Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Швидкість сушіння

На швидкість сушіння впливають багато факторів, таких як швидкість повітря, розмір частинок, вміст вологи і різниця температур сухого і мокрого термометрів, а також конструктивні особливості самої сушарки. Тепер необхідно розглянути характеристики кінцевого продукту.

Після того як тверда частинка поглине всю вологу, яку вона може вмістити, її поверхня стає вологою. Поверхнева волога такої частинки в сушильному середовищі починає випаровуватися. Якщо температури сухого і мокрого термометрів в цьому середовищі підтримувати постійними, то швидкість випаровування вологи з частинки буде постійною доти, доки на її поверхні не з'являться сухі ділянки. Оскільки в цьому режимі випаровування відбувається зі всієї поверхні, то його швидкість не змінюється із зміною загальної вологості частинки. Цей режим сушіння, що зображений на рис.7.2 горизонтальною прямою, називається періодом постійної швидкості сушіння.

Рис.7.2. При критичному вологовмістіна поверхні частинки починають з'являтися сухі ділянки і швидкість сушіння починає падати.

Після появи перших сухих ділянок швидкість сушіння починає знижуватися. Коли вся поверхня частинки стає сухою, швидкість істотно сповільнюється, оскільки волога, що залишилася, повинна дифундувати зсередини частинки. Швидкість продовжуватиме падати, асимптотично прямуючи до нуля, з наближенням вологості матеріалу до рівноваги з вологістю навколишнього середовища при кінцевому значенні вологості


На рис.7.2 зображена ідеальна крива швидкості сушіння частинки. Більшість реальних кривих мають більш згладжену форму, а на деяких ще одна точка перегину припадає на режим падаючої швидкості сушіння. Проте в більшості випадків в режимі падаючої швидкості існує явна і відтворювана залежність між швидкістю сушіння і вологістю.

Положення критичної точки переходу одного режиму сушіння в іншій може змінюватися залежно від розміру частинки. Наприклад, в довіднику [1] критична вологість піску з розміром частинок 0,297-0,105 мм (50-150 mesh1) приймається рівною 5%, піску з розміром частинок 0,074-0,044 мм (200-325 mesh) рівною 10% і піску з розміром частинок менше 0,044 мм (325 mesh) - рівною 21%. Куляста структура піску не змінюється за винятком частинок надзвичайно малих розмірів. Проте кількість утримуваної кілограмом піску поверхневої вологи при використанні дрібніших частинок є вищою, як і швидкість сушіння, завдяки більшій площі поверхні частинок, що піддаються сушінню. Відповідно до збільшення площі поверхні і критичної вологості можна зробити висновок, що всі частинки мають одну і ту ж криву швидкості незалежно від розміру. Як показано на рис.7.3, різні криві мають одну огинаючу. Ця залежність стає важливою при визначенні експлуатаційних характеристик систем регулювання процесів, в яких розмір частинок сировини істотно змінюється.

Рис.7.3. Розмір частинок впливає на критичну вологість без зміни крутизни кривої

на ділянці падаючої швидкості сушіння.

1. Mesh - одиниця вимірювання розмірів частинок в аналітичній хімії шляхом ситового аналізу. Ситовий аналіз - визначення процентного вмісту (за масою) фракцій в пилоподібному або зернистому матеріалі, що складаються з частинок певного розміру. Аналіз проводять просіюванням матеріалу через набір сит, що відрізняються розміром отворів. [4]



Читайте також:

  1. Vу -швидкість ударника
  2. Видаток і середня швидкість ламінарного потоку.
  3. Вимірювання інформації та швидкість її передачі
  4. Вплив параметрів режиму буріння на механічну швидкість проходки
  5. Графоаналітичний розрахунок витрат тепла і повітря на сушіння.
  6. Групова швидкість і дисперсія хвиль
  7. Етапи, швидкість і показники адаптації
  8. Закон грошового обігу та швидкість обігу грошей.
  9. Кінетика процесу сушіння.
  10. Матеріальний баланс процесу сушіння.
  11. На скільки збільшиться маса - частинки (в а.о.м.), якщо її швидкість збільшиться від 0 до 0,9с? Вважати,що маса спокою - частинки 4 а.о.м.
  12. Особливості сушіння зерна окремих культур




Переглядів: 1411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Психрометрія | Періодичне сушіння

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.