¨ не знімаючи протигаз, змітаючи та струшуючи вилучити БЗ, що осіли на одязі та взутті. Якщо сприяють обставини пальто і піджак знімають і струшують (роздягатися потрібно так, щоб відкритими ділянками тіла не торкатися зовнішньої (зараженої) сторони одягу).
¨ за допомогою ІПП-8 обробляють зовнішню частину протигазу. При одночасному зараженні РР, ОР, БЗ в першу чергу знезаражують ОР, що потрапили на шкіру та одяг, а потім вживають заходів, що передбачені з знезараження РР та БЗ.
¨ у разі відсутності ІПП-8 під час часткової санобробки потрібно використовувати воду та мило.
Часткова спеціальна обробка техніки, транспорту, одягу та взуття, а також ЗІЗ складається:
¨ при зараженні РР з вилученням останніх з усієї зараженої поверхні (змітання, змивання);
¨ при зараженні РВ (БЗ) – з обробки тих ділянок поверхні, до яких доводиться торкатись в процесі роботи.
Знезаражування транспорту здійснюється екіпажем та спеціалістами.
Повна спеціальна здійснюється в усіх випадках зараження людей та техніки капельно-рідинними ОР, після проведення РіНР або інших робіт на заражених ділянках місцевості, при зараженні або підозри у зараженні населення БЗ і складається з:
¨ повної санітарної обробки людей;
¨ повної дезактивації, дегазації, дезінфекції техніки, транспорту, одягу, взуття та ЗІЗ.
Повна санітарна обробка здійснюється на санітарно-обмивочних пунктах (СОП) або на майданчиках санобробки, що розгортається у польових умовах.
Рис. 9.1. Схема пункту санітарної обробки:
Місце прийому документів та коштовностей; 2 – роздягальне відділення; 3 – обмивальне відділення; 4 – одягальне відділення; 5 – місце видачі документів та коштовностей; 6 – ДДА; 7 – водозабірний колодязь; 8 – водовідвідна канава; 9 – склад чистого одягу; 10 – лікарі, 11-річка.
При радіоактивному зараженні повна санобробка здійснюється тільки в тому випадку, коли зараження тіла перевищує 50 Мр/год і полягає в ретельній обмивці всього тіла теплою водою з милом, заміни білизни, а в разі необхідності і одягу.