Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Причини виникнення проблемних позичок.

Безнадійна кредитна заборгованість погашається за рахунок резервного фонду банку. Головний принцип, яким повинен керуватися кредитний працівник при наданні позики - це забезпечення повернення кредиту.

Проблемними кредитами називають такі, за якими своєчасно не проведені один чи кілька платежів, значно знизилась ринкова вартість забезпечення, виникли обставини, за яких банк матиме сумнів щодо повернення позики.

Проблемними, насамперед, можуть стати кредити, ризик по яких є підвищеним. У разі ненадходження платежів по кредиту (процентів і/чи ос­новної суми боргу) в установлені кредитним договором терміни або у разі інших негативних змін у становищі позичальника відпо­відальний співробітник кредитного підрозділу інформує керівниц­тво банку і переводить кредит у розряд «Спеціальн контроль».

Основні події, що можуть спричинити присвоєння кредиту статусу «Спеціальний контроль» такі: *несплата процентів і/чи неповернення основної суми боргу або її частини; * несприятлива зміна у вартості забезпечення кредиту; * більш низькі, ніж передбачалося, надходження на рахунок; * фінансові показники, що відбивають несприятливе становище, — збої у постачаннях сировини;

— надмірні запаси, що можуть послужити причиною можливих збитків;— часті страйки;— втручання екологічної інспекції для часткового чи повного закриття виробництва;— застаріваюче устаткування;— спекулятивні операції;— залежність від іншого підприємства, що знаходиться у важ­кому фінансовому становищі;

— поглинання чи придбання підприємства, що знаходиться у важкому фінансовому стані;— утрата вигідного клієнта або ринку збуту.

Банківських працівників повинні насторожити такі факти як:

— непредставлення фінансових звітів в установлений термін;

— зміна поведінки або звичок вищого керівного складу;

— різка зміна відносин із банком, небажання співробітничати;

— заміна ключових співробітників;

— захоплення створенням нових підприємств, скупка нерухо­мості;

— поганий стан фінансових звітів;— прийняття необгрунтованого ризику;- установлення нереалістичних цін на продукцію;- повільна реакція на погіршення ринкових умов; — слабкий операційний контроль;відсутність наступності в керівництві; утрата важливих клієнтів; створення спекулятивних запасів; відстрочки заміни застарілого устаткування і т. ін.

 

54. Робота банку, що пов'язана з погашенням проблемних по­зичок.

Інтенсивна робота банку з проблемними кредитами полягає у застосуванні таких заходів впливу на їх ско­рочення як:— санація, тобто розробка системи заходів, що провадяться для запобігання банкрутства підприємств— призначення тимчасової адміністрації за участю працівни­ків банку.

З метою прискорення розрахунків за простроченими кредита­ми банк може використовувати такі форми, як переуступлення права вимоги та переведен боргу.

У процесі роботи з проблемними кредитами банк може засто­сувати два основні методи управління: реабілітацію чи ліквідацію. Метод реабілітації полягає в розробці спільного з позичаль­ником плану заходів щодо повернення кредиту. Метод ліквідації означає повернення кред шляхом проведення процедури бан­крут та продажу активів позичальник

У разі відхилення від термі­ну повернення, обговореного в кредитному договорі, чи запла­нованого графіка погашення по кредиту, а також у випадку ін­ших негативних змін у стані позичальника пропонується пере­водити кредит у розряд «Спеціальний контроль». Після чого може використо наступна процедура роботи над повер­ненням кредит

Банк може зберігати кредит у статусі «Спеціальний контроль» упродовж 10 днів. У цей період банк розглядає різні варіанти ви­рішення проблеми. Якщо після закінчення зазначеного терміну проблема не усунута, однак є підстави очікувати повернення кре­диту, то кредит класифікується як проблемний і провадиться ро­бота щодо його повернення, якщо ж таких підстав немає, то кре­дит варто класифікувати як безнадійний і вживати заходи щодо закриття заборгованості. В обох випадках кредит переходить зі сфери контролю кредитної адміністрації до підрозділу по роботі з проблемними активами.

Відповідальність за управління проблемними кредитами і ро­бота з повернення заборгованості здійснюється підрозділом по роботі з проблемними активам за підтримки юридичного відділу.

Діяльність підрозділу по роботі з проблемними активами до­цільно розділити на два напрямки:

— підрозділ інтенсивного піклування здійснює повний мо­ніторинг проблемних кредитів, а також розробляє і здійснює про­грами погашення кредитів;

— підрозділ реалізації боргових зобов'язань здійснює заходи, пов'язані з реалізацією застави й/чи інших активів позичальника.

При визнанні кредиту проблемним або безнадійним кредитна справа боржника передається до підрозділу по роботі з проблем­ними активами. Співробітник підрозділу приймає кредитну спра­ву, на підставі якої відкривається спостережна справа.

Якщо банк зацікавлений у створенні можливості для повер­нення кредиту, він підписує спільну угоду з погашення кредиту. Така угода розробляється на базі ретельного вивчення фінансово­го й ділового стану позичальника. Угода звичайно вимагає, щоб позичальник погодився з необхідністю суворого контролю з боку банку за діяльністю позичальника й чіткого виконання розробле­них заходів.

Угода з відпрацювання питання повернення кредиту може бу­ти укладена тільки в таких ситуаціях: *угода з відпрацювання питання повернення кредиту поліп­шує можливість погашення основної суми кредиту; * надходження від реалізації забезпечення кредиту виявляю­ться недостатніми для погашення суми кредиту і сплати процентів по ньому; *позичальник припиняє виплачувати проценти й основну суму боргу внаслідок надзвичайних обставин, що ним не могли бути передбачені; * позичальник веде свої справи так, що це створює реальні можливості для відновлення його фінансової стабільності; *погашення кредиту за допомогою реалізації виробничих активів позичальника порушить його виробничу здатність і мож­ливість погашення кредиту; *банк вважає, що угода по відпрацюванню питання повернення кредиту приведе до погашення кредиту і сплати процентів.



Читайте також:

  1. ISO 15504. Причини та історія створення
  2. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  3. Альтерація. Суть, причини ушкоджень.
  4. Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування її розв’язання програмним методом
  5. Аналіз ризику виникнення небезпеки
  6. Аналіз стану дебіторської заборгованості за термінами її виникнення
  7. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  8. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  9. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  10. Безвілля, його причини і переборення
  11. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  12. Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.




Переглядів: 862

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація кредитних операцій за факторингом, авалем, гарантіями та поруками. | Банківський контроль за своєчасним і повним погашенням кредиту клієнтом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.