Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до освітлення виробничих приміщень

Характер та інтенсивність дії світла значною мірою впливають на працездатність людини. Як показують дослідження медиків, до 90% всієї інформації людина сприймає через зір. На всі інші органи сприйняття оточуючого світу припадає 10%. Тому дуже важливо, щоб на робочому місці протягом робочого дня підтримувалося нормальне освітлення.

Раціональне освітлення робочих місць і приміщень створює психологічний комфорт, упереджує розвиток щоденної стомлюваності очей і загальної втоми, зменшує імовірність очних професійних захворювань. Добре освітлення приміщень відіграє велику роль у загальній профілактиці травматизму.

Викликаються світлові відчуття внаслідок сприйняття очима електромагнітних хвиль з довжиною 380 – 770 нм. Для характеристики світла використовуються такі поняття: світловий потік, освітленість, сила світла і яскравість. Світловий потік – енергія променя світла, яке викликає світлові відчуття. Одиниця вимірювань світлового потоку – люмен (лм).. Одиницею вимірювань поверхневої щільності світлового потоку є люкс (лк). Люкс дорівнює 1 лм світлового потоку, який рівномірно освітлює 1 кв. м поверхні. Яскравість – величина світлового потоку, яка спрямована в сторону очей. Яскравість характеризує ступінь сприйняття очима різноманітних об’єктів. Однак надмірна яскравість – явище також небажане, може викликати засліплення очей, їх швидкої стомлюваності, а значить зниженню працездатності.

Освітлення виробничих приміщень може бути природнім і штучним. Природне (денне) світло має сприятливий спектр, до якого людське око за час еволюції звикло. Воно проникає через вікна або через перекриття в окремих випадках.

Штучне освітлення пов"язане з витратами електроенергії, а також має гірші спектральні характеристики. Штучне освітлення може бути загальним, місцевим чи комбінованим, а також робочим, на чергуванні, аварійним, охоронним, евакуаційним.

Для оцінки природного (денного) освітлення на виробництві використовується величина коефіцієнта природного освітлення (КПО). Вона показує, у скільки разів освітлення в приміщенні менше зовнішнього і визначається за формулою:

Ез

е = -------- х 100% , де:

Еп

е – коефіцієнт природного освітлення;

Ез і Еп – рівні одночасно виміряного освітлення назовні і в приміщенні.

Гігієнічні норми передбачають необхідну величину КПО в залежності від видів робіт та виду освітлення. Через немите віконне скло і темні стіни приміщення КПО може знижуватися. Своєчасне миття скла вікон і побілка стін – один з профілактичних заходів забезпечення потрібного освітлення.

У випадку засліплення від прямої чи відбитої дії яскравого світла потрібно передбачити пристосування, що ослаблюють його: штори, жалюзі, пустотілі скляні блоки, фігурне скло тощо.

В деяких приміщеннях, підземних гірничих виробітках, де повністю відсутнє денне освітлення, застосовується тільки штучне освітлення з живленням від мережі чи автономне, або індивідуальних світильників. Індивідуальні світильники можуть кріпитися на касках працівників гірничих підземних виробіток, або переноситися в руках. Живляться такі світильники від акумуляторів. Загальне освітлення підземних виробіток проводиться лампами накалювання від електричної мережі, як правило, 36 Вольт.

Природне і штучне освітлення території, виробничих і допоміжних приміщень та робочих місць у приміщеннях і на об’єктах польових геологорозвідувальних робіт необхідно забезпечити у відповідності до вимог санітарних норм і правил.

На випадок раптового відключення постійного освітлення від мережі централізованого електроживлення об’єкти робіт безперервного циклу, а також робочі місця з підвищеною небезпекою потрібно забезпечити аварійним освітленням.

 


Читайте також:

  1. Background Lighting tab - Освітлення фону
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  6. II. Загальні вимоги до розробки екскурсії
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  11. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  12. IV. ВИБІР КОНТРОЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ТА ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ




Переглядів: 717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Санітарно-гігієнічні вимоги до умов праці і побуту на геологорозвідувальних роботах | Мікроклімат і повітряне середовище виробничих приміщень та об’єктів геологорозвідувальних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.