Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 12. Заходи безпеки при роботі в умовах водних перешкод

До водних перешкод, які зустрічаються в роботі працівників геологічних підприємств, відносяться всі види поверхневої гідромережі. Це вимагає обережності при пересуванні. Водні перешкоди ускладнюють процес геологічних досліджень. Особлива уважність потрібна при переправі через річки, великі озера. Причому, у деяких випадках на водоймах у процесі руху доводиться проводити геологічні, геофізичні чи інші дослідження. Малі озера, ставки потрібно обходити або об’їжджати на транспортних засобах. Переправи через водні перешкоди у випадку їх неправильної організації можуть створити небезпеку для життя працівників і збереження майна.

Після вибору місця переправи потрібно ретельно вивчити визначену ділянку місцевості, зробити пояснення персоналу групи, підготувати засоби для проведення переправи і засоби порятунку (надувні круги, пояси, жилетки, а також вірьовки і медикаменти) провести інструктаж щодо заходів безпеки з урахуванням фізичного стану людей. Дозволяється проводити переправи виключно у світлу частину доби. Переправи можуть виконуватися вбрід, на човнах, плотах тощо. Для переправ можуть також використовуватися різні плавзасоби: машини-амфібії, пороми, катери, скутери і навіть самохідні баржі. Вибір залежить від можливостей геологічного підрозділу, характеру і режиму водних перешкод, стану погоди, виду вантажу і фізичного стану людей.

Вбрід переходять неглибокі і неширокі водойми з твердим дном. Ширина броду (повинна бути не менше 3 м) позначається на місцевості віхами. На полосі броду не повинно бути ям, коряг, інших небезпечних місць.

Переправи вбрід без застосування запобіжних знарядь допускаються на ділянках де глибина води не перевищує 0,7 м при швидкості течії до1 м/с. При швидших течіях обов’язково потрібно застосовувати страхувальну вірьовку, яку надійно прив’язують до дерев на двох берегах річки. На страхувальну вірьовку надівають петлю з допоміжною вірьовкою. Інший кінець допоміжної вірьовки використовують для надійного обв’язування працівника. При цьому не повинні сковуватися його рухи.

Забороняються переправи вбрід на порогах, ділянках із сильною течією, під час льодоходу і взагалі при температурі води нижче 12 градусів за Цельсієм.

Перед переправою на в’ючних тваринах (зокрема, конях) потрібно оглянути стан копит, оглянути кріплення вантажу і сідла. Перед переправою тварину потрібно напоїти водою, щоб вона не зупинилася в дорозі напитися води. Під час переправи потрібно ноги витягнути із стремен, видіти вільно, повід не натягувати і не намотувати на руку. На глибині, коли тварина може поплисти, треба бути готовим до того, щоб зіскочити і тримаючись за неї (за гриву чи шию) плисти поряд.

При переправі на автомобілі потрібно пам’ятати, що вода не повинна досягати рівня попадання на акумулятор, свічки, масляного щупа. Враховуючи, що в русі вода накочується на автомобіль, глибина не повинна перевищувати 0,3 м. В місцях наявності ям, валунів переправа транспортних засобів заборонена.

Переправлятися через вузькі, але бурхливі водні перешкоди можна з допомогою тимчасових мостових переходів і навісних переправ. Для облаштування мостових переходів використовуються повалені дерева чи колодки. При цьому вздовж переходу закріплюються перила, виготовлені із вірьовки, яка двома кінцями прив’язується до дерев з обох берегів річки. При використанні навісних переправ вірьовка (канат) також прив’язується до міцних дерев з двох берегів річки. До туго натягнутого канату підвішується петля-сидіння, виготовлена із допоміжної вірьовки. Переміщення мостовими переходами і навісними переправами виконуються по одній людини з дотриманням відповідної обережності.

При проведенні геологорозвідувальних робіт у зимовий час виникає необхідність переходів замерзлих водойм як пішки, так і на конях чи оленях, або на автотранспортних засобах. В цих випадках потрібно зробити запит в місцеве відділення гідрометеорологічної служби щодо стану льоду і ретельно його обстежити у місці переправи. Товщина льоду повинна бути такою, щоб переправу можна було провести без ризиків для здоров’я і життя людей. У випадку можливості проведення переправи перехід виконують по одному працівнику. При цьому обов’язково повинні бути готовими засоби спасіння на непередбачуваний випадок. Особлива обережність потрібна при переходах по осінньому чи весняному льоду.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Загально-шкільні заходи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
  12. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи




Переглядів: 799

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЖУРНАЛ РЕЄСТРАЦІЇ МАРШРУТІВ (ПЕРЕХОДІВ, ВИХОДІВ) | Тема 13. Заходи безпеки при роботі в річкових долинах, заболоченій місцевості, ярах і карстах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.