Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення по ОС Windows. Основні поняття, вбудовані додатки та утиліти.

Операційне середовище Windowsбуло створене фірмою Microsoftяк надбудова до операційної системи DOSдля за­безпечення додаткових можливостей та зручностей для ко­ристувачів і програмістів. Використовуючи Windows та Windows-програми, користувач отримує:

- єдиний інтерфейс, що не потребує для кожної нової програми вивчення принципів організації взаємодії з нею;

- багатозадачність - можливість одночасного виконання кількох програм, перемикання із однієї задачі на іншу, управління пріоритетами програм, що виконуються;

- сумісність з DOS-додатками - працюючи у Windows, в будь-який час можна запустити DOS-програму;

- засоби обміну даними між Windows-додатками допомагають користувачам розв'язувати складні задачі, що потребують використання більш ніж однієї програми;

- підтримка шрифтів, що масштабуються, а також принципу WYSWYG- що бачимо на екрані, те й отримуємо;

- зручність підтримки пристроїв - для підімкнення до комп'ютера нового пристрою досить встановити драйвер цього пристрою, призначений для Windows, після чого всі Windows-програми зможуть працювати з пристроєм;

- підтримка мультимедіа - при підключенні відповідних пристроїв Windows може сприймати звуки від мікрофона, компакт-диску або зображення від цифрової відеокамери, виводити звуки та зображення, що рухаються.

Для ефективної роботи з Windows комп'ютер повинен мати маніпулятор миша. Наведемо деякі поняття, пов'язані з використанням миші.

Покажчик миші, або курсор (англійською - mouse pointer) - значок, що переміщується на екрані монітора під час руху миші. Зазвичай він має форму стрілки, але іноді (залежно від ситуації) його конфігурація може змінюватися.

Натиснути (клацнути) кнопку маніпулятора миші(ан­глійською - click) - означає встановити покажчик маніпуля­тора на деякий об'єкт, натиснути кнопку миші (за умовчан­ням - ліву) і відпустити її. У подальшому під натисканням розумітимемо натискання кнопки маніпулятора в межах об'єк­та й швидке відпускання кнопки у цих же межах. Зауважи­мо, якщо кнопка буде відпущена поза межами об'єкта, на якому вона була натиснута, то керуюча дія не відбудеться. Варіанти натискання (клацання) правої кнопки миші чи на­тискання кнопки з утримуванням будуть обумовлені окремо.

Двічі натиснути (клацнути) кнопку маніпулятора миші (англійською - double click) - означає встановити по­кажчик маніпулятора на потрібний об'єкт, а потім двічі швидко натиснути і відпустити ліву кнопку миші.

Перемістити маніпулятором миша(англійською - drag) - означає встановити покажчик маніпулятора на деякий об'єкт, натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи її, пере­містити маніпулятор в потрібне місце, після чого відпустити ліву кнопку маніпулятора.

 

Переваги Windows. Для ефективного і зручного використання усіх можливостей сучасних IBM-сумісних комп'ютерів застосовують операційну оболонку над MS-DOS Windows 3.1/3.11 або повноцінні операційні системи Windows 9x (Windows 95, Windows 98 для персо­нальних комп'ютерів чи Windows NT, Windows 2000 для мереж). Усі вони мають подібні засоби — так званий графічний інтерфейс — для взаємодії користувача з комп'ютерною системою. Головним елементом інтерфейсу є вікно.

Англійське слово «windows» означає «вікна». У вікнах міститься різноманітна інформація про програми і засоби для їх виконання, про розміщення файлів на дисках і про засоби для дій з файлами тощо. Розрізняють такі типи вікон: робочий стіл, вікно прикладної програми, вікно відповідного документа, діалогове вікно, вікно довідки. Зверніть увагу на різні типи вікон під час виконання практичних робіт.

Розглянемо основні переваги Windows порівняно з DOS.

1. Графічні інтерфейси різних прикладних програм мають багато спільних елементів. Основні принципи роботи з вікнами і програмами майже однакові.

2. Підтримується мультипрограмний режим роботи, тобто є змога одночасно виконувати декілька робіт (програм).

3. Візитною карткою будь-якої програми є мініатюрна картинка – піктограма (інші назви - значок, іконка). Для запуску програми достатньо двічі клацнути лівою клавішею миші на її піктограмі.

4. Дані з одної програми можна вставляти в інші програми за допомогою буфера обміну (clipboard). Наприклад, створивши картинку засобами графічного редактора, можна скопіювати її в буфер обміну, запустити текстовий редактор і вставити вміст буфера обміну в текст. Можна організовувати обмін даними між програмами за технологією OLE (всталяння і зв'язування об'єктів), яку вивчатимемо далі.

