Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Українське Полісся.

Донецько - Придніпровський регіон.

Цей регіон займає близько 19% території України, де проживає 28% її населення. У цьому регіоні розміщено близько 5 тис. підприємств, серед яких - потужні гіганти металургії, хімії, енергетики, машинобудування, гірничодобувної, вугільної та інших галузей промисловості. Це район інтенсивного ведення сільського господарства, у зв'язку з яким розораність території становить 70,4%, а 71% земель знаходяться в деградованих стані. Грунти перенасичені не тільки пестицидами і мінеральними добривами, але і важкими металами, особливо навколо тих міст, у радіусі від -2 до 20-25 км.

Від підприємств цього регіону в атмосферу потрапляє близько 70% загального обсягу викидів оксидів вуглецю та азоту, сірчаного ангідриду, вуглеводнів в Україну. Протягом довгого часу не вирішується проблема утилізації промислових відходів, яких в регіоні накопичилося більше 10 млрд. т. майже повністю вичерпаний ресурс устаткування на заводах і фабриках (основні фондів підприємств зношені на 70%), тому аварії на виробництві відбуваються всі частіше. Як правило наслідками таких аварій стає шкода навколишньому середовищі, часто досить значний. На більшості підприємств або відсутні або не працюють очисні споруди, нові ресурсозберігаючі технології практичні ніде не застосовуються через нестачу грошових коштів.

Найбільш забрудненими містами регіону протягом останніх п'яти років залишаються Донецьк, Макіївка, Горлівка, Дніпропетровськ, Єнакієве, Кривий Ріг, Алчевськ, Дзержинськ (Донецька область), Краматорськ, Луганськ, Запоріжжя, Маріуполь.

Стан природного середовища регіони можна без перебільшення назвати кризовим. Воно вимагає негайного застосування комплексу природоохоронних заходів, модернізації промисловості, рекреаційних і рекультиваційних заходів, переорієнтацію на ресурсо-і енергозберігаючі технології. Також необхідно негайно приступити до утилізації відходів.

Як вже згадувалося в попередніх розділах, цей у недалекому минулому екологічно найчистіший і благополучний регіон Європи сьогодні теж вимагає природоохоронних заходів і змін регіональної екологічної політики.

У регіоні переважає сільськогосподарська антропогенна діяльність, яка базується на використанні в більшості осушених земель, хоч деякі райони, де розвинена видобуток корисних копалин (граніти, піски, нафта і газ, торф) страждають від значного негативного впливу гірничодобувної промисловості. Особливо шкідливі для природи розробки сотень кар'єрів, які є дренажем для грунтових вод, є причиною знищення більших площ грунтів, забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами і газопиловим продуктами вибухових робіт.

Величезної шкоди Поліссю заподіяли науково необгрунтовані меліорації, осушення боліт, які грали колись дуже важливу гідрологічну роль регуляторів річкового стоку на значних територіях. Інтенсивне осушення отут почалося з 1966 року. Спочатку за рахунок знищених боліт площа сільськогосподарських угідь збільшилася на 1,6 млн. га, але до 1992 року площа дефляційно-небезпечних, кислих і змитих грунтів досягла 24,4%, 47,1% і 17,7% загальної площі сільськогосподарських угідь.

Рівень грунтових вод знизився в середньому на 1,81,0 м, близько 50% дрібних річок стали жертвами необоротних змін режиму стоку, в них значно погіршилися екологічні умови й зменшилася кількість риби та інших організмів.

Порушилися умови відновлення дикої флори і фауни, різко зменшилися площі болотних видів рослин і тварин, триває винищення лісів.

Страшний удар екосистемам Полісся заподіяла, як уже згадувалося, Чорнобильська катастрофа.

Останнім часом Західному Поліссю, перлині Полісся України - Шацькому Національному парку стала загрожувати нова небезпека. У Білорусі, на 15 км північніше парку почалося будівництво величезного комбінату будівельних матеріалів. Один з його об'єктів - кар'єр глибиною 35 метрів - викличе загибель мережі озер цього краю, у тому числі найбільшого озера Україна - Світязя (глибина 60 метрів) і може завдати непоправної шкоди національному парку.

Українське Полісся також вимагає уваги, розробки програми екологічного оздоровлення та відновлення. Адже це разом з Карпатами - легені України.


Читайте також:

  1. Архітектура і мистецтво. Українське бароко.
  2. Додаток 1. Традиційне українське житло
  3. Практичне заняття 5. Українське культурно-мистецьке життя кінця ХVІІІ - середини ХІХ ст.
  4. Практичне заняття 5. Українське культурно-мистецьке життя кінця ХVІІІ - середини ХІХ ст.
  5. Праукраїнське сценічне мовлення театру княжої доби
  6. Тема 7. Українське національно – культурне відродження
  7. ТЕМА 7. УКРАЇНСЬКЕ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ
  8. Україна в роки Другої світової війни (1939—1945) 14.1 Українське питання в міжнародній політиці напередодні Другої світової війни. Проголошення автономії Карпатської України
  9. УКРАЇНСЬКЕ АНІМАЦІЙНЕ КІНО
  10. УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО ЯК НОВЕ СВІТОВІДЧУТТЯ І НОВЕ МИСТЕЦТВО
  11. Українське відродження 20-х років
  12. Українське законодавство про основні принципи свободи совісті




Переглядів: 1232

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Екологічні проблеми найбільших річок, Чорного і Азовського морів. | Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.