СМ– кінцевий стан, якого банк має досягти в майбутньому (ідеальне уявлення про майбутній стан). СМ є максимізація ринков вартості діял банку (ринк оцінки ВК), а також досяг певного рівня показників діял.
У чому полягає різниця між місією та стратегічною метою діяльності банку?
СМ– кінцевий стан, якого банк має досягти в майбутньому (ідеальне уявлення про майбутній стан. М– головне призначення, чітко сформульовані причини існування банку, які формують основні напрямки та орієнтири діяльності. Чітка, вимірювана, зорієнтована в часі, реальна, досяжна, не суперечлива і сформульована письмово.
Визначте сутність стратегій управління прибутком та ризиком банку.
Узагальнюючи підходи до вирішення проблеми ризик-прибуток, можна виокремити 2 основні стратегії управління банком, які формалізують обрану ним політику поведінки на ринку. 1 страт макс-ї прибутку (за умови обмеження рівня ризику, встановленням макс-но допустимого його значення). При цьому вик незбалансовані підходи до управління А і З банку, стратегії нехеджування ризиків. 2 стратегія мін-ї ризику (при вимозі утримання показників прибутковості на певному рівні, не нижчому за заданий). Така стр. вик., коли рівень ЧП, що його отримує банк, влаштовує керівництво і основною метою є стабілізація результатів. Це досягається за допомогою збалансованих методів управління А і З та операцій хеджування ризиків
Які основні групи методів застосовуються для реалізації фінансових стратегій управління банком?
М упр структурою балансу: упр А і З (за строками), чутливих до змін %ст(фікс спреду),імунізація балансу, утримання закрит вал позиції, форм збаланс портф ЦП, пров оп хедж, страх.
М упр повяз з проведенням позабаланс фін опре: страх-я, хеджування, спекулят опер з фін деривативами, арбітраж з контрольованим ризиком, упр гепом, дюрацією, утримання відкритої валютної позиції, формування агресивного вал портфел ЦП)