Цей етап починається з вибору теми курсової роботи, її осмислення та обґрунтування. Тему курсової роботи студент обирає самостійно із запропонованого кафедрою переліку (Додаток А).
Студент обирає ту тему, яка найповніше відповідає його навчально-науковим інтересам і схильностям. Перевага надається темі, при розробці якої студент може виявити максимум особистої творчості та ініціативи.
Теми, які пропонує кафедра, переважно не збігаються із темами, які є у навчальній літературі. Такий підхід зорієнтований на стимулювання самостійного творчого наукового дослідження. До остаточного закріплення студентів за конкретними темами кафедра допускає зустрічні пропозиції студентів про внесення до тематики додаткових тем.
Разом з керівником необхідно визначити межі розкритя теми, основні питання, що будуть висвітлені в дослідження.
Пошуки та вивчення літератури
Виконання завдань дослідження неможливе без ознайомлення з основними літературними (а, можливо, й архівними) джерелами з теми курсової роботи. З метою повного їх виявлення необхідно використовувати різні джерела пошуку: бібліотека КНУКіМ, а також провідні наукові бібліотеки міста, бібліографічні посібники, прикнижкові та пристатейні списки літератури, виноски й посилання в підручниках, монографіях і словниках тощо, а також покажчики змісту річних комплектів спеціальних періодичних видань. Найповнішу інформацію можна отримати в Internet’і .
1.3.3. Складання плану роботи
Після ознайомлення з літературою студент вже має сформовану думку про напрям свого дослідження і готовий до складання плану дослідження.
Курсова робота, зазвичай, має простий план, який включає:
- вступ,
- основну частину (яка включає 2 розділи),
- висновки,
- список використаних джерел,
- додатки.
План курсової роботи обов’язково повинен бути погоджений з науковим керівником ще до початку роботи над її текстом.