Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шкідники цукрових буряків та заходи боротьби з ними

Інтенсивна технологія виробництва цукрових буряків передбачає сівбу малими нормами тому вимагає надійного захисту від шкідників, які мають досить специфічний склад, з'являються в різні строки, відрізняються за інтенсивністю розвитку. Найбільш поширеними і небезпечними з них на посівах буряків є: буряковий довгоносик, бурякові блішки, дротянки, личинки хрущів, совки, молі, попелиці.

В грунті:

Дротянки. Це - личинки жуків-коваликів. Жуки бувають жовтого або коричневого кольору, завдовжки 6-12 мм. Зимують жуки в грунті, де відкладають яйця. Першу активність проявляють в квітні- червні.

Найбільшої шкоди завдають личинки жуків коваликів - дротяники. Вони жовтого кольору з твердим покриттям довжиною до 25 мм, звідси і назва походить "дротяники". Найбільшої шкоди вони завдають цукровим бурякам під час сходів та на початку росту й розвитку. Личинки пошкоджують підземну частину сходів, а також коренеплоди. Цикл розвитку їх 5 років, потім перетворюються в лялечку і переходять весною в дорослу особину.

Личинки травневих хрущів та хлібних жуків (кузьки хлібного і польового „красуна" підгризають дрібні корінці і центральний корінь як молодих, так і розвинених рослин. Пошкодженні рослини засихають. Личинки розвиваються протягом 3-4 років.

З появою сходів:

З появою сходів посівам цукрових буряків загрожують бурякові довгоносики, блішки, медляки, щитоноски.

Довгоносики це - жуки голова яких витягнута і переходить в головотрубу. Личинки їх дугоподібні, зігнуті, без ніг білого або кремового кольору з коричневою головою. Шкоду наносять жуки (сірий буряковий довгоносик, або звичайний). Жуки пошкоджують сім'ядолі і першу пару листків, перегризають стебло.

Бурякові блішки представляють собою жучка до 2 мм в. довжину, який має випуклу форму, видовжені задні ніжки, які виступають по обидві сторони туловища і дають можливість стрибати. Жуки мають бронзово-металічний колір з чітко вираженими плямами на крилах. Вони завдають шкоди сходам в суху і жарку погоду, виїдаючи тканину на сім'ядолях і перших листочках.

Щитоноски. Дорослі особини мають сплющену і овальну форму, звідси й назва "жук черепашка". Личинки щитоноски - також сплющені і мають ніжки й довгу вилку по боках. Щитоноска темно-зеленого кольору з двома блискучими паралельними лініями. Личинки мають таку саму форму з боковими шипами. Щитоноски розвиваються на лободі білій і пошкоджують буряки. Жуки і личинки вигризають м'якуш листків, в окремі роки завдають великої шкоди посівам.

В період вегетації:

В період вегетації цукрових буряків з'являються листогризучі і підгризаючі совки, лугові метелики, бурякова мінуюча міль.

Листогризучі совки. Дорослі особини починають літати на початку червня і закінчують в кінці липня. Кожна самка відкладає на поверхні ґрунту кілька сот яєчок. Гусениці з'являються через 2-4 тижні.

Найбільшої шкоди посівам завдають совка конюшинна, гамма — совка, капустянка. Шкодять вони у стадії гусениці. Пошкоджують гусениці сходи стебла, об’їдають листя. 3начної шкоди завдають цукровим бурякам сисні шкідники: бурякова листкова та коренева попелиця, клопи, цикадки, мінуючі мухи.

Бурякова листкова попелиця заселяє цукрові буряки після 2-3 покоління (крилаті самки). На буряках розвиває 8-10 поколінь, утворюючи колонії, які оселяються з нижнього боку листків і стебел насінників.

Попелиця висмоктує сік з листків, після чого вони скручуються і частково відмирають. Тому ріст припиняється.

Бурякові мінуючі мухи. Шкодять личинки, які живуть в середині листків, виїдають м'якуш у вигляді ходів(міни). Поверхня листка здувається, тріскається і відмирає.

Цикадки дають 2-3 покоління за рік. Висмоктуючи сік, пригнічують ріст рослин.

Заходи боротьби з шкідниками:

Щоб запобігти поширенню шкідників перш за все потрібно застосовувати агротехнічні заходи, що вимагають:

· знищення бур'янів особливо лободових і складноцвітих;

· лущення стерні та зяблева оранка;

· дотримання правильної сівозміни, чергування культур в сівозміні;

· ефективне використання трихограми-паразита, яєць озимої та конюшинної совок.

Застосовують також хімічні методи боротьби:

1. Для захисту проростаючого насіння та сходів буряків проти комплексу ґрунтових і надземних шкідників обробляють посіви системними інсектицидами типу фурадан. Цей захід забезпечує захист проти - дротяників, личинок травневих жуків, довгоносиків, бурякових блішок. Значно зменшує шкідливість листкової бурякової тлі, бурякової мінуючої мухи.

2. Проти ґрунтових шкідників можна використовувати фурадан 10% (10-15кг/га), а також фосфамід (Бі-58) 40% в нормі 3-4 кг/ га шляхом внесення в грунт одночасно з посівом або обприскування ґрунту проти (дротяників, личинок травневого та хлібного жуків, нематоди). Проти наземних шкідників (довгоносиків, блішок, щитоносок) використовують: базудін 40% -2,5 кг/га, золон 3-3,5 кг/га шляхом обприскування посівів. Проти листкової тлі, мінуючої мухи використовують: Бі-58, 40% (0,5-1,0 кг/га), базудін 60%-0,8 кг/га, дурсбан 40%-0,8 кг/га. Обприскують у фазі вегетації при появі шкідників.

Проти совок і лучного метелика використовують: децис 2,5%-(0,25-0,5 кг/га), дурсбан 40%-1,5-2 кг/га, метафос 40%-1 кг/га, бітоксибацилін 2 кг/га. Обприскують у фазі вегетації при появі шкідників.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративно-запобіжні заходи
  4. Антиінфляційні заходи у постсоціалістичних країнах
  5. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  6. Б. Заходи профілактики, що забезпечують безпеку праці і захист виробничого середовища.
  7. Банківський нагляд: методи проведення та заходи впливу
  8. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  9. Безвитратні і маловитратні енергозберігаючі заходи .
  10. Біологічні методи боротьби з шкідниками сільського й лісового господарства
  11. Біологічні особливості вирощування цукрових буряків
  12. В. Заходи профілактики, спрямовані на охорону навколишнього середовища і здоров'я населення.




Переглядів: 2402

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хвороби льону-довгунця та заходи боротьби з ними | Хвороби цукрових буряків та заходи боротьби з ними

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.