Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Підвищення точності перетворення

Як уже було сказано, для мінімізації погрішності самого АЦП необхідно правильно вибрати тактову частоту модуля. Другим фактором, що впливає на точність перетворення, є різного роду перешкоди й шуми. Їхній вплив особливо помітний при обробці слабких сигналів.

Відомо, що працюючий мікроконтролер є джерелом електромагнітних завад. Щоб звести до мінімуму завади, що наводяться ядром процесора, в АЦП реалізована можливість роботи в режимі Idle.

Для цього необхідно виконати наступне:

1. Переконатися, що АЦП включено й не зайнято перетворенням. Потім перемкнути АЦП у режим одиночного перетворення й дозволити переривання від АЦП.

2. Перевести мікроконтролер у режим Idle. Відразу ж після зупинки процесора почнеться цикл перетворення.

3. При завершенні перетворення буде згенеровано переривання від АЦП, що переведе мікроконтролер у робочий режим, і почнеться виконання підпрограми обробки цього переривання.

Однак перешкоди генеруються не тільки ядром процесора, але й іншими схемами, у тому числі розташованими поза мікроконтролером. Для зменшення цих завад при розробці конструкції й розведенню друкованої плати рекомендується дотримуватися наступних правил:

1. На друкованій платі необхідно передбачити область (або навіть шар) суцільної металізації під аналогову «землю». Аналогова частина мікроконтролера й аналогова частина всього пристрою повинні розташовуватися над цією областю. Аналогова й цифрова «землі» повинні з'єднуватися одина з другою у єдиній точці друкованої плати.

2. Провідники, по яких поширюються аналогові сигнали, повинні бути як можна коротшими й розташовуватися над аналоговою «землею». Крім того, вони повинні бути розміщені якнайдалі від швидкодіючих цифрових ланцюгів.

3. Вивід AVCС повинен бути підключений до джерела живлення VСС че­рез LC-фільтр, як показано на мал. 11.7 (розташування виводів показано умовно).

4. Якщо які-небудь виводи порту використовуються як цифрові виходи, вони не повинні перемикатися під час перетворення. Показаний на рисунку LC-фільтр у цьому випадку повинен бути виключений.

 

Рис. 11.7 - Підключення ланцюгів живлення АЦП

 


Читайте також:

 1. O стратегія підвищення ринкової частки за існуючої місткості ринку.
 2. Адаптивні хвилькові перетворення : Хвилькові пакети.
 3. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 4. Аудитор, його статус і сертифікація. Підвищення кваліфікації аудиторів
 5. Б) підвищення стійкості інженерно – технічного комплексу
 6. В) підвищення протипожежної стійкості
 7. Вибір класу точності і кроку координатної сітки
 8. Вибухове перетворення речовини
 9. Визначення перетворення за Лапласом
 10. Визначення режиму вибухового перетворення хмари ГППС
 11. Визначення. Матриці, отримані в результаті елементарного перетворення, називаються еквівалентними.
 12. Визначте соціальні перетворення в процесі радянізації українського суспільства.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ADC Data Register (ADCL, ADCH) | Параметри АЦП

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.