Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Важкі конструкційні метали. Хімічні властивості заліза.

До важких конструкційних металів відносять такі, густина яких перевищує 5000 кг/м3. Це: залізо, манган, хром, мідь, цинк, нікол, станумі деякі інші.

Найбільш практично важливим з них є залізо(елемент ферум) – перший метал за рівнем виробництва. Сплави заліза з карбоном називають чавунами, якщо вміст карбону перевищує 2,14%, і сталямипри меншому вмісті карбону. В своїх сполуках ферум проявляє ступені окиснення +2 і +3.Згідно з положенням в ряду активності ферум є металом середньої активності.

Залізо реагує з деякими неметалами при нагріванні:

2Fe + 3Cl2 = 2FeCl3, 4Fe + 3O2 = 2Fe2O3.

Дрібні порошки заліза можуть займатися при контакті з повітрям (пірофорне залізо).

Реакція з кислотами відбувається з помірною швидкістю:

Fe + 2HCl = FeCl2 + H2­, Fe + 4HNO3 = Fe(NO3)3 + NO­ + 2H2O,

але в концентрованих нітратній та сульфатній кислотах залізо пасивується. Сполуки двовалентного феруму легко окислюються киснем повітря до сполук зі ступінню окислення +3:

4Fe(OH)2 + O2 + 2H2O = 4Fe(OH)3 ¯.

Мідь (елемент купрум) відносять до відносно малоактивних металів, вона в ряду активності знаходиться після гідрогену. Тому мідь не окислюється іонами водню, але легко реагує з азотною та концентрованою сірчаною кислотою. Сплави міді (бронзи, латуні) досить корозійностійкі. Найбільш поширені сполуки купруму, в яких її ступінь окиснення дорівнює +2. Однією з найбільш поширених сполук купруму є мідний купорос (CuSO4×2О). Гідроксид купруму (ІІ), на відміну від більшості інших гідроксидів, легко розкладається під час невеликого нагрівання:

Cu(OH)2 = CuO + Н2О.

Особливістю мангану є його можливість перебувати у багатьох ступенях окиснення: +2, +3, +4, +6, +7. У ступенях окиснення +4, +6, +7 манган проявляє властивості сильного окисника (MnO2, KMnO4, K2MnO4). Оксиди та гідроксиди мангану (+2) і (+3) проявляють основні властивості, відповідні сполуки Mn(+4) – амфотерні, а сполуки Mn (+6, +7) – кислотні властивості.

Нікол – згідно з положенням в ряду активності, метал середньої активності, але, завдяки здатності пасивуватися, нікол в багатьох випадках є дуже стійким до корозій матеріалом. Основна ступінь окиснення ніколю є +2.

Хром, подібно до марганцю, може знаходитися у багатьох ступенях окиснення: +2, +3, +6. Сполуки хрому (+6) – сильні окисники. Найчастіше з них в якості окисника використовується біхромат калію (К2Сr2O7). Сплави заліза з ніколем і хромом дуже корозійностійкі, вони є основою нержавіючих сталей.

 


Читайте також:

 1. OПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОЛОЇДНИХ СИСТЕМ
 2. А) Товар і його властивості.
 3. Аеродинамічні властивості колісної машини
 4. Алкани (насичені вуглеводні). Хімічні властивості алканів
 5. Алкани, їх хімічні властивості.
 6. Алкени. Хімічні властивості
 7. Алкіни. Хімічні властивості
 8. Аміни. Фізичні та хімічні властивості аліфатичних амінів.
 9. Аналізатори людини та їхні властивості.
 10. Аналізатори людини та їхні властивості.
 11. АНТИДЕТОНАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ
 12. Арифметичні дії над дійсними невід’ємними числами. Їхні властивості
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Легкі конструкційні метали (Be, Mg, Al, Ti ) | Загальні властивості металів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.