Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.

Предметомдоговору управління майном виступають юридичні та фактичні дії, спрямовані на здійснення управління. предметом управління майном виступають будь-які правомірні юридичні та фактичні дії, спрямовані на реалізацію чужого суб'єктивного права — установника управління через управителя, з наділенням управителя конкретними повноваженнями щодо довіреного майна, встановленими договором управління майном, у рамках закону.

Під об'єктом управління майномнеобхідно розуміти сукупність переданих управителю майна та/або майнових прав, а також плодів та доходів, пов'язаних з ними суб'єктивних прав та обов'язків, що виникли або отримані в результаті вчинення дій щодо здійснення управління.

Відповідно до п. 1 ст. 1030 ЦК України предметом договору управління можуть бути підприємство як єдиний майновий комплекс, нерухома річ, цінні папери, майнові права та інше майно.

Відповідно до ст. 1039 ЦК України в управління може бути передане майно, що є предметом договору застави. Якщо установник не попередив управителя і сам управитель не знав і не міг знати про те, що майно, яке передане в управління, є предметом договору застави, управитель має право вимагати розірвання договору та виплати належної йому за договором плати відповідно до строку управління цим майном.

Майно передане в управління, має особливий правовий режим, оскільки:

· воно залишається у власності установника управління, однак на нього не допускається звернення стягнення за вимогою кредиторів установника управління крім випадків, коли установника майна визнано банкрутом і колив відбувається звернення стягнення на майно, що є предметом договору застави, за вимогою заставодержателя

· це майно обліковується управителем окремо від свого майна з метою недопущення його змішання

Відповідно до ст. 1035 ЦК України істотними умовами договору управління майном є

ü перелік майна, що передається в управління,

ü розмір і форма плати за управління майном.

У разі відсутності хоч би однієї із зазначених умов договір вважається неукладеним. Законодавчими актами можуть встановлюватися додаткові вимоги щодо змісту умов договорів управління цінними паперами та іншими видами майна.

Згідно з п. 1 ст. 1031 ЦК України договір управління укладається в письмовій формі. Договір управління нерухомим майном підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації. Недодержання письмової форми договору управління рухомим майном позбавляє його учасників права підтверджувати його існування свідченнями свідків. У разі порушення вимоги про нотаріальне посвідчення договір управління визнається недійсним.

Відповідно до ст. 1036 ЦК України строк договору управління майном встановлюється у договорі управління майном. Якщо сторони не визначили строку договору управління майном, він вважається укладеним на п'ять років. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну договору управління майном після закінчення його строку договір вважається продовженим на той же строк і на тих же умовах.

 

9. ЗМІСТ ДОГОВОРУ УПРАВЛІННЯ МАЙНОМ

Права та обов’язки управителя:

1. вчинення юридичних і фактичних дій, пов’язаних з управлінням майном, що являють собою здійснення стосовно переданого йому майна правомочностей власника у межах, встановлених договором чи законом

2. право на плату – на компенсацію витрат, понесених ним при здійсненні своїх повноважень. Форми оплати встановлюються в договорі

3. право на одержання доходів від управління майном і розпорядження ними – тобто спрямовувати їх частково на погашення витрат по утриманню майна, надання йому при необхідності ремонту. Решту коштів управитель передає установнику управління або вигодонабувачеві, якщо інше не передбачено договором

4. право на захист – він може пред’явити віндикаційний, негаторний та інші позови від власного імені

5. звітувати перед установником управління за свої дії для здійснення останнім належного контролю за діями управителя, його витратами, доходами. Порядок і форма звіту встановлюється в договорі

6. несення ризику випадкової загибелі, пошкодження або знищення майна, якщо це передбачено договором

7. розірвання договору у випадку, якщо установник управління не попередив управителя про те, що майно, передане в управління є предметом застави, та з інших підстав, встановлених в ст..1044 ЦКУ

8. повернення майна установнику управління або іншим особам згідно з договором або законом у стані , що відповідає передбаченому договором

Права та обов’язки установника управління:

1. виплатити управителю плати, обумовленої договором

2. попереджати управителя про те, що передане майно є предметом договору застави

3. несе тягар утримання майна, внаслідок чого установник управління компенсує управителю витрати, понесені на утримання майна

4. вимагати від управителя плодів та доходів, одержаних внаслідок управління майном, які належать власнику майна

5. прийняти від управителя майна виконанні інші дії, передбачені договором, після його припинення

Вигодонабувач не має ніяких обов’язків.

