Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. Вимоги безпеки при проектуванні геологорозвідувальних робіт

При проектуванні будь-яких видів і методів геологорозвідувальних робіт в обов"язковому порядку до проекту передбачається включення спеціального розділу з охорони праці. Порядок розробки і затвердження проектів, а також їх зміст визначається уповноваженим вищим органом державної виконавчої влади у сфері геологічної зйомки, пошуків та розвідки родовищ корисних копалин. На даний час це – Державна геологічна служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Розділ з охорони праці розробляється у відповідності з "Правилами безпеки на геологорозвідувальних роботах" та іншими директивними і нормативними документами, які регламентують питання охорони праці. В ньому обов"язково потрібно викласти конкретні питання техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежних заходів, медичного обслуговування, організації служби охорони праці, інструктажів та навчання працівників і порядок перевірки знань. Розділ також включає визначення умов робіт: особливості рельєфу, гідрографічна мережа, лісистість місцевості, температурний режим, транспортна та електромережна інфраструктура, наявність станцій сотового чи іншого телефонного зв"язку тощо. Потрібно також визначити заходи і засоби, які дозволять підвищити рівень безпеки робіт і в цілому охорони праці та звести до нуля явища травматизму та інших нещасних випадків безпосередньо при при проведенні робіт, які проектуються.

Протипожежні заходи повинні передбачати не тільки безпечне проведення робіт. В процесі геологорозвідувальних робіт, а також в організації побуту і дозвілля в позаробочий час проектом потрібно передбачити оснащення виробничих, громадсько-побутових, житлових та інших приміщень і об"єктів протипожежним реманентом, облаштування протипожежних водоймищ, організацію та навчання добровільних дружин пожежників.

Медико-санітарні заходи повинні передбачати медогляди, медичні щеплення, порядок медичного обслуговування працівників під час підготовчих, польових і камеральних робіт, упереджувальні заходи щодо уникнення укусів комах, гадюк, ящірок тощо, диких чи здичавілих тварин і лікування їх наслідків.

Оскільки в останні роки в Україні значно зросла інтенсивність дорожнього руху, в проекті потрібно чітко визначити заходи і засоби техніки безпеки при транспортуванні вантажів і перевезенні персоналу геологорозвідувальних партій.

При проектуванні гірничорозвідувальних робіт з використанням вибухівки розробляються заходи по упередженню нещасних випадків не тільки для персоналу геологорозвідувальних партій, а й для місцевого населення.

Якщо проведення робіт передбачається в небезпечних зонах поблизу високовольтних ліній електропередач, газо- і нафтогонів, залізничного полотна, в проекті передбачаються окремі схеми робіт і завдання.

При проектуванні робіт в районах можливого підтоплення дощовими паводками, особливо це стосується регіонів Західної України, потрібно передбачити порядок евакуації людей і майна. Але термін виконання робіт краще змістити на час, коли кількість опадів за даними багаторічних спостережень мінімальна.

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  7. II. Загальні вимоги до розробки екскурсії
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  11. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  12. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей




Переглядів: 616

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Загороджувальна техніка, охоронні пристрої, засоби захисту і польове спорядження | Тема 5. Загальні вимоги безпеки при роботі в польових умовах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.