Зареєстрований капітал – це зафіксована в установчих документах сума статутного капіталу, іншого зареєстрованого капіталу, а також пайовий капітал у сумі, яка формується відповідно до законодавства
Статутний капітал - зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) до капіталу підприємства
Пайовий капітал - суми пайових внесків членів споживчого товариства, колективного сільськогосподарського підприємства, житлово-будівельного кооперативу, кредитної спілки та інших підприємств, що передбачені установчими документами.
Капітал у дооцінках– це сума дооцінки необоротних активів і фінансових інструментів.
Додатковий капітал - це емісійний дохід (сума, на яку вартість продажу акцій власної емісії перевищує їхню номінальну вартість), вартість безкоштовно отриманих необоротних активів, сума капіталу, який вкладено засновниками понад статутний капітал, накопичені курсові різниці, які відповідно до НП(с)БО відображаються у складі власного капіталу та інші складові додаткового капіталу.
Резервний капітал - це сума резервів, створених відповідно до чинного законодавства або установчих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства.
Нерозподілений прибуток — це частина прибутку, яка не була розподілена між акціонерами та реінвестована у підприємство.
Неоплачений капітал - це сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу.
Вилучений капітал - фактична собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників.
Методика заповнення Звіту про власний капітал
Звіт про власний капітал заповнюють на підставі ф. № 1 «Баланс (Звіту про фінансовий стан)», ф. № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)», а також даних синтетичного та аналітичного обліку (обороти) рахунків 4 класу Плану рахунків.
Для забезпечення порівняльного аналізу інформації до річного звіту звіт про власний капітал підприємства додають звіт про власний капітал за попередній рік.
Техніка складання Звіту про власний капітал полягає в поступовому заповненні колонок, які відображають види власного капіталу. Зміни капіталу можуть виникати внаслідок однієї причини за одним видом капіталу як зменшення, яке записується у дужках, а за другим — як збільшення, яке записується без дужок.