Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зварювальні роботи при складанні.

Характеристика з’єднань при складанні.

План

1. Характеристика з’єднань при складанні.

2. Зварювальні роботи при складанні.

3. Клепані з’єднання.

4. З’єднання з натягом.

5. Паяння при складанні.

6. Різьбові з’єднання при складанні.

7. Точність складальних робіт.

8. Слюсарно-пригоночні роботи.

9. Балансувальні роботи.

10. Обкатування і випробування.

 

Основним видом складальних робіт є виконання різного роду з'єднань, які можна в основному звести до наступних трьох типів: нерухомі нерозбірні, нерухомі розбірні і рухомі розбірні.

Нерухомі з'єднання забезпечують незмінне взаємне положення зібраних деталей і вузлів. Рухомі з'єднання забезпечують можливість певного взаємного переміщення зв'язаних деталей. Нерозбірними називають з'єднання, розбирання яких в період наладки, експлуатації і ремонту не передбачена і тому вкрай утруднена, вимагає великих зусиль або супроводжується пошкодженням зв'язаних або кріпильних деталей. Розбірними називають з'єднання, які можуть бути розібрані без особливих труднощів і без пошкодження зв'язаних або кріпильних деталей.

Нерухомі нерозбірні з'єднання виконують зваркою, клепанням, посадкою з натягом, паянням, склеюванням.

Нерухомі розбірні з'єднання забезпечуються глухою, тугою, напруженою і щільною посадками, а також гвинтовими з'єднаннями — гвинтами і болтами.

Рухомі з'єднання забезпечують за допомогою рухомих посадок по циліндричних, конічних гвинтових і сферичних поверхнях.

В сільськогосподарському машинобудуванні найпоширенішим способом отримання нерухомих нероз'ємних з'єднань є дугова і контактна електрична зварка, яка майже витіснила клепання завдяки різкому зниженню трудомісткості виготовлення конструкції, а також зменшенню витрати металу і ваги виробів на 15—20%.

Залежно від ступеня автоматизації дугове електрозварювання поділяється на ручну, напівавтоматичну і автоматичну.

Автоматичну і напівавтоматичну дугову зварку виконують непокритим електродом під шаром флюсу або в середовищі вуглекислого газу. Цей вид зварки доцільно застосовувати в основному при зварці довгих швів.

Разом з тим в більшій частині зварних з'єднань сільськогосподарських машин переважають короткі шви завдовжки в середньому 50—60 мм Внаслідок цього в сільськогосподарському машинобудуванні все більше вживання одержує напівавтоматична зварка в середовищі вуглекислого газу, як найзручніший метод дугової зварки коротких швів. Поки що у великому об'ємі застосовується ручна дугова зварка за допомогою електродів із спеціальним покриттям.

Технологічний процес виготовлення зварних вузлів починається із складання. В серійному і масовому виробництві складання проводять в спеціальних пристосуваннях, які повинні забезпечити взаємне розташування деталей, що задане кресленням. Для зменшення деформації вузлів при зварці пристосування повинні бути жорсткими.

Найбільш поширені поворотні пристосування (рис. 1), які дають можливість проводити зварку всіх швів в горизонтальному положенні або «в човник» (зварюваний шов розташовується під кутом 45° до горизонту). Зварка «в човник» забезпечує отримання найякіснішого шва і сприяє найбільшій продуктивності. При зварці важких і громіздких вузлів поворот пристосування проводиться спеціальним механізмом з приводом від електродвигуна через редуктор, сполучений з віссю пристосування або тельфером.

Пристосування для зварювальних робіт складаються в основному з наступних частин (рис. 1): рами 7, на яку встановлюють всі деталі, які підлягають складанню; направляючих елементів, приварених до рами і є різними упорами 6 і планками, до яких підтискаються зварювані деталі; фіксуючих елементів — нерухомих або рухомих упорів і штирів (деталь в них упирається або надягається на них отвором, в другому випадку для можливості знімання деталі упори роблять відкидними, а штирі 4 вставними); затискних елементів — гвинтових 5, ексцентрикових, клинових, пневматичних і гідравлічних (два останніх є найбільш досконалими, їх застосовують у крупно-серійному виробництві для зварки громіздких відповідальних вузлів, оскільки вони забезпечують велике зусилля затиску і швидкість дії всіх затисків від повороту одного крана).

 

Рис. 1. Поворотне пристосування для електричної зварки:

1— цапфа; 2 — стопка; 3 — фіксуючий диск; 4 — фіксуючий штир; 5 — пантопон затиск; 6 — упор; 7 — рама; 8 — опора.

