Як уже було сказано, для мінімізації погрішності самого АЦП необхідно правильно вибрати тактову частоту модуля. Другим фактором, що впливає на точність перетворення, є різного роду перешкоди й шуми. Їхній вплив особливо помітний при обробці слабких сигналів.
Відомо, що працюючий мікроконтролер є джерелом електромагнітних завад. Щоб звести до мінімуму завади, що наводяться ядром процесора, в АЦП реалізована можливість роботи в режимі Idle.
Для цього необхідно виконати наступне:
1. Переконатися, що АЦП включено й не зайнято перетворенням. Потім перемкнути АЦП у режим одиночного перетворення й дозволити переривання від АЦП.
2. Перевести мікроконтролер у режим Idle. Відразу ж після зупинки процесора почнеться цикл перетворення.
3. При завершенні перетворення буде згенеровано переривання від АЦП, що переведе мікроконтролер у робочий режим, і почнеться виконання підпрограми обробки цього переривання.
Однак перешкоди генеруються не тільки ядром процесора, але й іншими схемами, у тому числі розташованими поза мікроконтролером. Для зменшення цих завад при розробці конструкції й розведенню друкованої плати рекомендується дотримуватися наступних правил:
1. На друкованій платі необхідно передбачити область (або навіть шар) суцільної металізації під аналогову «землю». Аналогова частина мікроконтролера й аналогова частина всього пристрою повинні розташовуватися над цією областю. Аналогова й цифрова «землі» повинні з'єднуватися одина з другою у єдиній точці друкованої плати.
2. Провідники, по яких поширюються аналогові сигнали, повинні бути як можна коротшими й розташовуватися над аналоговою «землею». Крім того, вони повинні бути розміщені якнайдалі від швидкодіючих цифрових ланцюгів.
3. Вивід AVCС повинен бути підключений до джерела живлення VСС через LC-фільтр, як показано на мал. 11.7 (розташування виводів показано умовно).
4. Якщо які-небудь виводи порту використовуються як цифрові виходи, вони не повинні перемикатися під час перетворення. Показаний на рисунку LC-фільтр у цьому випадку повинен бути виключений.