Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення охорони праці

Охорона праці – це система законодавчих актів, соціально-економічних, організаційних, технічних, гігієнічних і лікувально-профілактичних міроприємств і заходів, що забезпечують безпеку, збереження здоров’я і роботоздатності людини в процесі праці.

Техніка безпеки – система організаційних міроприємств і технічних засобів, попереджуючих вплив на працюючих небезпечних виробничих факторів.

Для ознайомлення робітників з правилами техніки безпеки проводяться слідуючі види інструктажу: увідний, первинний (інструктаж на робочому місці), щоденний і періодичний. Увідний інструктаж проводиться з усіма поступившими на роботу або уперше приступившими до роботи на новій дільниці з метою ознайомлення з загальними правилами техніки безпеки. Інструктаж на робочому місці проводить керівник дільниці або завідуючий підприємством з метою ознайомлення робітників з конкретними умовами роботи дільниці, виконуємими операціями і вимогами техніки безпеки, зв’язаними з дорученою роботою.

Головна ціль щоденного інструктажу – контроль за виконанням правил техніки безпеки на робочих місцях. Періодичний інструктаж проводиться через кожні 6 місяців. Робітники небезпечних професій (газозварники, електрики і ін.) проходять періодичний інструктаж через кожні 3 місяці. Окрім запитань, пов’язаних з виконанням правил техніки безпеки, при періодичному інструктажу робітників інформують про нещасні випадки, якщо вони мали місце за останній період і вказують причини, по яким вони трапилися.

В майстернях здійснюється реєстрація проводимих заходів з техніки безпеки. Відомості про проходження увідного інструктажу записують в карточку, яка зберігається в особовій справі робітника.

Керівники 1 або 2 рази на рік проводять навчання робочого персоналу незалежно від проведення інструктажів. Воно ведеться по темам, охоплюючим питання, пов’язані з виконуємими роботами: поводження з нафтопродуктами і кислотами: робота з вантажопідйомними пристроями і механізмами (домкрати, талі, кран-балки): газозварювальні і електрозварювальні роботи: користування електроінстументом: методи безпечного ведення робіт при ремонті і ін. Результати занять перевіряються кваліфікованою комісією. Відомості про проведення навчання заносяться в журнал реєстрації навчання по техніці безпеки.

У майстерні є кабінет по техніці безпеки, обладнаний літературою, що містить в собі правила з техніки безпеки і виробничої санітарії при проведенні різних ремонтних робіт на підприємствах, а також інструкції з техніці безпеки по слідуючим видам робіт: газоелектрозварювальні, акумуляторні, вантажопідйомні, верстатні, слюсарно-збиральні, мідницько-жестянницькі, ковальські, малярні, деревооброблюючі, шиноремонтні і ін.

 


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  6. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  7. TEMA 13. МОТИВАЦІЯ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
  8. VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
  9. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  10. А) загальні критерії
  11. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту
  12. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.




Переглядів: 1927

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Протипожежні заходи | Охорона праці і техніка безпеки у відділенні ремонту двигунів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.