Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види операцій зі золотом

Операції типу “ spot”.

Поточні операції купівлі-продажу металу здійснюються на умовах "spot" з датою валютування (датою зарахування-списання металу та валюти) на 2-й робочий день після дня укладання угоди. Міжнародний ринок поточних операцій називається спот-ринком (spot market). Стандартний розмір лота на умовах спот становить 5 тисяч тройських унцій. Метою проведення даних операцій є формування фонду дорогоцінних металів кредитної організації або виконання клієнтських заявок. Відправною точкою для визначення цінових параметрів з фізичним золотом є ціна лондонського ринку Локо Лондон (термін "Локо" означає місце поставки металу. і найважливішою умовою операцій з дорогоцінними металами)

Операції типу "swap".

Цей термін дуже часто використовується в економічній літературі. Стосовно до ринку золота він може бути витлумачені як купівля-продаж металу з одночасним здійсненням зворотної операції. На практиці прийнято виділяти три типи свопів із золотом:

Своп за часом (фінансовий своп).

Це - класичний вид операції своп. Він являє собою поєднання готівкової та строкової контругод: купівлі (продажу) одного і того ж кількості металу на умовах спот та продажу (купівлі) на умовах форвард. Дата виконання ближчої угоди називається датою валютування, а дата виконання більш віддаленої за терміном угоди - датою закінчення свопу. Угода може бути укладена практично на будь-який термін: від одного дня до декількох років. Суть операції полягає в можливості конвертації золота в валюту зі збереженням права викупу золота після закінчення свопу. В кінці терміну дії договору сторони можуть домовитися про продовження угоди або ліквідувати своп, провівши зворотні розрахунки. Процентні ставки по фінансовому свопу є різницею між ставками по доларовому депозиту і золотому депозиту, тобто ставки по золотих свопах нижчі, ніж по доларах на порівняльний період. Це пов'язано з більшою ліквідністю доларових активів по відношенню до золотих. Але бувають випадки, коли ставки по металу перевищують ставки на валютному ринку. При цьому ціна спот буде більше ціни форвард. Така ситуація носить назву "backwardation" (беквардейшн або депорт).

Своп за якістю металу.

На практиці може скластися ситуація, коли учаснику ринку золота може знадобитися золото вищої проби, від того, яке у нього є . Це бажання може бути реалізоване в рамках свопу за якістю металу. Такий своп передбачає одночасну купівлю (продаж) металу однієї якості проти продажу (купівлі) золота іншої якості. При цьому сторона, що продає метал більш високої якості, буде отримувати премію, яка може залежати від розміру угоди і розміру ризику, пов'язаного з заміною одного виду золота на інше.

Своп за місцезнаходженням

Такий своп передбачає купівлю (продаж) золота в одному місці проти продажу (купівлі) його в іншому місці. Так як золото в одному місці може коштувати дорожче, то в цьому випадку одна зі сторін отримує премію.

Депозитні операції.

Так як золото є фінансовим активом, то воно може приносити прибуток своєму власникові в разі, якщо стає об'єктом позики. Дані операції проводяться тоді, коли необхідно залучити метал на рахунок або розмістити його на певний строк. При цьому депозитні ставки по золоту виявляються звичайно нижче ставок по валюті, що пояснюється більш високою ліквідністю валюти. Стандартні депозитні термін - 1, 2, 3, 6 і 12 місяців, але вони можуть бути зменшені або, навпаки, продовжено. Банк, залучаючи дорогоцінні метали в рамках депозитних договорів, може протягом певного терміну використовувати їх для отримання прибутку, наприклад, у схемах фінансування золотодобування, для арбітражних операцій і т. д. Власники ж золота отримують дохід на вкладене золото, а також звільняються від витрат , пов'язаних зі зберіганням фізичного металу.

Форварди.

Крім перерахованих вище операцій на світовому ринку можуть здійснюватися інші операції: мова йде про форвардні угоди, що передбачають реальне постачання металу на строк, що перевищує другий робочий день. Укладаючи таку угоду, покупець страхується від підвищення в майбутньому ціни металу на спотовому ринку. Продавець, у свою чергу, має на меті застрахувати себе від зниження цін у майбутньому. Страхування забезпечується шляхом фіксації ціни, на підставі якої в майбутньому планується здійснити взаєморозрахунки. Проте така угода не дає можливості скористатися більш сприятливою кон'юнктурою. Форвард не може бути анульований. Його можна лише врівноважити (закрити форвардну позицію) шляхом купівлі-продажу обумовленого угодою кількості товару по поточному курсу з подальшим його продажем за курсом, встановленим форвардним контрактом. На золотому міжбанківському ринку дані угоди укладаються досить рідко. При необхідності продажу металу на термін продавець зазвичай збуває його на умовах спот, а потім укладає угоду своп: купує метал на умовах спот і одночасно продає його на умовах форвард.

