Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкційні матеріали.

В асортименті електропобутових приладів електропобутові машини являють собою одну з основних груп.

Електромашина – це прилад, в якому електрична енергія перетворюється в механічну.

 

 


Кожна частина ЕПМ виконує конкретні функції і виготовляється з матеріалів, які повинні відповідати певним вимогам до них.

Корпус є несучою конструкцією машини, і на ньому закріпляються всі інші частини електропобутової машини, через що до матеріалу, з якого виготовляться корпус, висувають особливі вимоги: він повинен бути достатньо жорстким, щоб видержувати навантаження решти частин машини і не змінювати свої властивості в процесі експлуатації.

Слід зауважити, що корпус деяких побутових машин (холодильники, пральні машини) складається з двох частин – зовнішньої і внутрішньої, які можуть виготовлятись як з одного матеріалу, так і з різних.

Зовнішні корпуси ЕПМ машин виготовляють з низько-вуглецевих конструкційних сталей звичайної якості таких марок: СТ1,СТ2,СТ3, 08КП, 08, 10КП, 10, 15КП, 15, 20.

Корпуси нескладної конфігурації виготовляється об’ємним штампуванням, а складної конфігурації – штампуванням з подальшим збиранням методом електрозварювання або контактного зварювання. В залежності від виду навантажень, які витримує корпус, для його виготовлення застосовують холоднокатані листи товщиною від 0,5 до 1,0 мм, а інколи - для покращення міцності і жорсткості - штампують ребра жорсткості.

Поверхню металевого корпусу із вуглецевих сталей фосфатують, після чого ґрунтують фарбою МЧ-042, а потім двічі покривають емалевою фарбою МЛ-12-01, МЛ-242, МЛ-283, ЕП-148, НЦ-2.Таке фарбування сприяє надійному захисту корпусу від можливої корозії під час експлуатації машини.

Деякі корпуси – пральні баки, пральні барабани, корпуси насадок кухонних комбайнів – виготовляють із нержавіючої сталі марок 12Х18Н9, 12Х18Н9Т, 12Х21Н5Т методом об’ємного штампування або штампування з наступною аргоновою електрозваркою.

Окрім сталей для виготовлення корпусу ЕПМ широкого застосування набули сплави алюмінію. Для цієї мети застосовують сплави алюмінію з магнієм і кремнієм підвищеної пластичності марок АВ, АД-31, АД-33, а також алюмінію з магнієм марок АМг-2, АМг-3, АМг-5, АМг-6. Крім цих сплавів також застосовують конструкційні сплави алюмінію, міді, магнію – дюралюміни марок Д1, Д6, Д16, Д18, Д19. Способи формування такі ж, як для вуглецевих сталей, але маса таких корпусів значно менша в порівнянні з сталевими.

Поряд з металевими корпусами дедалі більшого застосування набувають корпуси, виготовлені з пластичних мас. До переваг виробів з пластмас можна віднести технологічність виготовлення, малий коефіцієнт теплопровідності, менша маса, хороші діелектричні властивості.

Але такі вироби мають ряд суттєвих вад: в порівнянні з металевими вони швидше старіють, під дією світла жовтіють і протягом певного часу втрачають товарний вигляд, менш міцні і довговічні.

Для цієї мети найчастіше використовують пластмаси на основі полістиролів. Це АБС – пластики (акрилобутадієновий стирол); ця пластмаса володіє високими механічними властивостями і стійкістю до високої і низької температур.

АБС – пластики вітчизняного виробництва за фізико-механічними властивостями поділяються на чотири групи: середньої ударної в’язкості АБС – 1308, АБС-1530, високої ударної в’язкості АБС-2501К, АБС-2512Е, АБС-2802Е, а також підвищеної теплостійкості АБС-0809Т, АБС-0804Т, АБС-1002Т.

АБС – пластики випускають у вигляді гранул діаметром до 3 мм і переробляють видуванням, литтям під тиском, термоформуванням або вакуум-формуванням.

Крім АБС пластиків для виготовлення корпусів ЕПМ застосовують також удароміцний полістирол марки УПС-0803Л і УПС-0803Е. Деякі деталі з АБС-пластика покривають хромом або нікелем і їх використовують для декорування.

