У страт аналізі викор якісні методи дослідж. Найб від методика SWOT-аналіз (сильні сторони, слабкі, можливості, загрози). Аналіз грунтується на співставленні сильних та слабких сторін б, потенційних можливостей та загроз із зовнішнього середовища.
Внутрішнє середовище , яке хар-я слабкими та сильними сторонами діяльності банку. Аспект середовища: Система управління/ менеджмент, Фінанси, Операційна система, Маркетинг
Отже, матриця SWOT дає нам можливість зробити такі висновки. Банк усвідомлює, що на процес вирішення поставлених завдань будуть впливати фактори зовнішнього та внутрішнього середовища, які будуть, прямо або опосередковано, стримувати або стимулювати його розвиток. Банк буде більш ефективно використовувати свої сильні сторони та докладе всіх зусиль для максимально швидкого усунення своїх сильних сторін..
24. Чим відрізняються стратегічне та довгострокове планування?
СП має на меті визнач осн цілей та страт діяльності б в умовах конкретного ринку. ДП прередбач форм персрек цілей б та прийняття рішень на основі довгосторк прогнозів . На відміну від СП, де форм-ся заг цілі розвитку установи, у ДП фікс цільові значення конкретних показників діял банку. ДП розроб у вигляді інв проектів, програм іннов та наук-техн розвитку.
Які вимоги до формулювання стратегічних цілей банку вам відомі?
Правильно сформульовані стратегічні цілі банку повинні відповідати таким вимогам:
1) конкретність та вимірність
2) реальність, досяжність
3) однозначність для сприйняття
4) гнучкість
5) орієнтація на високий результат, успіх.
26. Які методи узгодження фінансових планів може використати менеджмент банку?
методи узгодження за термінами, зорієнтованим у майбутнє;
методи узгоджження за витратами;
(гнучким, що реагує на зміни в середовищі;
чітким, ясним, легким для сприймання;
легким для пояснення та можливим для виконання.).
Залежність між якими фін показниками діяльності банку досліджується за допомогою методики декомпозиц-о аналізу капіталу (модель Дюпона)?
Методика аналізу дозволяє дослідити залежність між показником прибутковості(Приб кап-ROE,приб актив-ROA) і ризику (МК) б та виявити вплив окремих чинників на результати його діял.
28. Як обчислюється та що характеризує показник мультиплікатора капіталу?
Мультиплікаторний ефект капіталу полягає у здатності капіталу створювати активи банку шляхом залучення якомога більшого обсягу коштів на кожну гривню капіталу. Оцінка мультиплікаційного ефекту капіталу, здійснюється за допомогою МК= сер А/ВК, у визначений момент часу.