Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аудитор, його статус і сертифікація. Підвищення кваліфікації аудиторів

Аудитор – це спеціаліст, який застосовує свої знання на практиці, тобто має навики дослідження документів й операцій, вміє виявляти недоліки та факти відхилень у діяльності господарюючого суб’єкта та уповноважений висловлювати думку про ступінь достовірності фінансової звітності. Аудитор – це висококваліфікований спеціаліст у галузі бухгалтерського обліку та контролю, фінансів й аналізу, економіки та права, який має повноваження здійснювати аудиторську діяльність на договірній основі з подальшим наданням офіційних висновків.

Причому свої поради та побажання дає в коректній формі, а не у вигляді категоричних вказівок, обов’язкових до виконання. Підприємство може враховувати зауваження аудитора, а може залишити їх поза увагою.

Це цікаво...

У різних країнах світу є державні, громадські і внутрішні аудитори. Запам’ятайте, їх права і обов’язки різні. У США аудитор – основна фігура в обліку, тобто він організовує і контролює всю систему обліку на підприємстві. У нього більш широкі функції ніж в українських аудиторів Наприклад, в Україні існують відділи податкового аудиту в Державних податкових службах, є велика кількість аудиторів й аудиторських фірм, які працюють як громадські аудитори США, створюються служби внутрішнього аудиту на підприємстві.

 

Аудитор – це спеціаліст, який має не загальні знання з бухгалтерського обліку та економіки, а професійні, тобто фундаментальні спеціальні знання методики та техніки вивчення документів і фактів господарського життя. Під фундаментальними розуміють знання, які забезпечують розуміння внутрішніх і зовнішніх закономірностей діяльності підприємств. Вони складаються з твердих знань аудитором усіх важливих економіко-облікових та правових понять і категорій. Спеціальними називають конкретні знання з аудиту, що використовуються при здійсненні того чи іншого виду аудиторської роботи.

Це цікаво...

У всіх розвинутих країнах, бажаючі набути кваліфікацію бухгалтера-аудитора, мають пройти тривале навчання та набути практичну діяльність, а також скласти численні іспити, що є гарантією професіоналізму майбутнього спеціаліста

 

Аудитор, як вже було зазначено вище, може займатися аудиторською діяльністю індивідуально (як приватний підприємець), створити аудиторську фірму, або працювати за наймом в будь-якій аудиторській фірмі.

Громадянин України, який має право здійснювати аудиторську діяльність за наявності кваліфікаційного сертифікату на право займатися аудиторською діяльністю.

Сертифікат аудитора – це офіційний документ, який засвідчує рівень професійних знань, необхідних для здійснення аудиту підприємств і господарських товариств (серія “А”), банків (серія “Б”) на території України.

Право на отримання сертифікату аудитора мають громадяни України, які здобули певну вищу освіту (не нижче освітнього рівня спеціаліста чи магістра), мають певні знання з аудиту, досвід практичної роботи не менше як три роки підряд та успішно склали кваліфікаційний іспит (рис. 4.2).

Рис. 4.2. Вимоги до освіти аудитора


Читайте також:

  1. O стратегія підвищення ринкової частки за існуючої місткості ринку.
  2. Автономія в Україні. Конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим
  3. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  4. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  5. Адміністративно-правовий статус об'єднань громадян
  6. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  7. Аксіологічний статус релігії
  8. Акціонерне товариство та його правовий статус
  9. Атестація аудиторів
  10. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  11. Аудитор, його статус та сертифікація




Переглядів: 1651

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суб’єкти проведення аудиту в Україні | ЦЕ ЦІКАВО

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.