Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасний стан світового ринку дорогоцінних металів.

Цінова кон’юнктура.

З часу переходу міжнародної торгівлі золотом на вільний ринковий режим, ціна дорогоцінного металу пройшла декілька більш-менш тривалих підйомних і понижуючих циклів. З кінця 60-х і протягом 70-х років ринкова ціна золота, яка була звільнена від державного регулювання, різко зросла, досягши в січні 1980 р. абсолютного максимуму в 850 дол. за унцію. В першій половині 80-х років спостерігалося істотне зниження його ціни - до мінімальної оцінки 284 дол. за унцію в лютому 1985 р. На протязі наступного підйомного циклу, що тривав приблизно три роки, ринкові котирування значно піднялися (найвищий рівень у 503 за унцію був зафіксований у грудні 1987 р.), після чого золото знову стало дешевшати. Чергова понижуюча фаза, якщо не вважати деяких тимчасових затримок, тривала більше п'яти років і закінчилася в березні 1993 р., коли лондонські котирування опустилися до 326 дол. за унц. Період, що пішов за ним, можна вважати третім підйомним циклом, оскільки чотири роки світова ціна золота знаходилася на більш високому рівні, чим у 1992- початку 1993 року. Тенденція до зростання світового попиту на золото спостерігається і зараз незважаючи на глобальну кризову ситуацію у світі.

За даними World Gold Council, в І кварталі 2009 року світовий попит на золото збільшився на 38%. У травні ціна дорогоцінного металу продовжила зростати, досягши докризової позначки — $942 за унцію.

 

В Україні офіційний курс дорогоцінного металу також зростає, оскільки багато в чому залежить від ситуації на світових ринках: +5,7% у травні, +9,3% з початку року. А ось готівковий курс золота останнім часом практично не змінюється. За кілька місяців попит на метал з боку населення зменшився в середньому на 15–20%. Українці відмовляються інвестувати в золото через високий спред: банки купують дорогоцінний метал у населення по 210– 213 грн за грам, а продають по 266– 270 грн (при тому, що офіційний курс становить 230– 232 грн за грам). За логікою речей, в умовах низького попиту на золото вартість металу мала б упасти, однак поки що банки тримають ціну на незмінному рівні, не бажаючи демпінгувати. Ставки за «золотими» депозитами також залишаються незмінними: максимальна дохідність за такими вкладами, як і на початку року, становить 5,5% річних. Відновлення високого попиту на золото в Україні можливе у випадку чергового витка кризи.

Стан попиту.

Найважливіше зрушення останніх років - розширення місткості ринку фізичного золота, що вимірюється сукупним попитом на зливковий метал. Попит зріс з боку промислово-виробничої сфери (фабрикаційний попит). Тут золото використовується як вихідний сировинний матеріал для наступної промислової переробки в готову продукцію - ювелірні вироби, предмети промислово-побутового призначення, монети, медалі. У 1995 р. цей попит досяг найвищого за всю історію рівня в 3,3 тис. т. У свою чергу рівень фабрикаційного попиту майже цілком залежить від маштабу споживання золота для ювелірних цілей: на цю сферу приходиться понад 70% загального світового попиту на зливковий метал. За підсумками 2007р. ювеліри усього світу придбали для переробки рекордну кількість золота - майже 2750 т, у тому числі й у промислово розвинених країнах - 898 т, що розвиваються країнах - 1639 т, країнах "східного блоку " - 212 т

Стан пропозиції .

Ситуація в сфері продажу на ринку золота на сучасному етапі відрізняється тим, що зростаючий ринковий попит все більше і більше задовольняється не за рахунок знову виробленого металу, а за рахунок його вилучення з раніше на-копичених запасів. У деяких країнах центральні банки сприяють просуванню золота на ринку. Вони направляють метал на ринок або для прямої реалізації, або з метою проведення своєрідних позикових операцій, що дозволяють виробникам золота на регулярне основне доповнення постачання з поточного видобутку форвардними продажами. Сумарна величина видобутку хоч і повільно, але скорочується третій рік підряд. Головним вогнищем падіння світового виробництва золота в даний час є ПАР. Її частка у світовому видобутку скоротилася до 23% проти 40% десятьма роками раніше.

В даний час найвищі темпи виробництва золота демонструє Індонезія, що ще в 1989 р. займала 19-і місце у світі , а в нинішній період 5-і.

Зважаючи на кризову ситуацію, що панує у світі, половина золотих рудників світу виявилася нерентабельною .Великі концерни , і особливо ті ,що хеджували ф'ючерсні контракти , ще якось тримаються .Але канадська компанія "Barrіck Gold" у союзі з 'Swіss bank Co.' збираються підтримати світові ціни на золото за допомогою проекту "монета третього тисячоріччя" . Ювілейна монета приблизно в одну тройськую унцію вагою , вартість якої буде тісно прив'язана до ринкової , по розрахунках експертів "Barrіck Gold" , зможе абсорбувати до однієї тисячі тонн "надлишків золота". Зараз загальний світовий запас золота складає 120 тис. тонн , за ринковою ціною це - 1 трильйон 200 тисяч доларів.

 

ТЕМА 10

 

МІЖНАРОДНИЙ РИНОК ПОХІДНИХ ЦІННИХ ПАПЕРІВ (ДЕРИВАТИВІВ)


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Анізотропія властивостей металів.
  4. Багатомірність системи світового господарства
  5. Банки як учасники ринку цінних паперів
  6. Банківські установи на кредитному ринку
  7. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  8. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  9. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  10. Вибір фірмою обсягу виробництва і рівновага конкурентного ринку у довгостроковій перспективі
  11. Вивчення ринку сировини й матеріалів
  12. Вивчення товару і комплексне дослідження ринку.




Переглядів: 880

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види операцій зі золотом | Похідні фінансові інструменти та їх використання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.