Значення тлумачення для прийняття юридичних рішень
Тлумачення як специфічна юридична діяльність має важливе значення для правового регулювання, є необхідною умовою існування й розвитку права. Воно виконує наступні функції:
1. Пізнавальна функція. Вона випливає із самого змісту, суті тлумачення, у ході якого суб'єкти пізнають право, зміст правових приписань.
2. Конкретизационная функція. При тлумаченні правові приписання найчастіше конкретизуються, уточнюються з урахуванням конкретних обставин (особливо яскраво ця функція проявляється в процесі функціонального тлумачення).
3. Регламентуюча функція. Тлумаченням у формі офіційного роз'яснення як би завершується процес нормативної регламентації суспільних відносин. Це означає, що громадяни й організації, а також органи держави й посадових осіб, що застосовують право, повинні керуватися не тільки юридичними нормами, але й актами їхнього офіційного тлумачення.
4. Правообеспечительная функція. Деякі акти тлумачення видаються для забезпечення єдності й ефективності правозастосовної практики. Такі, наприклад, роз'яснення Центвиборчкому про порядок застосування норм Закону про вибори.
5. Сигнализаторская функція. Тлумачення нормативних актів дозволяє виявити їхні недоліки технічного і юридичного характеру. Це є «сигналом» для законодавця про необхідність удосконалювання відповідних норм.