Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Форми безпосередньої демократії (прямого народовладдя) 249

4) встановлення судом при розгляді виборчого спору, що кандидат у депутати, який обіймає посаду, в тому числі за су­місництвом, в органах виконавчої влади чи в органах місцевого І .імоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, v закладах, установах, організаціях, у військових формуваннях, v творених відповідно до законів України, залучав або викорис­товував для проведення передвиборної агітації підлеглих йому Осіб, службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, ІНШІ об'єкти та ресурси за місцем роботи (зловживання службо-иіїм становищем);

5) у разі порушення партією (блоком), кандидатом у депу­тати обмежень щодо проведення передвиборної агітації, у тому мислі за проведення агітації під час виборчого процесу поза стро­пами, встановленими Законом.

У випадках зазначених порушень чи інших порушень, за які За коном встановлено кримінальну або адміністративну відпові­дальність, Центральна виборча комісія повідомляє відповідні правоохоронні органи для перевірки і реагування відповідно до Ввкону.

У разі смерті кандидата у депутати або визнання його безвіс­но відсутнім Центральна виборча комісія оголошує його таким, що вибув з балотування, та виключає його з відповідного ви­борчого списку.

Про свій намір брати участь у парламентських виборах 2006 р. ІЙИВИДи 53 політичні партії та блоки. Але після їх перевірки бу­ло зареєстровано 45 суб'єктів виборчого процесу1.

Проведення передвиборної агітації

Партія (блок), кандидати у депутати мають право розпоча­ти свою передвиборну агітацію з моменту прийняття Централь­ною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії (блоку).

Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів.

Передвиборна агітація напередодні дня виборів та в день ви­борів забороняється. У цей же час не дозволяється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів)

Урядовий кур'єр. — 2006. — 12 квітня.

ГлаваМ

від імені партії (блоку) — суб'єкта виборчого процесу, розпо­всюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошен­ня про підтримку партією (блоком) чи окремими кандидата­ми у депутати проведення концертів, вистав, спортивних зма­гань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійс­нюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не су­перечать Конституції України та законам України. Громадяни України мають право вільно і всебічно обговорювати перед­виборні програми партій (блоків), політичні, ділові та особисті якості кандидатів у депутати, вести агітацію за або проти партій (блоків), кандидатів у депутати.

Передвиборна агітація може здійснюватися у таких формах:

1) проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями;

2) проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів;

3) проведення публічних дебатів, дискусій, «круглих сто­лів», прес-конференцій стосовно положень передвиборних про­грам та політичної діяльності партій (блоків) — суб'єктів вибор­чого процесу чи кандидатів у депутати;

 

4) оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (елект­ронних) засобах масової інформації політичної реклами, висту­пів, інтерв'ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень;

5) розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації;

6) розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи полі­тичної реклами на носіях зовнішньої реклами;

7) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, де­ монстрації фільмів та телепередач чи інших публічних захо­ дів за підтримки партії (блоку) — суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку;

8) публічні заклики голосувати за чи проти партій (блоків) -суб'єктів виборчого процесу або публічні оцінки діяльності цих партій (блоків) чи кандидатів у депутати;

Форми безпосередньої демократії (прямого народовладдя) 251

9) в інших формах, що не суперечать Конституції України 1.1 законам України.

Політична реклама — це одна з форм передвиборної агітації, плачена за рахунок коштів виборчих фондів партій (блоків), розміщена за допомогою рекламних засобів, яка спонукає вин і кірців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого про-іі< <v. До політичної реклами належить використання символі-мі або логотипів партій (блоків) — суб'єктів виборчого проце-I v. а так само повідомлення про підтримку партією (блоком) — і м'і'сктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видо­вищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії (блоку) — суб'єкта виборчого про­цесу чи певних осіб як кандидатів у депутати.

Час мовлення, відведений на політичну рекламу на радіо та і гк баченні, не може перевищувати 20 відсотків фактичного об­ом у мовлення протягом астрономічної доби телерадіоорганіза-іін іо будь-якої форми власності.

Друкована площа, відведена на політичну рекламу впродовж іиіборчого процесу в друкованих засобах масової інформації, у то­му числі рекламних, не може перевищувати 20 відсотків обсягу друкованої площі кожного номера видання чи додатка до нього. Фінансова підтримка партією (блоком) — суб'єктом вибор­чого процесу чи кандидатом у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших заходів може здійснюватися лише за рахунок коштів виборчого фонду відповідної партії (блоку).

Офіційні повідомлення в період виборчого процесу про дії Кандидатів у депутати, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією Украї­ни або законами України, і підготовлені у порядку, передбаче­ному Законом України «Про порядок висвітлення діяльності Органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», не належать до передви­борної агітації. Такі офіційні повідомлення не повинні містити коментарів агітаційного характеру, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій про дії зазначених осіб як кандида­ті у депутати.

Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Дер-жавного бюджету України, виділених на підготовку і проведен-


Читайте також:

  1. III. ФОРМИРОВАНИЕ ЕДИНОГО РОССИЙСКОГО ГОСУДАРСТВА
  2. III. ФОРМИРОВАНИЕ ОТРАСЛЕЙ ПИЩЕВОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ ПРИ КАПИТАЛИЗМЕ (ХIХ – начало ХХ вв.)
  3. IV. Особенности государственной службы российского трансформирующегося общества.
  4. VII. ФОРМИ КОЛЕКТИВНОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ПРОБЛЕМ
  5. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  6. А) Заробітна плата її форми та системи.
  7. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  8. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  9. Автоматизовані форми та системи обліку.
  10. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  11. Акредитив та його форми
  12. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС




Переглядів: 366

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Глава VI | Глава VI

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.