Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спецкурсу «Права людини та їх захист» для студентів 5-го курсу (освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр») на 2014-2015 навчальні роки

 

№ з/п Вид заняття Кількість Годин Теми навчальних занять та навчальні питання Питання, винесені на самостійне вивчення Інформаційно-методичне забезпечення
Всього Лекція Семінар
1. Л. Поняття та загальна характеристика прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні 1.Права людини і громадянина як самостійний інститут конституційного права. 2. Джерела прав і свобод людини і громадянина.    
С.       1. Поняття прав, свобод та обов’язків людини і громадянина, як інституту права, інституту законодавства, юридичної науки та навчальної дисципліни. 2. Система та джерела прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 3. Значення розвитку науки та вивчення навчального курсу «Права людини та їх захист».  
2. Л.       Історія розвитку прав, свобод та обов’язків людини і громадянина 1. Становлення та розвиток філософської та правової думки про права, свободи та обов’язки людини і громадянина в Україні та сучасних зарубіжних країнах. 2. Українські ідеї про права, свободи та обов’язки людини і громадянина, їх закріплення в правових та інших документах. 3. Розвиток конституційно-правового закріплення прав і свобод людини і громадянина. 4. Права і свободи людини в конституціях України.    
С.          
3. Л.   Формування в Україні громадянського суспільства, як основи існування прав, свобод та обов’язків людини і громадянина 1. Громадянське суспільство: поняття, ознаки, принципи. 2.Формування громадянського суспільства в Україні на сучасному етапі розвитку. 3. Роль політичних інститутів у формуванні громадянського суспільства.  
С.       1. Поняття та ознаки громадянського суспільства. 2. Принципи громадянського суспільства. 3. Власність – основа свободи людини і громадянина в Україні.  
4.   Правова держава, як засіб реалізації і забезпечення прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні 1. Формування правової держави в Україні. 2. Принципи, ознаки правової держави. 3. Принцип верховенства права – основа правової держави. 4. Проблеми реалізації принципу верховенства права в Україні. 5. Реалізація принципу реальності прав і свобод людини і громадянина в Україні.  
С.       1. Поняття та принципи правової держави. 2. Принцип розподілу влади. Сучасні інтерпретації принципу розподілу влади. 3. Принцип верховенства права у правовій державі. 4. Принцип реальності прав, свобод, обов’язків і законних інтересів людини і громадянина.  
5. Л. Правовий статус людини і громадянина у внутрішньодержавному праві України 1. Поняття та зміст правового статусу людини і громадянина. 2. Розвиток інституту громадянства в Україні. Проблеми розвитку інституту громадянства на сучасному етапі. 3. Конституційно-правове та міжнародно-правове регулювання правового статусу іноземців, апатридів та біженців.  
С.       1. Поняття та зміст правового статусу людини і громадянина. 2. Інститут громадянства – основа розвитку прав та свобод людини і громадянина в Україні. Громадянство України як елемент правового статусу. 3. Правовий статус іноземців та осіб без громадянства. 4. Правовий статус біженців.  
6. Л.   Нормативне закріплення прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні 1. Поняття та класифікація прав і свобод людини і громадянина. 2. Конституційно-правове регулювання обов’язків людини і громадянина в Україні.  
С.       1. Поняття і види прав та свобод людини і громадянина. 2. Класифікація конституційних прав та свобод людини і громадянина. 3. Конституційні обов’язки людини і громадянина в Україні.  
7. Л. Механізми реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні 1. Національний, міжнародний та регіональний механізми реалізації прав і свобод людини і громадянина. 2. Європейський Суд з прав людини: організація діяльності та порядок звернення громадян України з петиціями.    
С.       1. Поняття і структура механізму реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина на міжнародному та регіональному рівнях. 2. Міжнародний механізм реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 3. Регіональний механізм реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 4. Європейський Суд з прав людини в системі захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина.  
8. Л. Конституційно-правовий механізм реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина 1. Поняття і структура конституційно-правового механізму реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 2. Діяльність центральних органів державної влади в процесі забезпечення гарантій реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.    
С.       1. Поняття і структура конституційно-правового механізму реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 2. Гарантії реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.  
9. Л. Конституційно-правові аспекти діяльності судових і правоохоронних органів в реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні 1. Діяльність правоохоронних органів з реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні. 2. Проблеми взаємодії правоохоронних органів у процесі реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні.  
С.       1. Діяльність судових органів України з реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 2. Діяльність прокуратури України з реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 3. Діяльність Служби безпеки України з реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. 4. Діяльність органів внутрішніх справ України з реалізації та захисту прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.  
Всього      

 

 



Читайте також:

  1. II рівень
  2. II. Мета вивчення курсу.
  3. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  4. II. Навчальні цілі заняття
  5. II. ПРОГРАМА КУРСУ
  6. II. Самостійна робота студентів.
  7. IV. Загальна схема поточного і підсумкового контролю та оцінювання знань студентів
  8. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  9. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  10. IV. Правова держава, як засіб реалізації і забезпечення прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні
  11. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  12. V. РОЗМЕЖУВАННЯ КУРСУ НА БАЛИ




Переглядів: 562

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
IV. Правова держава, як засіб реалізації і забезпечення прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні | V. РОЗМЕЖУВАННЯ КУРСУ НА БАЛИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.