Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Забруднювачі, які виділяють будівельні матеріали.

На здоров’я людини

Лекція №13 Шкідливий вплив забруднювачів повітря приміщень

Порівняно з кількістю робіт, які присвячені вивченню шкідливого впливу на здоров'я забруднювачів повітряного середовища населених пунктів чи виробничого середовища, кількість досліджень з безпосереднього вивчення впливу на здоров'я забрудненого повітря закритих приміщень дуже невелика. Серед них є дослідження, завдяки яким встановлено підвищену частоту захворювань нижніх відділів дихальних шляхів у дітей, котрі проживають у будинках, що обладнані газовими плитами. Є дані одночасного вивчення якості повітря поза приміщенням та в ньому, метою якого було визначення впливу якості повітря приміщень на зміни функції легень.

Концентрація деяких забруднювачів (S02, О3 та ін.) у приміщеннях, як правило, значно нижча, ніж зовні. Оскільки у багатьох дослідженнях вплив на здоров'я вивчають на основі обліку концентрацій S02 та О3 у зовнішньому повітрі, часто величини експозиції населення переоцінюються, оскільки ігнорується той факт, що люди проводять дуже багато часу в приміщеннях, де концентрації цих речовин менші.

Формальдегід та органічні речовини. Було встановлено, що формальдегід виділяють такі матеріали: деревинно-стружкові плити, особливо плити на основі сечовинноформальдегідної маси; інші клеєні деревинні матеріали, наприклад, деревинні проклеєні балки; матеріали для покриття типу фарб чи килимових виробів; текстильні товари; піноізоляційні матеріали.

Основними об'єктами гострого впливу формальдегіду є кон'юнктива ока та дихальні шляхи. Відзначено ушкоджуючу дію запаху цієї речовини. Її концентрації в приміщеннях, за даними вимірювань, проведених у багатьох європейських країнах, склали: максимальні — 2,8 мг/м3, середні — нижче ніж 0,5 мг/м3. Ці piвнi перевищують відповідні концентрації в зовнішньому повітрі, що свідчить про наявність у приміщеннях додаткових джерел забруднювачів.

Радон. Група вчених підтвердила наявність потенційного впливу радону на мешканців будинків, які споруджені з будівельних матеріалів, що містять цей елемент. Водогінна вода, природний газ, грунт i грунтові води в деяких географічних зонах теж можуть виділяти значну кількість радону в атмосферу приміщень.

Відзначають підвищення частоти захворювань на бронхогенний рак легень внаслідок відкладання дочірніх сполук радону. Збільшення кількості випадків бронхогенного раку легень було виявлено в багатьох епідеміологічних дослідженнях у працюючих в уранових та неуранових шахтах. Радон як газ може також надходити до кісткового мозку.

Азбест, який має ізоляційні та протипожежні властивості, використовують у різноманітній продукції у вигляді електро та термоізоляції, акустичних покрить, що напиляються на металеві сітки полум'ягасників, у вигляді азбоцементу, вінілазбестових покрить для підлоги тощо. У ході його використання може відбуватися безперервний вихід азбестових волокон у повітря приміщень, в якому виявляють концентрації, що перевищують встановлені для виробничих умов.

За наявними даними, азбест спричинює захворювання — від азбестозу до бронхогенного раку легень, особливо в ociб, які палять. Навіть відносно короткі експозиції можуть призвести до виникнення пухлин — мезотеліом плеври та очеревини з латентним періодом 15 років i більше.


Читайте також:

 1. Будівельні довжини кабелів
 2. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
 3. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
 4. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
 5. Будівельні роботи, їх визначення і класифікація.
 6. Будівельні роботи. Поняття. Підготовчі роботи. Поняття, особливості виконання.
 7. Будівельні товари.
 8. Будівельніх матеріалів та конструкцій
 9. В адміністративному праві виділяють загальну, особливу і спеціальну частини.
 10. В'яжучі матеріали та будівельні розчини
 11. Виділяють абсолютні та відносні пороги чутливості.
 12. Виділяють кілька рівнів подружніх взаємин, на яких можуть відбуватися конфлікти.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливостями навколишнього середовища | Забруднювачі середовища приміщень, які виділяються внаслідок різних видів діяльності людини.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.