Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки

Функціонуючи в міжнародній сфері, фінанси впливають на економічні інтереси учасників міжнародних зв’язків, виступають як стимул розвитку міжнародної економічної інтеграції. Роль фінансів у розвитку міжнародних зв’язків проявляється у таких напрямах.

1 Вишукування джерел і мобілізація необхідних фінансових ресурсів для фінансування різних напрямів міжнародного співробітництва.

2 Регулювання міжнародних інтеграційних процесів.

3 Стимулювання розвитку міжнародних відносин.

Фінанси зовнішньоекономічної діяльності підприємств представляють собою сукупність економічних відносин щодо формування і використання прибутку і фондів грошових коштів, які виникають у процесі розподілу і перерозподілу частини суспільного продукту і національного доходу, отриманого від зовнішньоекономічної діяльності.

Специфічні особливості фінансів зовнішньоекономічних відносин полягають у тому, що вони втілюються в ресурсах, які формуються не тільки в національній а й в іноземній валюті. Фінансові відносини виходять за межі національної економіки та опосередковують міждержавний інтеграційний процес, сприяючи його розвиткові.

Об’єктом фінансів зовнішньоекономічної діяльності є економічні відносини, що виникають у процесі формування і використання прибутку і фондів у національній та іноземній валюті. Суб’єктом виступає зарубіжний партнер (іноземна держава, міжнародна організація, юридична особа тощо).

Фінанси зовнішньоекономічної діяльності включають в себе загальнодержавні фінанси, фінанси підприємств, організацій незалежно від форми власності та осіб, які здійснюють господарську діяльність без створення юридичної особи.

Загальнодержавні фінанси виступають у формі Державного фонду золотовалютних резервів, фінанси підприємств та інших господарських структур – у формі фондів валютних коштів за поставлену продукцію і послуги на експорт.

Для фінансування зовнішньоекономічних операційна підприємстві створюється валютний фонд, який формується після обов’язкового продажу валютних коштів за рахунок валютних ресурсів, придбаних на внутрішньому валютному ринку.

Підприємства та організації, які не здійснюють зовнішньоторговельні операції, формують валютні фонди за рахунок валютних ресурсів, придбаних на внутрішньому валютному ринку.

Кошти валютних фондів можуть використовуватися на проведення реконструкції, технічного переозброєння та оновлення виробництва експортної продукції, підвищення її якості й конкурентоспроможності, на фінансування науково-дослідних робіт, закупівлю нових технологій і ліцензій та інші цілі, що дозволяються чинним законодавством.

Грошові кошти, формування та використання яких прямо або опосередковано пов’язане із зовнішньоекономічною діяльністю являють собою валюту. Валюті притаманні такі характеристики як конвертованість, тобто здатність валюти обмінюватись, та котирування, здатність валюти оцінюватись.

Ціна однієї валюти виражена в іншій – це валютний курс.

При здійсненні валютної політики держава вдається до наступних заходів: девальвація, ревальвація, валютна інтервенція, валютний демпінг, валютна блокада та валютні обмеження.

Найпотужніша складова структури міжнародного перерозподілу фінансових ресурсів – міжнародний фінансовий ринок. Його головне призначення полягає в тому, щоб за допомогою акумуляції вільних фінансових ресурсів у деяких країнах забезпечити між ними їх перерозподіл для сталого економічного розвитку світового господарства й одержання від цих операцій певного доходу.

Міжнародний фінансовий ринок має три складові: міжнародний ринок грошей валютний ринок), міжнародний ринок кредитних ресурсів та міжнародний ринок цінних паперів.

Сучасне розуміння сутності світових фінансів визначає необхідність інтегрованого підходу до висвітлення проблеми, основу якої становить аналіз взаємодії багатьох елементів світової фінансової „архітектури”, які прямо або опосередковано пов’язані з рухом глобальних фінансових потоків.

Запитання до теми:

1 Що являють собою міжнародні фінанси і в чому їх призначення?

2 Розкрийте поняття фінансового механізму зовнішньоекономічних відносин.

3 У чому полягає сутність валюти? Охарактеризуйте конвертованість та котирування валюти.

4 Що являє собою валютний курс?

5 Що таке валютне регулювання? До яких заходів вдається держава при проведенні валютної політики?

6 Сутність та складові міжнародного фінансового ринку. Як розвивається міжнародний фінансовий ринок?


Плани семінарських та практичних занять і методичні


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. Вказівки до виконання контрольної роботи
  6. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  7. Вказівки до компоновки міжповерхового Перекриття
  8. ВКАЗІВКИ ДО КОНСТРУЮВАННЯ
  9. ВКАЗІВКИ ДО КОНСТРУЮВАННЯ КОЛОН
  10. Вказівки до конструювання плити
  11. Вказівки до конструювання фундаментів
  12. Вказівки до розв’язання.




Переглядів: 235

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні вказівки | Рекомендації до них

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.