В холодильниках, які мають форму стола, корпус виготовляють з деревостружкової плити марки ПТ-1, які покривають шпоном твердих листяних порід і поліефірним лаком ПЕ-246 або НД-222П.

Особливу групу матеріалів які використовують при виготовленні ЕПМ є теплоізоляційні матеріали, які забезпечують збереження тепла в тепло-нагрівальних приладах і холоду в холодильниках. До цих матеріалів висуваються особливі вимоги.

Основною властивістю теплоізоляційного матеріалу повинна бути низька теплопровідність, яка характеризується коефіцієнтом теплопровідності.

Оскільки повітря є достатньо хорошим теплоізолятором, то будь-який теплоізоляційний матеріал складається з твердих елементів з великою кількістю пор. Розрізняють відкриті пори, які мають сполучення між собою і атмосферою, і закриті (замкнуті) пори. Таким чином, передача тепла через теплоізоляційний матеріал здійснюється не тільки внаслідок теплопровідності твердих елементів ізоляційного матеріалу, але також завдяки теплопровідності повітря або газу, який знаходиться в порах. Передача тепла повітрям особливо помітна в теплоізоляційних матеріалах з відкритими порами, що пояснюється конвекцією повітря через наскрізні канали, які утворюються з’єднанням між собою відкритих пор. З огляду на це теплоізоляційні матеріали з замкнутими порами менше проводять теплоту. В той же час при дуже дрібних порах властивості теплоізоляційного матеріалу наближаються до властивостей однорідної теплоізоляційної речовини, з якої зроблена ізоляція, і в даному випадку теплопровідність ізоляції в основному залежить від теплопровідності самого матеріалу.

Дуже важливими показниками теплоізоляційного матеріалу є його гігроскопічність і водопоглинання.

Гігроскопічність – це здатність матеріалу поглинати водяну пару з повітря, а водопоглинання – це здатність матеріалу поглинати воду і утримувати її в порах.

При низькій температурі вода, яка проникла в пори теплоізоляційного матеріалу, може замерзнути, і тоді коефіцієнт теплопровідності різко збільшується, бо теплопровідність льоду майже в 100 разів більша теплопровідності нерухомого повітря.

Інколи зволожування деяких теплоізоляційних матеріалів сприяє появі в ньому грибків і плісняви, а при розростанні у великі колонії призводить до руйнування матеріалу.

Теплоізоляційні матеріали в більшості випадків застосовуються для ізоляції харчових продуктів від тепла і тому вони не повинні виділяти запахів і токсичних речовин, в також не поглинати ті, що виділяють продукти.

Більшість продуктів добре сприймають (поглинають) побічні запахи і відповідно гублять смакові якості, а часто і придатність до вживання.

В той же час деякі продукти виділяють запахи, і якщо вони будуть сприйматися (поглинатися) теплоізоляційним матеріалом, то надалі ці запахи можуть передатися іншим продуктам, які зберігаються в камері.

Теплоізоляційні матеріали в залежності від виду основного матеріалу і природи зв’язуючої речовини розрізняють за механічними властивостями (міцність, твердість, тощо), горючістю, вартістю та ін.


Читайте також:

  1. Важкі конструкційні метали. Хімічні властивості заліза.
  2. Дерев’яні матеріали. Шкіра та її замінники.
  3. Забруднювачі, які виділяють будівельні матеріали.
  4. ЗАГАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЙНІ ЕЛЕМЕНТИ АПАРАТІВ
  5. Конструкційні леговані сталі
  6. Конструкційні леговані сталі
  7. Конструкційні та електротехнічні матеріали
  8. Легкі конструкційні метали (Be, Mg, Al, Ti )
  9. Лекції 9, 10, 11, 12. Конструкційні методи підвищення довговічності машин
  10. Неметалеві конструкційні матеріали
  11. Полімерні матеріали.




Переглядів: 993

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація електропобутових машин | Всі теплоізоляційні матеріали за хімічною природою поділяються на 2 групи: органічні і неорганічні або мінеральні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.