Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Захист від виробничого пилу

Виробничим пилом називають тверді часточки речовини розміром від декількох десятків до долі мікрометрів, які літають у повітрі робочої зони, повільно осідають на поверхні і покриття.

За походженням виробничий пил класифікують на органічний, неорганічний та змішаний.

За розмірами (дисперсністю) розрізняють видимий пил, мікроскопічний та ультрамікроскопічний. Видимий пил має розміри більші 10 мкм, мікроскопічний – від 10 до 0,25 мкм, а ультрамікроскопічний – менше 0,25 мкм.

В залежності від хімічного складу і властивостей, розміру часток, загальної концентрації у повітряному середовищі, ступеню вибуховості пилу і часу перебування працівника в робочій зоні визначається ступінь несприятливої дії на його організм.

Запилена атмосфера робочої зони обумовлює зменшення видимості, засмічення очей, органів дихання, шкіри на відкритих частинах тіла. А це у свою чергу викликає подразнення і захворювання зазначених органів. Захворювання органів дихання, обумовлені великим вмістом пилу у легенях називають пневмоконіоз. А його найтяжча форма отримала назву – силікоз. Виникає силікоз при тривалому диханні в атмосфері, насиченій пилом із двуокислами кремнія (SiO2). Працівники, які займаються роботами, пов’язаними з обробкою азбесту, при недотриманні правил гігієни праці можуть захворіти азбестозом. Розвиток талькозу можливий від талькового пилу, сидероз – від сидеритового, а баритоз – від баритового пилу.

Пилоутворення супроводжує процеси гірничорозвідувальних робіт (буріння шпурів, вибухові роботи, прибирання, ручне перенесення і перевезення породи), можливе також при пневматичному бурінні свердловин з продувкою стисненим повітрям, під час відбору і обробці проб гірських порід.

Для уникнення або зменшення несприятливих наслідків пилу потрібно застосовувати різноманітні заходи виробничої санітарії і дотримуватися правил гігієни праці. Найефективнішим заходом для боротьби з пилом є вентиляція. Із приміщення, гірнипрохідницького забою тощо пил усувається методом витяжки. При цьому одночасно замість засміченого подається чисте повітря. Забруднене повітря фільтрується і очищеним спрямовується в атмосферу.

Буріння шпурів супроводжується подачею води до породоруйнуючого бурового інструменту і таким чином надходження пилу зменшується до мінімуму.

При проведенні вибухових робіт у підземній виробці в області вибуху створюється водяний туман. Частки пилу при взаємодії з часточками водяного пару злипаються і швидше осідають.

Для зменшення кількості пилу при навантаженні відбитих вибуховим методом гірських порід їх попередньо змочують обливаючи водою з допомогою спеціальних зрошувачів. У процесі вантажних і очисних робіт по мірі висихання змочування підірваних порід продовжується.

Для зменшення кількості пилу при роботі дробильних машин, шліфувального обладнання у приміщеннях цехів застосовується вентиляційне устаткування, зрошення водою, вологе прибирання тощо. Крім того, при шліфуванні гірських порід і мінералів здійснюється охолодження шліфувального інструменту струменем води і таким чином частки пилу з відпрацюванню водою спрямовуються до очисної системи.

Для контролю ступеня запиленості використовуються спеціальні прилади. Сутність їх роботи полягає у вимірюванні співвідношення маси пилу, який осідає на фільтрі приладу за певний час і об’єму забрудненого повітря, прокачаного через фільтр.

Працівники, задіяні на роботах в умовах високого ступеню запиленості робочого місця в обов’язковому порядку повинні використовувати засоби індивідуального захисту: респіратори чи навіть протигази. При концентраціях пилу, які перевищують допустимі норми, застосовуються додаткові заходи, в тому числі і лікувально-профілактичні, спрямовані на збереження і відновлення здоров’я працівників.

 


Читайте також:

  1. III ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ
  2. III. Захист інтересів клієнта
  3. III. Ризики виробничого травмування та професійних захворювань механізаторів, допоміжного персоналу та сторонніх осіб при експлуатації сільськогосподарської техніки
  4. V. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
  5. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  6. VI. РАДІАЦІЙНИЙ, ХІМІЧНИЙ, БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ
  7. А) Визначення захисних властивостей, якими володіє сховище, за захисту від іонізуючого випромінювання.
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  10. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  11. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  12. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності




Переглядів: 782

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Захист від шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку | Захист від дії радіоактивних речовин та джерел іонізуючого випромінювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.