Форми безпосередньої демократії (прямого народовладдя) 231
ду виборчих комісій кожної категорії виборчих дільниць, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу виборчих комісій відповідної категорії виборчих дільниць від партій (блоків). Особа, що увійшла до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови окружної виборчої комісії, не може бу-іи призначена на керівну посаду у виборчій комісії, крім випадків, коли до складу відповідної виборчої комісії не надійшли або надійшли у недостатній кількості подання від партій (блоків). Порядок розподілу керівних посад між партіями (блоками) в межах установлених часток визначається Центральною виборчою комісією.
Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії не можуть бути представниками однієї партії (блоку) — суб'єкта виборчого процесу.
Рішення про утворення дільничної виборчої комісії публікується у регіональних та місцевих друкованих засобах масової Інформації не пізніш як на п'ятий день після дня його прийняття або, у разі неможливості, оприлюднюється в інший спосіб у цей же строк. Рішення про формування дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці, утвореної у винятковому випадку, а також рішення про зміни у складі дільничної виборчої комісії публікується чи оприлюднюється в установленому порядку та в установлені строки, однак не пізніше останнього дня перед днем виборів.
Дільнична виборча комісія закордонної виборчої дільниці утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії. Кількісний склад дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці визначається у загальному порядку.
До складу дільничної виборчої комісії закордонної виборчої ДІЛЬНИЦІ можуть входити виборці, які проживають або перебу-иають у період підготовки та проведення виборів на території підповідної іноземної держави.
Право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць мають партії (блоки), які в поточному складі Верховної Ради України станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, мають свої партійні фракції (фракції блоків), інші партії (блоки) — суб'єк-