становить 18 років. Повноваження Державних Зборів є досить звичайними для парламентів. Насамперед вони займаються законотворчістю, причому законодавчою ініціативою наділені Президент, Уряд, кожний депутат і комітет Державних Зборів. Найважливіші закони, визначені в самій Конституції, потребують для їх прийняття не простої, а кваліфікованої у дві третини більшості голосів депутатів.
Серед повноважень Державних Зборів, що не мають законодавчого характеру, слід виділити повноваження визначати план соціально-економічного розвитку країни; затверджувати державний бюджет та забезпечувати його виконання; приймати рішення щодо урядової програми; укладати міжнародні договори, які мають особливе значення; приймати рішення про оголошення війни та укладення миру; призначати референдуми; оголошувати кризовий стан і створювати Раду оборони.
Остання у випадку стану війни чи виникнення загрози збройного нападу здійснює верховне владарювання в державі. До її складу входять Президент (голова), голова Державних Зборів, лідери партійних груп (фракцій) у Державних Зборах, глава й усі члени уряду, а також командування Збр. Сил.