Більшість продавців і покупців опціонів вибирають для ліквідації своїх опціонних позицій шлях заліку продажем або купівлею до настання терміну дії опціону. Оскільки виконання опціону залежить тільки від покупця, якщо опціон має для нього справжню цінність, то протилежна ф'ючерсна позиція, визначена для продавця опціону, за умови виконання опціону буде містити в собі збиток. Але це не обов'язково означає, що продавець матиме тільки чистий збиток. Отримана продавцем (підписувачем) опціону премія може бути набагато вагомішою, ніж збиток на ф'ючерсній позиції, яка призначається йому під час виконання опціону [4; 21; 22; 28].
Уявімо, що виробник соєвих бобів отримав премію у розмірі $0,15/буш. за випуск в обіг (підписку, продаж) опціону на купівлю соєбобового ф'ючерсу з ціною виконання $8,00/буш. Коли ф'ючерсна ціна контракту підвищиться до $8,10/буш., опціон на купівлю може бути виконано. Продавець отримає таким чином коротку ф'ючерсну позицію з ціною виконання $8,00/буш. Після збільшення ф'ючерсної ціни до $8,10/ буш. він отримає $0,10/буш. збитку на своїй ф'ючерсній позиції. Але оскільки цей збиток менший за премію у розмірі $ОД5/буш., яку він отримав як продавець (засновник) опціону, то він має $0,05/буш. чистого прибутку. Він може вилучити для себе прибуток, ліквідуючи коротку ф'ючерсну позицію за допомогою продажу такого самого ф'ючерсного контракту.
Щодо продавця опціону, який уникає виконання опціону "при грошах", то він може зробити тільки одне - купити опціон для здійснення заліку до того, поки Клірингова корпорація попередить про виконання опціону. Якщо це зробити не вдасться, він змушений буде ліквідувати ф'ючерсну позицію, отриману за допомогою виконання операції заліку. Однак якщо опціон "без грошей", продавець може чекати настання терміну дії опціону, дати змогу опціону вичерпати свою знеціненість і зберегти отриману премію.