Санітарно-гігієнічні вимоги до умов праці і побуту на геологорозвідувальних роботах
До санітарно-гігієнічних чинників умов праці виробничого середовища відносяться: освітлення, мікроклімат і стан повітря виробничих і побутових приміщень (на польових базах), а також робочих місць на польових об’єктах геологорозвідувальних робіт, виробничий шум, вібрація, ультразвук тощо.
Планування і проектування виробничих і побутових об’єктів та споруд, їх будівництво та реконструкцію необхідно здійснювати відповідно до діючих будівельних норм і правил. Санітарно-гігієнічні та медико-профілактичні заходи по створенню і підтриманню нешкідливих і здорових умов праці потрібно проводити відповідно до діючих санітарних норм.
Виробничі і побутові приміщення, обладнання та реманент, робочі місця потрібно підтримувати в належній чистоті. Внутрішнє опорядження приміщень повинно виключати можливість накопичення та сорбцію випаровувань токсичних речовин. Вологе прибирання підлоги повинно здійснюватися не рідше одного разу на робочу зміну. Розлиті на підлогу паливно-мастильні матеріали і токсині речовини потрібно негайно видаляти і проводити спеціальну обробку у випадку її необхідності.
На всіх виробничих майданчиках геологорозвідувальних робіт і територіях підприємств та геологічних селищ також необхідно дотримуватися чистоти. Збирати та зберігати виробничі і побутові відходи належить у спеціальні окремі контейнери, які встановлюються у спеціально відведених місцях. Контейнери повинні щільно закриватися кришками. Не повинно бути умов для розмноження гризунів: мишей, щурів чи інших рознощиків інфекційних хвороб. Захоронять чи знищувати відходи можна лише у відповідності до встановленого екологічним кодексом порядку. Відходи отруйних речовин, а також речовин, що розкладаються, слід зберігати, транспортувати, переробляти чи знищувати за окремими санітарними правилами.
Сміттєві ями, контейнери і туалетні вбиральні необхідно влаштовувати не ближче 30 метрів від виробничих і житлових будинків в місцях, де можливе уникнення забруднення навколишнього середовища. Вбиральні потрібно облаштовувати з можливістю викачування вмісту вигрібних ям спеціальними автомашинами-асенізаторами.