Методика підготовки показників Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва
Баланс суб’єкта малого підприємництва (форма 1-м) складається з активу і пасиву. Актив балансу включає чотири розділи, а пасив - п’ять розділів.
Баланс за формою № 1-м в активі налічує 14 статей, а в пасиві — 12 статей. Це пов’язано з тим, що для суб’єктів малого підприємництва дозволяється об’єднувати облік розрахунків, додаткового капіталу, готової продукції на одному балансовому рахунку, показувати забезпечення, довгострокові зобов’язання в цілому.
Основні структурні зміни ф. 2-м «Звіт про фінансові результати» у порівнянні з ф.2 полягають у тому, що він складається не з чотирьох, а з одного розділу.
Суб'єкти малого підприємництва не розкривають інформацію щодо сукупного доходу.
Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва складається щоквартально і за рік в тисячах гривень з одним десятковим знаком.
Методика підготовки показників Спрощеного фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва
Баланс суб’єкта малого підприємництва (форма 1-мс) складається з активу і пасиву. Актив балансу включає два розділи, а пасив - чотири розділи.
Баланс за формою № 1-мс в активі налічує 6 статей, а в пасиві — 8 статей.
Ф. 2-мс «Звіт про фінансові результати» складається з одного розділу.
Суб'єкти малого підприємництва, що складають Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва можуть:
- обліковувати необоротні активи тільки за первісною вартістю без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої вартості;
- не створювати забезпечення наступних витрат і платежів (на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх фактичного понесення;
- поточну дебіторську заборгованість включати до підсумку балансу за її фактичною сумою.
Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва заповнюється у тис. грн. з одним десятковим знаком.