Права вигодонабувача:

v вимагати від управителя належного виконання, на його користь, тобто здійснення йому управителем належних виплат

v відмовитися від договору в зв’язку з неможливістю управителя здійснювати управління майном

v право на відмову від одержання вигоди за договором

 

10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УПРАВИТЕЛЯ. ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ УПРАВЛІННЯ МАЙНОМ

Управитель несе відповідальність за:

1. відповідно до ст. 1043 ЦК України управитель, який не виявив при довірчому управлінні майном належного піклування про інтереси установника управління або вигодонабувача, зобов'язаний відшкодувати установникові управління завдані збитки, а вигодонабувачеві — упущену вигоду.

2. завдані збитки, якщо не доведе, що вони виникли внаслідок непереборної сили, винних дій установника управління або вигодонабувача.

3. не забезпечити досягнення мети управління. Якщо вона має підприємницький характер, то порушення полягатиме у відсутності виплат вигодо-набувачу. В договорах управління грошовими коштами договори можуть містити умову про виплату доходу у вигляді визначеного проценту на вкладений капітал. Відсутність виплат є підставою для стягнення доходу за позовом вигодонабувача.

4. відповідає за втрату, нестачу або пошкодження майна.

5. відповідає за порушення зобов'язання третіми особами (замісниками), на яких було покладено його виконання. Відповідно до ст. 1041 ЦК України управитель несе відповідальність за дії обраного ним замісника як за власні. У разі невиконання або неналежного виконання зобов'язання, що випливає з договору управління, будь-якою третьою особою (повірений тощо), обов'язок виконати зобов'язання покладається на управителя, в разі невиконання ним зобов'язань з управління він відповідає перед установником та вигодонабувачем за порушення зобов'язання.

6. управитель, який прострочив виконання, відповідає перед установником за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково виникла після прострочення. Якщо внаслідок прострочення управителя виконання втратило інтерес для установника, він може відмовитися від виконання договору управителем і вимагати відшкодування збитків.

Управитель звільняється від відповідальності, якщо буде доведено неможливість виконання договору внаслідок обставин непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних у даних умовах обставин (форс-мажор). До таких обставин не належать

- порушення обов'язків зі сторони контрагентів боржника-управителя,

- відсутність на ринку потрібних для виконання товарів,

- відсутність у боржника-управителя необхідних грошових засобів тощо.

Збитками вважаються втрати, яких установник або вигодонабувач зазнали у зв'язку зі знищенням або пошкодженням майна, що перебуває в управлінні, а також витрати, які наведені особи зробили або мусять зробити для відновлення свого порушеного права.

Упущеною вигодою є доходи, які вигодонабувач міг би реально одержати за звичайних обставин, якби його право не було порушене.

Управитель відшкодовує завдані ним збитки (установнику та вигодонабувачеві) у повному обсязі, якщо законом або договором не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Якщо управитель, що порушив зобов'язання з управління, одержав завдяки цьому доходи, то розмір збитків, які відшкодовуються вигодонабувачеві у зв'язку з неодержанням ним доходів, не може бути меншим від тих доходів, що їх одержав порушник прав (довірчий управитель).


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  5. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  6. ISO9000. Як працює система управління якістю
  7. Oracle Управління преміальними
  8. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  9. А. Видання прав актів управління
  10. Автоматизація управління діяльністю готелю
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Всі організації, які здійснюють функції зберігачів, можна поділити на групи | Управитель відшкодовує реальні збитки і упущену вигоду, завдані ним при простроченні виконання зобов'язання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.