 

Гідравлічні затискні пристрої мають циліндри невеликих розмірів, що є їх перевагою. Як недолік гідрозатискачів слід зазначити необхідність пристрою спеціальних насосних установок для подачі масла під тиском. Елементи пристосування, що служать для повороту, виконують у вигляді кілець або дисків з роликами, напівосей з підшипниками, а також штирів, що фіксують необхідний кут повороту пристосування.

При проектуванні зварювальних пристосувань особливу увагу необхідно звернути на зручність і доступність зварки, особливо на зручне положення швів при зварці і можливість легкого виймання вузла після зварки з пристосування, для чого деякі упори і затискні пристрої повинні бути зроблені відкидними.

Зазори в кромках стикових з'єднань не повинні перевищувати 2 – 4 мм, з'єднання внапуск або в тавр повинні прилягати щільно, в крайньому випадку допускаються окремі місцеві зазори до 2 мм Забороняється вживання сильного стягання елементів і підбиття в холодному стані, оскільки ці операції можуть викликати значні деформації після зварювання.

Складання переважно проводять спеціальні складальники, і лише дрібні вузли, що вимагають незначних витрат часу збирають зварювальники.

Щоб зварювальники і складальники не простоювали, виготовляють два комплекти зварювальних пристосувань, які встановлюють в різних кабінах: в одній складальники збирають вузол під зварку, а в іншій зварювальники в цей час зварюють черговий вузол. Після закінчення роботи на одному вузлі складальники і зварювальники міняються місцями.

Враховуючи організуюче початок конвеєра, на деяких заводах в потік включені і зварювальні операції, при цьому конвеєр проходить через зварювальні кабіни.

Часто після зварки доводиться вдаватися до правки, яка є трудомісткою і фізично важкою операцією. Деформації або викривлення при зварці викликаються дією зусиль, що виникають в результаті появи внутрішніх термічних напруг. Правильно розроблений технологічний процес зварки може у багатьох випадках різко зменшити величину деформацій.

Рис. 2. Типи швів при автоматичній зварці:

а — шов замкового типу; б — шов «в човник»; в і г – огорожа флюсу щоб уникнути розсипу.

 

Рис. 3. Зварка електрозаклепками:

1— електрод; 2 і 5 —з’єднуючі лист і косинець; 3 — шари флюсу; 4 — електрозаклепка, що утворилася.

 

При виконанні швів автоматичною зваркою необхідно враховувати рідинотекучість розплавленого електродного металу і великий його об'єм. Цей метал протікає в зазори між зварюваними місцями, тому складання слід проводити ретельно. Зварка стикових швів особливо важка, оскільки важко досягти точності складання по всій його довжині. Значно більш зручні для зварки стики замкового типу (рис. 2,а). При зварці таврових швів виріб слід розташовувати так, щоб утворився «човник» (рис. 2, б). При зварці швів, показаних на рис. 2, в і г застосовують спеціальні пристрої, що захищають флюс від розсипу.

В сільськогосподарських машинах широко поширені зварні конструкції, в яких деталі з тонкого листа (завтовшки 1—2 мм) приварені до деталей з профільного прокату (завтовшки 3—5 мм). В цих випадках широко застосовують метод зварки електрозаклепками (рис. 3), при якому не вимагається утворення отворів в деталях, що сполучаються. Зварку електрозаклепками проводять під шаром флюсу або в середовищі вуглекислого газу. Одні зварювальник може виконати до 3000 електрозаклепок за зміну.

Високопродуктивним процесом є зварка листових деталей на точкових контактних машинах. В сільськогосподарському машинобудуванні застосовують в основному одноточкові зварювальні машини, але останніми роками у крупно-серійному і масовому виробництві (комбайнобудування) стали впроваджувати і багатоточкові машини, що зварюють одночасно до 12 точок. Одержали застосування також шовні машини для зварки баків, труб і т.п.

Рис. 4. Зварка точковими машинами:

а — стаціонарної з пістолетом; б і в — підписними кліщами.

 

Крім стаціонарних точкових машин для зварки порівняльно невеликих вузлів, випускаються підвісні машини (рис. 4, б і в), що дають можливість проводити зварку безпосередньо в складальному потоці кліщами, що мають гідравлічний або гідропневматичний затиск. Точкову зварку здійснюють зварювальними одноелектродним пістолетами (рис. 4, а), що дозволяють зварювати листи великих розмірів завтовшки до 1 мм


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  9. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  10. Алгоритм роботи прозорого моста
  11. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
  12. Аналіз предметної сфери соціальної роботи




Переглядів: 941

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Транспортне обладнання складальних потокових ліній. | Клепані з’єднання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.