Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Набутий (специфічний) імунітет (adaptive immunity)

Набутий імунітет харектиризується чіткою специфічністю і залучається до захисту, коли природні фактори виявляються неспроможними знешкодити чужердні агенти, але готовлять для представленням специфічним імунокомпетентним клітинам. Системи специфічного імунітету виконують проміжну функцію специфічного розпізнавання і запам’ятовування інфекційного агента чи чужерідної речовини і підключають широкий спектр системи вродженого імунітету на заключних етапах процесу.

Система надбаного імунітету обслуговується клітинами лімфоїдного ряду, до яких належать Т-лімфоцити (або Т-клітини) і В-лімфоцити (або В-клітини) та натуральні кілери (НК) = великі зернисті (гранулярні) лімфоцити (ВГЛ). Останні, як зазначено вище- клітини ланки природного імунітету. Периферійна кров: 70% Т-клітин, 15%- В-клітини, 15%- НК. Їм належить провідна роль у всіх реакціях специфічного імунітету, оскільки вони специфічно розпізнають конкретного збудника, де б він ні знаходився, усередині або поза клітинами, у тканинній рідині або в крові. Від інших клітин їх відрізняє на­явність антиген-специфічних рецепторів, що кодуються особливими генами. Т-лімфоцити називаються так тому, що після утворення у кістковому мозку вони проходять дозрівання у тимусі. В-лімфоцити отримали свою назву від так званої бурси Фабриціуса (Bursa Fabrizius)- органу, в якому у птахів відбувається дозрівання цього типу лімфоцитів. У ссавців цей процес проходить у кістковому мозку (bone marrow). Основною функцією В-лімфоцитів є продукція антитіл, а також специфічне представлення антигену Т лімфоцитам (В2-клітини). В1 клітини не процесують антиген і не залучені у співпрацю з Т-залежною ланкою імунітету. Функції Т лімфоцитів полягають у розпізнанні антигену, цитотоксичному знищенні інфікованих клітин і регуляції імунної відповіді. До них належать CD 4+ =Т-хелпери (55-60 %) і CD 8 += Т- кілери / супресори. Як В-, так і Т-лімфоцити несуть на своїй поверхні антиген-специфічні рецептори, але тільки В лімфоцити можуть секретуватицірецептори у розчин у вигляді антитіл.


Читайте також:

  1. Будова і функції лейкоцитів. Імунітет та імунна система
  2. Важливим елементом міжнародної правосуб’єктності держави є її імунітет, що витікає з принципу суверенної рівності держав.
  3. Визначення імунітету, теорії імунітету.
  4. Вродженого і набутого імунітету до гонококової інфекції не існує.
  5. Держава як суб’єкт міжнародного приватного права. Імунітет держави: поняття, ознаки, види.
  6. Дипломатичні привілеї та імунітети.
  7. До системи неспецифічного імунітету ми з вами віднесли і натуральні кілери (НК), які за таблицею належать до лімфоїдної групи лейкоцитів.
  8. ДОСЛІДЖЕННЯ ФАГОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ІМУНІТЕТУ
  9. Засоби створення активного імунітету при гепатиті Д.
  10. ІМУНІТЕТ
  11. Імунітет
  12. Імунітет від примусового виконання судового рішенняполягає в тому, що без згоди держави не можна здійснити примусове виконання рішення, винесеного проти певної держави.




Переглядів: 961

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КЛІТИНИ ІМУННОЇ СИСТЕМИ | До системи неспецифічного імунітету ми з вами віднесли і натуральні кілери (НК), які за таблицею належать до лімфоїдної групи лейкоцитів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.