Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механізація збирання трав на сіно.

Міцна кормова база - основа інтенсифікації тваринництва. Тому вирішення цієї проблеми надається особлива увага, здійснюються заходи, щодо докорінного поліпшення кормовиробництва і забезпечення потреб у кормах громадського тваринництва, а також худоби і птиці, що перебуває в особистій власності громадян.

Сіно заготовляють у розсипчастому не подрібненому вигляді, подрібненому і пресованому вигляді. Найбільш поширене (70-80% від обсягу заготівель) приготування не подрібненої маси. У цьому разі виробничий процес складається з таких основних операцій:

-скошування трав в покоси чи валки (залежно від зони і погодних умов);

-ворушіння;

-згрібання у валки;

-обертання валків;

-складання в копиці;

-підбирання кіп;

-транспортування;

-укладання в стіжки (скирти).

Технологія заготівлі подрібненого сіна передбачає скошування трав з обов'язковим плющенням (бобових), ворушіння і згрібання підсушеної трави у валки (при вологості 55-60%), підбирання валків (при вологості 35-45%) підбирачами-подрібнювачами або силосозбиральними комбайнами, оснащеними підбирачами, підрібнення на частки завдовжки 8-12см., транспортування маси і досушування її в місці зберігання в скиртах і сінних башнях із застосуванням активного вентилювання (до вологості 18-20%).

При заготівлі пресованого сіна траву скошують в покоси або валки, перевертають і згрібають у валки, преспідбирачем підбирають і формують тюки. При такій схемі виключається операція з згрібанням, утворення стіжків і копиць, які необхідні при заготівлі розсипного сіна.

Однією з основних операцій технології одержання розсипного і пресованого сіна є скошування; від своєчасності і якості його виконання залежить поживність заготовленого корму.

Висота скошування багаторічних сіяних і природних трав при першому косінні має бути у межах 5-6; при другому - 6-7см; багаторічних сіяних трав першого року використання 9-10, однорічних трав і їх сумішок 4-6, а високостеблових 10-12см.

В умовах волого клімату сіно сушать переважно в покосах багато разів перевертають. За сухих погодних умов на ділянках з високим урожаєм скошену траву протягом кількох годин також сушать у покосах, але не перевертають.

В районах з вологим кліматом добре зарекомендувало себе сушіння на вішалах. З початку траву прив'ялюють у покосах до вологості 45-50%, потім згрібають у валки, підбирають і укладають на вішала.

При сушінні сіна в покосах, після того як вологість знизиться до 30-35%, його згрібають у валки. Сіно висушене у валках укладають у копи.

Тепер дедалі більшого поширення набуває заготівля пресованого сіна, яка значно економить працю і засоби при перевезенні корму і забезпечує умови для кращого його зберігання. У цьому разі зберігаються листки і суцвіття рослин, тобто найбільш поживна частина. Після згрібання сіна у валки, їх підбирають прес-підбирачем і пресують у тюки, які потім збирають у причіплений до пресу причеп. Якщо тюки залишаються у полі, то їх укладають у штаби, а потім перевозять до місця зберігання. При підвищенні вологості тюків сіно досушують активним вентилюванням у штабелях під накриттям.


Читайте також:

  1. Виявлення та збирання слідів біологічного походження.
  2. Загальна характеристика первісної епохи. Культура збирання та полювання.
  3. Загальні правила збирання ЛРС.
  4. Збирання врожаю
  5. Збирання гречки, проса. Комплекс машин. Агровимоги.
  6. Збирання зернових. Технологічні схеми. Комплекси машин.
  7. Збирання інформації як етап побудови імітаційних моделей
  8. Збирання картоплі. Способи. Агротехнічні вимоги.
  9. Збирання кукурудзи на зелений корм, силос та зерно.
  10. Збирання матеріалу на основі спостережень за дійсністю
  11. Збирання соняшника.
  12. Збирання схеми прямого пуску трифазного двигуна.




Переглядів: 1815

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 3.12. Технологія і організація робіт по заготівлі сіна та сінажу. | Технологічні схеми збирання і заготівлі сінажу та силосу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.