1. Призначення, вимоги та склад Приміток до річної фінансової звітності.
2. Зміст розділів і методика складання ф. №5 «Примітки до річної фінансової звітності».
3. Методика складання додатку до Приміток до річної фінансової звітності ф. №6 «Інформація за сегментами»
Призначення, вимоги та склад до Приміток до річної фінансової звітності
Примітки до фінансової звітності – сукупність показників і пояснень, які забезпечують деталізацію і обґрунтованість статей фінансової звітності, а також інша інформація, розкриття якої передбачено відповідними НП(с)БО або МСФЗ.
Умовно примітки до фінансової звітності поділяються три частини:
1) облікова політика підприємства – це сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності.
Облікова політика підприємства формується з врахуванням Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства.
2) інформація, яка не наведена безпосередньо у фінансових звітах, але є обов’язковою за відповідними П(с)БО. Складається у довільній формі;
3) інформація, що містить додатковий аналіз статей звітності для забезпечення її зрозумілості та доречності. Це може бути текст, таблиці, діаграми, графіки, ілюстрації.
Міністерство фінансів України визначило мінімальний склад приміток відповідно до необхідності оприлюднення фінансової звітності підприємства. Частина приміток уніфікована у вигляді форм №5 та №6 річного фінансового звіту.
Складання Приміток у повному обсязі повинні здійснювати ті підприємства, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати фінансову і консолідовану звітність. Усі інші підприємства складуються Примітки до річної фінансової звітності за формою № 5.