5. Цікаву властивість мають шрифти – їх можна легко збільшувати або зменшувати. Такі шрифти називаються True Type шрифтами. Вони дають змогу створювати тексти з символами різних розмірів і стилів написання: підкреслених, курсивних, потовщенихтощо. Розгляньте деякі шрифти: Декор, Кудряшов, Прагматика, Тайме, Шкільний. Різних шрифтів є декілька тисяч, однак користуються найчастіше декількома. Визначте, яким шрифтом набрано цю книжку?

6. Багато програм мають не лише довідки з різних тем, а й навчальні слайди чи фільми, які демонструють головні прийоми роботи.

7. Програми і додаткове обладнання легко встановити – допомагає конструктивний принцип plug and play (вмикай і працюй).

Порівняємо ефективність роботи з комп'ютером у різних системах зі способами пересування. Якщо роботу з MS-DOS порівняти з про­гулянкою пішки, то роботу з програмою Norton Commander можна порівняти з їздою на велосипеді. Робота у Windows – це подорож на автомобілі: непросто навчитися керувати автомобілем, проте опісля здобуття практичних навичок зміна моделі не потребує суттєвого пере­навчання. Щодо порівняння з літаком чи ракетою – то створення відповідної операційної системи чекає на вас.

Принципи роботи користувачау Windows.Принципи роботи користувача з різними програмами у Windows майже однакові. Розглянемо найважливіші.

Принцип вибраного об'єкта. Щоб застосувати до об'єкта будь-яку дію, його треба спочатку вибрати. Для цього на назві об'єкта чи його піктограмі клацають один раз лівою клавішею миші, або користуються клавішами Tab чи клавішами-стрілками.

Принцип запуску програми для виконання. Щоб виконати програму клацають двічі лівою клавішею миші на її піктограмі або натискають на клавішу вводу, якщо назва програми виокремлена. З'являється вікно програми.

Вікна. Вікна програм мають стандартний вигляд. За допомогою кнопок у верхньому рядку вікно можна мінімізувати, розгорнути на весь екран чи закрити. Якщо вікон є багато, їх можна розташувати на екрані каскадом, або поруч так, щоб був доступ до кожного вікна. Щоб зробити вікно робочим, потрібно клацнути мишею будь-де в його межах.

Розміри вікна можна змінювати, перетягуючи його межі чи кути мишею. Принцип перетягування об'єктів:

1) вказівник миші націлити на об'єкт, наприклад, на межу – він змінить форму;

2) натиснути на ліву клавішу і, не відпускаючи її, вести вказівник у потрібне місце;

3) відпустити клавішу.

Цей спосіб (алгоритм) відомий за англійською назвою: drag and drop. Щоб перемістити ціле вікно, треба тягти рядок з назвою вікна.

Дії над вікнами. Можна виконати такі дії з вікном:

1)збільшити до розмірів усього екрана (максимізувати, клацнувшина кнопці );

2)реставрувати його попередній вигляд ( );

3)мінімізувати ( );

4)закрити ( );

5) змінити розміри, перетягуючи межі;

6) перемістити в інше місце, перетягуючи рядок з назвою вікна

Мінімізоване вікно (а отже, і програма, яка виконуватиметься далі) буде зображене кнопкою на панелі задач, яка є найчастіше унизу екрана. Щоб відновити його на екрані, треба клацнути на цій кнопці.

Смуги прокручування. Якщо на робочому полі вікна не поміщається вся інформація, то внизу і/або праворуч з'являються смуги прокручування з бігунцем і кнопками , для горизонтального та , для вертикального перегляду. Бігунець перетягують мишею, або клацають над кнопками, щоб побачити невидимий відразу вміст вікна.

Принцип меню. Усі команди містяться в меню, яке активізують клавішами Alt чи F10, або мишею, — отримують доступ до пунктів меню File (Файл), Edit (Редагувати), Insert (Вставити) та ін. Клацнувши на назві пункту, отримують так зване випадне меню, що містить команди для дій над об'єктами. Над різними об'єктами визначені різні дії.

Картинка ліворуч у рядку з заголовком вікна слугує для активізації системного меню вікна. Нею користуються, щоб отримати доступ до команд Close (Alt+F4) для закриття вікна (а отже, і програми) чи переглянути вміст буфера обміну. Для переходу до вікна іншої програми використовують комбінацію клавіш Alt+Tab.

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  8. Артеріальний пульс, основні параметри
  9. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  10. Банківська система та її основні функції
  11. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  12. Бібліографія, поняття, види, методи




Переглядів: 2355

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теорії і концепції дизайну другої половини ХХ століття | Вимоги до місць виконання робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.