Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Паяння при складанні.

Паяння є процесом з'єднання металів, що знаходяться в твердому стані, за допомогою розплавленого присадного металу – припою. При паянні відсутнє розплавлення основного металу.

Температура плавлення припою завжди нижча за температуру плавлення основного металу. Припій повинен добре розчиняти основний метал і змочувати його, що можливе лише при повній чистоті поверхні. Для розчинення і видалення оксидів і забруднень з поверхні металу, захисту від окислення, зменшення поверхневого натягнення і поліпшення змочування служать флюси.

Розрізняють паяння твердими і м'якими припоями. Тверді припої мають температуру плавлення вище 550° і межа міцності до 500 Н/мм2. У м'яких припоїв температура плавлення нижче 400° і межа міцності близько 50—70 Н/мм2. Як тверді припої застосовують мідноцинкові і срібні сплави; як м'які — оловянистосвинцеві. Флюси для твердого паяння в основному складаються з бури, для м'якого — з хлористого цинку.

Поверхні, деталей, що сполучаються, повинні бути ретельно знежирені і обчищені від оксидів, для чого їх переважно протравлюють, або в окремих випадках, зачищають напилками і тонким абразивним полотном. При паянні сталі міддю зазор повинен знаходитися в межах 0,01—0,015 мм, а при використовуванні інших припоїв — в межах 0,04—0,1 мм

При складанні деталей під паяння часто застосовують попереднє нанесення флюсу на кромки з розміщенням припою між кромками або біля місця з'єднання. В цьому випадку припій використовується у вигляді стрічки, фольги або дроту. Зібрані деталі повинні бути достатньо міцно скріплені струбцинами, зв'язані дротом, сполучені точково електрозварюванням або скріплені шпильками для того, щоб усунути можливість зсуву деталей при нагріванні.

Нагрівання при твердому паянні проводять газовими пальниками в соляних ваннах з розплавленими солями, в муфельних печах, а також в печах з відновною атмосферою (одержують все більше застосування) електричною дугою із застосуванням вугільних електродів і струмами високої частоти. Тверде паяння здійснюють також зануренням збираних деталей у ванну з розплавленим припоєм.

Нагрівання при м'якому паянні здійснюють паяльниками, нагрітими газовими пальниками або електричним струмом. Цей метод паяння виконується також зануренням у ванни з розплавленим припоєм. Паяння зануренням у ванни відрізняється високою продуктивністю і може бути механізовано.

Міцність м'яких припоїв незначна, тому робочі з'єднання, що піддаються значному навантаженню, рекомендується до паяння міцно скріпляти точковою зваркою; заклепками, розвальцьовуванням, фальцюванням і т.д. При цьому на припій покладають тільки функції ущільнення шва і надання герметичності.

В сільськогосподарському машинобудуванні паяння застосовують при виготовленні бачків, посудин і інших виробів.

 


Читайте також:

  1. Зварювальні роботи при складанні.
  2. Отримані паянням та склеюванням
  3. Різьбові з’єднання при складанні.
  4. Технологічний процес паяння




Переглядів: 569

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
З’єднання з натягом. | Різьбові з’єднання при складанні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.