МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Основні види навантаження для систем з втратамиОднією з найважливіших характеристик для СМО є поняття “навантаження” (traffic). Існують різні види навантаження, які розраховуються залежно від типу системи. Частину з них ілюструє рис. 3.1. Розглянемо СМО з втратами, на яку надходить потік викликів, створюючи вхідне навантаження Λ(навантаження, що надходить – offered traffic). Якась частина цього навантаження Y обслуговується (обслуговане навантаження – carriedtraffic), а якась частина створює перевантаження для системиR(надлишкове навантаження – rejected traffic), виклики не отримують обслуговування і залишають систему.
Рисунок 3.1 Основні види навантаження для системи з втратами Основним при розрахунках є обслуговане навантаження. Навантаження, що обслуговується в момент t, - це число i(t) зайнятих каналів (або число одночасно обслуговуваних викликів) в момент t.Це – випадкова величина, тому при розрахунках використовують математичне очікування та дисперсію навантаження. Математичне очікування називають інтенсивністю навантаження в момент t: (3.1) де Pi(t)– імовірність зайняття і ліній v–канальної СМО. При постійній імовірності Pi у межах деякого інтервалу часу Y(t) = const На практиці, коли хочуть визначити навантаження деякої СМО, підраховують середнє число зайнятих ліній за інтервал (t1, t2) і вважають це інтенсивністю навантаження Y(t1, t2).Навантаження вимірюється в Ерл (ерлангах). Навантаження в 1 Ерл створюється однією безперервно зайнятою лінією. На рис. 3.2 на прикладі функціонування 5-лінійного пучка в інтервалі (t1, t2) показано: ступенева функція i(t)обслугованого навантаження, інтенсивність обслугованого за інтервал (t1, t2) навантаження Y(t1, t2)та тривалості зайняття кожної з 5 ліній tj (j = 1…5). Рисунок 3.2. Зайняття ліній зв’язку в 5-лінійному пучку Інтеграл функції i(t)за інтервал (t1, t2) характеризує роботу з передачі повідомлення, виконану СМО за цей час. Як видно з рис. 3.2, робота є площа фігури, обмеженої осями координат і функцією навантаженняi(t). Вона чисельно дорівнює сумарному часу зайняття усіх ліній за інтервал (t1, t2): (3.2) де tj (t1, t2)– сумарний час зайняття i лінії за інтервал (t1, t2). Крім того, можна скористатись відомою формулою чисельного інтегрування (прямокутників) і визначити площу складної фігури, як добуток середнього значення Y(t1, t2)на довжину інтервалу (t2 – t1): (3.3) Звідки (3.4) При аналізі СМО використовують наступні види навантаження та роботи: · Потенційне навантаження (робота) – розраховані для ідеальної системи, в якій кожному виклику надається негайне обслуговування. Інтенсивність потенційного навантаження будемо позначати А. На практиці потенційне навантаження забезпечує система Mі/M/N/LL/, де кількість каналів обслуговування дорівнює кількості джерел, що можуть генерувати виклики. Тоді за кожним джерелом закріплюється свій КО. Прикладом такої системи є система урядового зв’язку. · Втрачене навантаження (робота) – різниця між потенційним та обслугованим навантаженням (роботою). Інтенсивність втраченого навантаження визначається як:
· Робота, що надходить в СМО, – сумарний час обслуговування всіх викликів, що надійшли в розглянутому інтервалі часу · Навантаження, що надходить в СМО, - похідна за часом від роботи, що надходить. Чисельно дорівнює добутку миттєвої інтенсивності потоку викликів в розглянутий момент часу на середній час обслуговування 1 виклику. Інтенсивність навантаження, що надходить в СМО, будемо позначати Λ. У випадку стаціонарного і ординарного потоку можна визначити Λ через параметр λ:
Вхідне навантаження – це інтегральна характеристика, що описує як потік, що надходить в СМО, так і здатність системи його обслужити. · Надлишкове навантаження дорівнює різниці між навантаженням, що надходить, та обслугованим навантаженням. Для інтенсивності надлишкового навантаження (R) справедлива формула: Співвідношення між Λ і А, Yвт і R. Для найпростішого потоку: Λ = АYвт = R Для примітивного потоку, що надходить в СМО з явними втратами (Mi/M/v/L) інтенсивність потенційного навантаження перевищує інтенсивність навантаження, що надходить в СМО Λ > А, оскільки джерело, що отримало відмову, стає вільним і надсилає нові виклики, тим самим збільшуючи Λ порівняно з А. Якщо примітивний потік надходить в систему з очікуванням (Mi/M/V/W) маємо протилежну ситуацію: виклик, що стоїть в черзі, уповільнює надходження нових викликів від цього джерела, тобто Λ < А. Читайте також:
|
||||||||
|