Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прийняття арбітражним судом рішення в справі про неспроможність (банкрутстві) підприємства.

Принципово це рішення може мати наступні форми:

а) про відхилення заяви при виявленні фінансової заможності підприємства-боржника. Так, заява відхиляється, якщо неплатоспроможність підприємства носить технічний характер ("технічне банкрутство") і наявні активи дозволяють йому повною мірою задовільнити усі фінансові зобов'язання й виконувати подальшу господарську діяльність;

б) про призупинення виробництва в справі в зв'язку зі здійсненням реорганізаційних процедур. Такі процедури спрямовані на запобігання ліквідації підприємства і його вихід з фінансової кризи. Реорганізаційні процедури, включають зовнішнє управління майном підприємства-боржника і його санацію. Підставою для винесення рішення про здійснення реорганізаційних процедур є наявність реальної можливості відновити платоспроможність і фінансову стійкість підприємства-боржника шляхом реалізації частини його майна, припинення залучення кредитів у всіх їхніх формах і інших фінансових заходах. Склад таких заходів є змістом антикризового фінансового керування підприємством і докладно розглядається в наступних розділах;

в) про визнання підприємства-боржника банкрутом і його ліквідації. У цьому випадку здійснюються спеціальні ліквідаційні процедури (відкривається виробництво). Ряд ліквідаційних процедур при банкрутстві підприємства безпосередньо зв'язані з функціями фінансового менеджменту. Цей менеджмент покладається на ліквідаційну комісію, яка відповідно до законодавства здійснює загальне керування майном підприємства-банкрута і задоволення вимог кредиторів.

Функції фінансового менеджменту в процесі здійснення ліквідаційних процедур при банкрутстві включають (мал. .2):

1. Оцінку майна підприємства-банкрута по балансовій вартості.Така оцінка здійснюється на основі повної інвентаризації майна підприємства, що належить йому на правах власності або повного господарського ведення.

2. Визначення обсягу і складу ліквідаційної (конкурсної) маси.Вона являє собою майно підприємства, оголошеного банкрутом, призначене до реалізації для забезпечення задоволення претензій кредиторів. Основу формування ліквідаційної (конкурсної) маси складає все майно підприємства-банкрута. Так, не підлягає включенню в ліквідаційну (конкурсну) масу майно підприємства-банкрута, що є предметом застави; майно, орендоване таким підприємством. У ліквідаційну (конкурсну) масу не входять також об'єкти житлового фонду, дитячих дошкільних установ, виробничої і комунальної інфраструктури.

3. Оцінку майна, що входить до складу ліквідаційної (конкурсної) маси, по ринковій вартості. Такяк майно підприємства-банкрута підлягає реалізації з метою задоволення претензій кредиторів, воно повинно бути попередньо оцінене по мінімально можливій ринковій вартості (за ціною попиту).

4. Визначення обсягу реальних фінансових зобов’язань підприємства-банкрута.Ліквідаційна комісія після витікання законодавчо встановленого терміну пред'явлення претензій кредиторами до підприємства -боржника аналізує всі його фінансові зобов’язання незалежно від надходження претензій кредиторів, складає список визнаних і відхилених претензій і черговості їхнього задоволення й на протязі передбаченого терміну направляє цей список кредиторам.

5. Вибір найбільш ефективних форм продажу майна .Цей вибір ґрунтується на можливостях отримання максимальної суми засобів від реалізації майна підприємства-банкрута. Про порядок продажу майна потенційні покупці повинні бути оповіщені через засоби масової інформації.


Читайте також:

  1. I. Сторони в справі про банкрутство
  2. III етап. Аналіз факторів, що визначають цінову політику підприємства.
  3. III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
  4. IIІ. Інші учасники провадження у справі про банкрутство
  5. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
  6. IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
  7. IX. Зміст рішення про результати розгляду скарги та його вручення
  8. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  9. V. Прийняття рішень у полі п’ятої інформаційної ситуації
  10. VI. Прийняття рішень у полі шостої інформаційної ситуації
  11. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.




Переглядів: 438

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Умови і порядок визнання підприємства банкрутом | Забезпечення задоволення претензій кредиторів за рахунок реалізації майна підприємства-банкрута.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.