Операції з похідними інструментами.

Розквіт індустрії похідних фінансових інструментів значною мірою пов'язаний з їх здатністю швидко і ефективно реагувати на мінливі тенденції на ринку. З часом віртуальна частина ринку золота перетворилася на самостійну сферу з гігантськими оборотами, що перевищують обороти ринку фізичного золота в багато разів. Основними інструментами є ф'ючерси та опціони.

Ф'ючерс - терміновий контракт, відповідно до якого одна сторона погоджується здійснити, а інша - прийняти поставку певної кількості (а також певної якості) товару у визначений термін у майбутньому за ціною, що встановлюється під час укладання контракту. Основними цілями операцій з ф'ючерсами є хеджування і спекуляції.

Спекулятивна операція - це короткострокова угода по одержанню прибутку у виді різниці в цінах (курсах) покупки і продажу , різниці у відсотках .

Хеджування - (англ. Heagіng - обгороджувати ) означає страхування ризиків від несприятливої зміни цін( курсів). Хеджування по золоту являє собою систему операцій по страхуванню ризиків і полягає в системі купівлі- продажу термінових несприятливих змін ціни на золото .Хеджер - це особа , що здійснює хеджування .Він прагне знизити ризик , викликаний невизначеністю цін на золото , за допомогою покупки або продажу термінових контрактів. Це дає йому можливість заздалегідь зафіксувати ціну на золото і зробити його доходи або витрати передбачуваними.

Існують дві операції хеджування :1)на підвищення, 2)на зниження.

Хеджування на підвищення являє собою операцію по купівлі термінових контрактів. Воно застосовується в тих випадках, коли необхідно застрахуватися від можливого підвищення ціни на золото в майбутньому. Ціль його - встановити ціну купівлі золота набагато раніше , ніж хеджер буде купувати золото .При цьому хеджер здобуває контракт, що дає йому право купити золото через якийсь термін за ціною , встановленої в контракті в день його придбання.

Хеджування на зниження являє собою операцію з продажу термінових контрактів.Воно застосовується в тих випадках , коли необхідно застрахуватися від можливого зниження ціни на золото в майбутньому. Ціль його - установити ціну продажу золота раніш , ніж хеджер буде продавати золото. У цьому випадку хеджер продає контракт , що дає йому право продати золото через якийсь термін за ціною , встановленою в контракті в день його продажу. Хеджування здійснюється за допомогою форвардного контракту або опціону.

Іншою популярною формою термінового контракту є опціон на золото, вперше введений в 1976 р., і широко розповсюдилася в 1982 р. після початку операцій з ним в Америці.

Опціон- це строковий контракт, який дає право покупцю опціону купити (call option; колл опціон) або продати (put option; пут опціон) певну стандартну кількість товару по певній ціні на певну дату (європейський опціон) або протягом усього обумовленого терміну (американський опціон). Продавець опціону продає контрагенту право виконати угоду або відмовитися від неї. За це право покупець опціону сплачує продавцю винагороду - опціонну премію. Покупець має право виконати опціон за зафіксованою ціною - ціною виконання опціону. Таким чином, активною стороною при здійсненні операцій з опціонами є покупець, тому що тільки він приймає рішення про виконання умов опціонного контракту.

Опційні операції часто використовуються для хеджування. Так, якщо інвестор хеджує себе від підвищення ціни на золото, він може купити опціон колл або продати опціон пут; якщо він хеджуює себе від пониження ціни, він може продати опціон колл або купити опціон пут.

У порівнянні з іншими інструментами хеджування опціон привабливий тим, що крім фіксації ціни виконання з метою захисту від несприятливої зміни кон'юнктури, він дає можливість скористатися сприятливою кон'юнктурою. Опціони можуть використовуватися і на позабіржовому ринку. Такі опціони називаються дилерськими. Їх відмінність полягає в тому, що вони емітуються не біржою, а конкретною юридичною особою, яка і гарантує виконання опціону. При цьому дилерські опціони можна розділити на дві групи:

- опціони, призначені для продажу на роздрібному ринку для задоволення приватного спекулятивного попиту,

- золоті торгові опціони. Суб'єктами угод тут виступають золотодобувні підприємства, промислові споживачі і великі дилери. Угоди з такими опціонами відрізняються великими обсягами і більш тривалими термінами дії.


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  3. Автоматизація касових операцій
  4. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  5. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
  6. Аналіз динаміки та структури валютних операцій
  7. Аналіз доходів та витрат від операцій з цінними паперами.
  8. Аналіз ефективності кредитних операцій
  9. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  10. Аналіз пасивних операцій банку
  11. Аудит банківських та кредитних операцій
  12. Аудит витрат операційної та іншої діяльності




Переглядів: 872

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Світові ринки золота: класифікація та особливості функціонування | Сучасний стан світового ринку дорогоцінних металів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.